Lura Bensin & Service AS
Org.nr 929653157
Om Lura Bensin & Service AS
Lura Bensin & Service AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med drivstoff til motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 1980 og har vært i drift i 46 år. Arvid Ingmar Tjelta er daglig leder, og Arvid Ingmar Tjelta er styreleder. I 2025 hadde Lura Bensin & Service AS en omsetning på 1,30 mill kr, en nedgang på 95 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 143 730 kr. Egenkapitalen var 1,02 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Arvid Ingmar Tjelta med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner i Sandnes, og ett av 997 i Norge. Det er eldre enn 98 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (91 %).
Aktivitet
Bensin, rekvisita, olje, kioskvarer og vask.
Formål
Handel og service, samt hva hermed står i forbindelse.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,30 mill kr | −187 385 kr | −143 730 kr | 1,20 mill kr | 1,02 mill kr | 178 958 kr |
| 2024 | 25,93 mill kr | −55 079 kr | −38 503 kr | 1,95 mill kr | 1,24 mill kr | 717 577 kr |
| 2023 | 32,02 mill kr | 388 206 kr | 309 296 kr | 2,66 mill kr | 1,28 mill kr | 1,38 mill kr |
| 2022 | 33,96 mill kr | 373 221 kr | 288 131 kr | 2,62 mill kr | 1,60 mill kr | 1,02 mill kr |
| 2021 | 26,55 mill kr | 796 825 kr | 579 127 kr | 3,87 mill kr | 1,41 mill kr | 2,46 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 100 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 78 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 19.10.1993Styre
3Sist endret 28.06.2018Regnskapsfører
1Sist endret 01.09.2026Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Lura Bensin & Service AShadde 66 %
- Arvid Ingmar Tjelta34 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Arvid Ingmar Tjelta | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 50 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lura Bensin & Service AS | BEDR | Detaljhandel med drivstoff til motorvogner | Sandnes | − |
Kunngjøringer48
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.4.2026 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 25.4.2026 | Revisor ↗ |
| 24.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.3.2023 | Kapital ↗ |
| 14.3.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 17.1.2023 | Nedsettelse av kapital ↗ |
| 24.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS(Regnskapsfører)−JANSSON & LARSEN REGNSKAP SANDNES AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre−RSM NORGE AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 85,1 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 18,53 | 1,33 |
| Gjeldsgrad | 0,18 | 1,64 |
| Egenkapitalrentabilitet | -14,1 % | 13,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -95,0 % | +1,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Lura Bensin & Service AS
Hvor stor er bransjen Lura Bensin & Service AS tilhører?
Lura Bensin & Service AS er ett av 8 selskaper innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner i Sandnes, og ett av 997 på landsbasis.
Hvor lenge har Lura Bensin & Service AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Lura Bensin & Service AS ble etablert i 1980 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 98 % av selskapene.
Er Lura Bensin & Service AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lura Bensin & Service AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Lura Bensin & Service AS?
Arvid Ingmar Tjelta er registrert som daglig leder i Lura Bensin & Service AS.
Hvem er styreleder i Lura Bensin & Service AS?
Styrets leder i Lura Bensin & Service AS er Arvid Ingmar Tjelta. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Lura Bensin & Service AS?
Lura Bensin & Service AS eies i hovedsak av Arvid Ingmar Tjelta (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Lura Bensin & Service AS for i 2025?
Lura Bensin & Service AS hadde i 2025 en omsetning på 1,30 mill kr og et underskudd på 143 730 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Lura Bensin & Service AS?
Driftsresultatet for 2025 var −187 385 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Lura Bensin & Service AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Lura Bensin & Service AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.