Knusefres AS
- Omsetning
- 15,0 mill
- +100,6 %
- Resultat
- 3,5 mill
- 3 års regnskap
Om Knusefres AS
Knusefres AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sigdal, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Bygging av veier og motorveier. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Lars Ask er daglig leder, og Morten Strand er styreleder. I 2025 hadde Knusefres AS en omsetning på 15,01 mill kr, en økning på 101 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,52 mill kr. Egenkapitalen var 5,54 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Oiv Holding AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen bygging av veier og motorveier i Sigdal, og ett av 532 i Norge. Det ble etablert samme år som 25 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (56 %).
Aktivitet
Veivelikehold, brøyting og landbrukstjenester.
Formål
Landbruk og veivedlikehold.
API og MCPGET /company/929668553
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929668553" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929668553",
"name": "KNUSEFRES AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "42.110",
"nace_desc": "Bygging av veier og motorveier",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SIGDAL", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929668553" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Knusefres AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Knusefres AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Knusefres AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +100,6 % fra 2024 · +168,4 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15,01 mill kr | 4,57 mill kr | 3,52 mill kr | 7,54 mill kr | 5,54 mill kr | 2,00 mill kr |
| 2024 | 7,49 mill kr | −237 668 kr | −286 586 kr | 1,92 mill kr | 220 525 kr | 1,70 mill kr |
| 2023 | 5,59 mill kr | 659 803 kr | 477 111 kr | 2,16 mill kr | 507 111 kr | 1,66 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 30 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 19 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 76 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/929668553/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929668553/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929668553",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 15013357,
"operating_profit": 4573989,
"net_profit": 3521345,
"equity": 5541870,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7485340,
"operating_profit": -237668,
"net_profit": -286586,
"equity": 220525,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929668553" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Knusefres AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Knusefres AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Knusefres AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 06.09.2022Styre
2Sist endret 28.08.2025Regnskapsfører
1Sist endret 23.05.2023Revisor
1Sist endret 28.08.2025API og MCPGET /company/929668553/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929668553/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929668553",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929668553" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Knusefres AS?
List alle roller i Knusefres AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Knusefres AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 2 ute
- Oiv Holding AS50 %
- Sebet Holding AS50 %
- Anita Jahr Askhadde 50 %
- Lars Askhadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Oiv Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
| Sebet Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929668553/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929668553/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929668553",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "OIV HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "SEBET HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929668553" })Spør AI-assistenten
Er Knusefres AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Knusefres AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Knusefres AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Knusefres AS | BEDR | Bygging av veier og motorveier | Sigdal | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.8.2025 | Kapital ↗ |
| 28.8.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 28.8.2025 | Revisor ↗ |
| 28.8.2025 | Styre ↗ |
| 13.8.2025 | Manglende roller ↗ |
| 14.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.10.2022 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929668553/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929668553/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929668553",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-28", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929668553" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Knusefres AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Knusefres AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Knusefres AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→-
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 18,8 % av driftsinntektene — 21,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 30,5 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 23,5 % | 3,4 % |
| Egenkapitalandel | 73,5 % | 38,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,90 | 1,53 |
| Gjeldsgrad | 0,36 | 1,16 |
| Egenkapitalrentabilitet | 63,5 % | 9,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +100,6 % | +5,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 18,8 % | 40,5 % |
| Lønnskostnad | 18,8 % | 23,7 % |
| Annen driftskostnad | 30,3 % | 22,3 % |
| Avskrivninger | 1,6 % | 2,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929668553/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929668553/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929668553",
"nace_code": "42.110",
"industry_count": 310,
"revenue": { "value": 15013357, "percentile": 0.6307 },
"operating_margin": { "value": 0.3047, "percentile": 0.9059 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929668553" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Knusefres AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Knusefres AS blant de største selskapene innen bygging av veier og motorveier?
Hvor solid er Knusefres AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Knusefres AS
Hvor stor er bransjen Knusefres AS tilhører?
Knusefres AS er ett av 2 selskaper innen bygging av veier og motorveier i Sigdal, og ett av 532 på landsbasis.
Hvor lenge har Knusefres AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Knusefres AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 18 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Knusefres AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Knusefres AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Knusefres AS?
Knusefres AS er registrert i bransjen Bygging av veier og motorveier (næringskode 42.110). Registrert aktivitet: Veivelikehold, brøyting og landbrukstjenester.
Hvem leder Knusefres AS?
Lars Ask er registrert som daglig leder i Knusefres AS.
Hvem er styreleder i Knusefres AS?
Styrets leder i Knusefres AS er Morten Strand. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Knusefres AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Oiv Holding AS største eier i Knusefres AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Sebet Holding AS med 50 %.
Går Knusefres AS med overskudd?
I 2025 omsatte Knusefres AS for 15,01 mill kr, opp 101 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 3,52 mill kr.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.