Oslo Rides AS
Org.nr 929612221
Om Oslo Rides AS
Oslo Rides AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillestrøm, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Mohammad Owais Ameer er daglig leder, og Mohammad Owais Ameer er styreleder. I 2025 hadde Oslo Rides AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 0 kr. Egenkapitalen var −148 635 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mohammad Owais Ameer med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 442 innen passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy i Lillestrøm, og ett av 11 247 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 671 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Drosjekjøring.
Formål
Drive taxisentral, herunder formidle transportoppdrag, markedsføre taxitjenester, administrere kredittkjøring, kurse/utdanne sjåfører og taxieiere. Selskapet kan inngå kontrakter med transportkjøpere og utøvere.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | −148 635 kr | 148 636 kr |
| 2024 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | −148 635 kr | 148 636 kr |
| 2023 | 6 050 kr | −15 655 kr | −15 655 kr | 0 kr | −148 635 kr | 148 636 kr |
| 2022 | 243 307 kr | −162 981 kr | −162 981 kr | 20 772 kr | −132 981 kr | 153 753 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIEgenkapitalen besto i hovedsak av innskutt kapital i 2025. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 13.03.2024Styre
1Sist endret 13.03.2024Regnskapsfører
1Sist endret 06.08.2022Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute
- Mohammad Lukkman Butthadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mohammad Owais Ameer | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 150 |
| Raja Waqas Ahmed | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 150 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Oslo Rides AS | BEDR | Passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy | Lillestrøm | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.3.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 13.3.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.3.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.3.2024 | Styre ↗ |
| 13.3.2024 | Daglig leder ↗ |
| 13.3.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 13.3.2024 | Omgjøring av oppløsning ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Likviditetsgrad | 0,00 | 1,11 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Oslo Rides AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Oslo Rides AS?
Det er registrert 11 247 selskaper i Norge innen passasjertransport på forespørsel utført av fører med kjøretøy, hvorav 442 i Lillestrøm.
Er Oslo Rides AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 37 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 671 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Oslo Rides AS et aktivt selskap?
Oslo Rides AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Oslo Rides AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Oslo Rides AS?
Daglig leder i Oslo Rides AS er Mohammad Owais Ameer, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Oslo Rides AS?
Største aksjonær i Oslo Rides AS er Mohammad Owais Ameer med 50 % av aksjene, fulgt av Raja Waqas Ahmed (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Oslo Rides AS?
I 2025 omsatte Oslo Rides AS for 0 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 0 kr.
Hvor solid er balansen til Oslo Rides AS?
Egenkapitalen i Oslo Rides AS var −148 635 kr i 2025-regnskapet.
Hva er aksjekapitalen i Oslo Rides AS?
Oslo Rides AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 300 aksjer.
Hvem fører regnskapet til Oslo Rides AS?
Regnskapssystemer AS er registrert som regnskapsfører for Oslo Rides AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.