Ovenpaa Velvaere AS
- Omsetning
- 4,3 mill
- +8 %
- Resultat
- 408 522
- −12,1 %
Om Ovenpaa Velvaere AS
Ovenpaa Velvaere AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sola, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Frisering og barbering. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Maren Torgrimsen Berner er daglig leder, og Maren Torgrimsen Berner er styreleder. I 2025 hadde Ovenpaa Velvaere AS en omsetning på 4,27 mill kr, en økning på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 408 522 kr. Egenkapitalen var 1,15 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Maren Torgrimsen Berner med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 31 innen frisering og barbering i Sola, og ett av 8 810 i Norge. Det ble etablert samme år som 440 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Frisør. Salg av frisør tjenester samt videresalg av frisør produkter.
Formål
Frisør.
API og MCPGET /company/929545265
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929545265" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929545265",
"name": "OVENPAA VELVAERE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "96.210",
"nace_desc": "Frisering og barbering",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SOLA", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929545265" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Ovenpaa Velvaere AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Ovenpaa Velvaere AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Ovenpaa Velvaere AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2022–2025 · +8 % fra 2024 · +476,1 % over 3 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,27 mill kr | 516 011 kr | 408 522 kr | 2,08 mill kr | 1,15 mill kr | 927 583 kr |
| 2024 | 3,96 mill kr | 596 867 kr | 464 820 kr | 2,15 mill kr | 971 582 kr | 1,18 mill kr |
| 2023 | 3,33 mill kr | 1,17 mill kr | 912 277 kr | 1,92 mill kr | 956 762 kr | 964 247 kr |
| 2022 | 741 707 kr | 403 188 kr | 314 486 kr | 1,69 mill kr | 344 486 kr | 1,35 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 55 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 37 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/929545265/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929545265/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929545265",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4272990,
"operating_profit": 516011,
"net_profit": 408522,
"equity": 1150104,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3957306,
"operating_profit": 596867,
"net_profit": 464820,
"equity": 971582,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929545265" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ovenpaa Velvaere AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ovenpaa Velvaere AS per år.
Hvordan har omsetningen til Ovenpaa Velvaere AS utviklet seg fra 2022 til 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 26.07.2022Styre
1Sist endret 26.07.2022Regnskapsfører
1Sist endret 30.09.2022API og MCPGET /company/929545265/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929545265/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929545265",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929545265" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Ovenpaa Velvaere AS?
Hvem er regnskapsfører for Ovenpaa Velvaere AS?
List alle roller i Ovenpaa Velvaere AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Maren Torgrimsen Berner | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929545265/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929545265/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929545265",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929545265" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ovenpaa Velvaere AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Ovenpaa Velvaere AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ovenpaa Velvaere AS | BEDR | Frisering og barbering | Sola | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.12.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.9.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.7.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929545265/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929545265/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929545265",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-23", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929545265" })Spør AI-assistenten
Når ble Ovenpaa Velvaere AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ovenpaa Velvaere AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Ovenpaa Velvaere AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 54,6 % av driftsinntektene — 7,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,1 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 9,6 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 55,4 % | 28,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,08 | 1,31 |
| Gjeldsgrad | 0,81 | 1,52 |
| Egenkapitalrentabilitet | 35,5 % | 17,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +8,0 % | +3,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 12,1 % | 11,5 % |
| Lønnskostnad | 54,6 % | 62,0 % |
| Annen driftskostnad | 16,5 % | 19,4 % |
| Avskrivninger | 4,7 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929545265/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929545265/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929545265",
"nace_code": "96.210",
"industry_count": 3130,
"revenue": { "value": 4272990, "percentile": 0.8308 },
"operating_margin": { "value": 0.1208, "percentile": 0.8383 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929545265" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Ovenpaa Velvaere AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Ovenpaa Velvaere AS blant de største selskapene innen frisering og barbering?
Hvor solid er Ovenpaa Velvaere AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Sola
1 000+ til i Sola →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Ovenpaa Velvaere AS
Hvor stor er bransjen Ovenpaa Velvaere AS tilhører?
Ovenpaa Velvaere AS er ett av 31 selskaper innen frisering og barbering i Sola, og ett av 8 810 på landsbasis.
Hvor lenge har Ovenpaa Velvaere AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Ovenpaa Velvaere AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 31 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Ovenpaa Velvaere AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ovenpaa Velvaere AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Ovenpaa Velvaere AS?
Maren Torgrimsen Berner er registrert som daglig leder i Ovenpaa Velvaere AS.
Hvem er styreleder i Ovenpaa Velvaere AS?
Styrets leder i Ovenpaa Velvaere AS er Maren Torgrimsen Berner.
Hvem er største aksjonær i Ovenpaa Velvaere AS?
Største aksjonær i Ovenpaa Velvaere AS er Maren Torgrimsen Berner med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Ovenpaa Velvaere AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,27 mill kr, opp 8 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,15 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er økonomien i Ovenpaa Velvaere AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Ovenpaa Velvaere AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Ovenpaa Velvaere AS til?
Ovenpaa Velvaere AS holder til i Skibmannsvegen 2C, 4056, TANANGER, i Sola kommune i Rogaland.
Hvilket org.nr har Ovenpaa Velvaere AS?
Ovenpaa Velvaere AS har org.nr 929 545 265 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.