Storbilvasken Hanekleiva AS
- Omsetning
- 4,8 mill
- +1 909,1 %
- Resultat
- −1,0 mill
- 5 års regnskap
Om Storbilvasken Hanekleiva AS
Storbilvasken Hanekleiva AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hamar, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Emil Berg Ulleberg er daglig leder, og Emil Berg Ulleberg er styreleder. I 2025 hadde Storbilvasken Hanekleiva AS en omsetning på 4,77 mill kr, en økning på 1909 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,04 mill kr. Egenkapitalen var −1,15 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Storbilvasken Holding AS med 40 % av aksjene. Selskapet er ett av 55 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Hamar, og ett av 7 161 i Norge. Det ble etablert samme år som 384 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Helautomatisk vask både innvending og utvendig for nyttekjøretøy.
Formål
Renhold av nyttekjøretøy.
API og MCPGET /company/929501101
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929501101" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929501101",
"name": "STORBILVASKEN HANEKLEIVA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "95.310",
"nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av motorvogner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HAMAR", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929501101" })Spør AI-assistenten
Hva driver Storbilvasken Hanekleiva AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Storbilvasken Hanekleiva AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Storbilvasken Hanekleiva AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1 909,1 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,77 mill kr | −882 321 kr | −1,04 mill kr | 1,47 mill kr | −1,15 mill kr | 2,62 mill kr |
| 2024 | 237 654 kr | −492 420 kr | −586 020 kr | 545 077 kr | −107 630 kr | 652 707 kr |
| 2023 | 0 kr | −15 741 kr | −15 741 kr | 14 584 kr | 13 959 kr | 625 kr |
| 2022 | 0 kr | −300 kr | −300 kr | 29 700 kr | 29 700 kr | 0 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 96 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 15 prosent av driftsinntektene.
Kundefordringer står for om lag 61 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/929501101/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929501101/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929501101",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4774664,
"operating_profit": -882321,
"net_profit": -1040462,
"equity": -1148092,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 237654,
"operating_profit": -492420,
"net_profit": -586020,
"equity": -107630,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929501101" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Storbilvasken Hanekleiva AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Storbilvasken Hanekleiva AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Storbilvasken Hanekleiva AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 31.08.2023Styre
4Sist endret 31.08.2023Regnskapsfører
1Sist endret 16.12.2023API og MCPGET /company/929501101/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929501101/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929501101",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929501101" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Storbilvasken Hanekleiva AS?
List alle roller i Storbilvasken Hanekleiva AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Storbilvasken Hanekleiva AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 endret eierandel
- Storbilvasken Holding AS100 % → 40 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Storbilvasken Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 40,0 % | 2 000 |
| Ulleberg Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 40,0 % | 2 000 |
| Ruc Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20,0 % | 1 000 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929501101/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929501101/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929501101",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "STORBILVASKEN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 40,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "ULLEBERG HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 40, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929501101" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Storbilvasken Hanekleiva AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Storbilvasken Hanekleiva AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Storbilvasken Hanekleiva AS eier Storbilvasken Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Storbilvasken Hanekleiva AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av motorvogner | Hamar | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.9.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2024 | Kapital ↗ |
| 2.5.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 31.8.2023 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 31.8.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 31.8.2023 | Styre ↗ |
| 31.8.2023 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929501101/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929501101/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929501101",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-30", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2026-04-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929501101" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Storbilvasken Hanekleiva AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Storbilvasken Hanekleiva AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Storbilvasken Hanekleiva AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertPostnummer:2323→2309Poststed:INGEBERG→HAMAR
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 96,1 % av driftsinntektene — 77,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -18,5 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | -21,8 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | -78,2 % | 35,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,56 | 1,42 |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 7,0 % | 37,4 % |
| Lønnskostnad | 15,4 % | 33,8 % |
| Annen driftskostnad | 96,1 % | 18,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929501101/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929501101/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929501101",
"nace_code": "95.310",
"industry_count": 3622,
"revenue": { "value": 4774664, "percentile": 0.5351 },
"operating_margin": { "value": -0.1848, "percentile": 0.0919 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929501101" })Spør AI-assistenten
Er Storbilvasken Hanekleiva AS blant de største selskapene innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner?
Hvor solid er Storbilvasken Hanekleiva AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Storbilvasken Hanekleiva AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+3 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Storbilvasken Hanekleiva AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Storbilvasken Hanekleiva AS?
Det er registrert 7 161 selskaper i Norge innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, hvorav 55 i Hamar.
Er Storbilvasken Hanekleiva AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 31 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 384 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Storbilvasken Hanekleiva AS?
Storbilvasken Hanekleiva AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Storbilvasken Hanekleiva AS?
Daglig leder i Storbilvasken Hanekleiva AS er Emil Berg Ulleberg, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Storbilvasken Hanekleiva AS?
Største aksjonær i Storbilvasken Hanekleiva AS er Storbilvasken Holding AS med 40 % av aksjene, fulgt av Ulleberg Holding AS (40 %) og Ruc Holding AS (20 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Storbilvasken Hanekleiva AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,77 mill kr, opp 1909 % fra 2024. Egenkapitalen var −1,15 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Storbilvasken Hanekleiva AS?
Egenkapitalen i Storbilvasken Hanekleiva AS var −1,15 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −78,2 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Storbilvasken Hanekleiva AS?
Storbilvasken Hanekleiva AS er vurdert til D – Svak i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.