Embla Bunader Trondheim AS
Org.nr 929492544
Om Embla Bunader Trondheim AS
Embla Bunader Trondheim AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med klær. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Glen Johan Lambersøy er daglig leder, og Glen Johan Lambersøy er styreleder. I 2025 hadde Embla Bunader Trondheim AS en omsetning på 8,21 mill kr, en økning på 18 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 573 187 kr. Egenkapitalen var 1,92 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Embla Bunader AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 137 innen detaljhandel med klær i Stavanger, og ett av 5 458 i Norge. Det ble etablert samme år som 287 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Butikksalg av klær.
Formål
Salg av bunader og tilhørende utstyr fra butikklokaler.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,21 mill kr | −589 272 kr | −573 187 kr | 7,10 mill kr | 1,92 mill kr | 5,19 mill kr |
| 2024 | 6,94 mill kr | 368 097 kr | 321 809 kr | 6,50 mill kr | 2,00 mill kr | 4,50 mill kr |
| 2023 | 4,73 mill kr | −674 116 kr | −740 298 kr | 4,41 mill kr | 548 893 kr | 3,86 mill kr |
| 2022 | 924 446 kr | −672 510 kr | −710 809 kr | 3,20 mill kr | 1,29 mill kr | 1,91 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 56 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 33 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 14.07.2022Styre
1Sist endret 14.07.2022Regnskapsfører
1Sist endret 01.09.2026Revisor
1Sist endret 13.08.2026Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Embla Bunader AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 2 flere eiere ↓Vis færre ↑
Andre selskaper eid av Embla Bunader AS
5 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Embla Bunader Trondheim AS | BEDR | Detaljhandel med klær | Stavanger | 13 |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.8.2026 | Revisor ↗ |
| 22.7.2026 | Manglende roller ↗ |
| 8.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.10.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→13
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→14
- Endring i roller og styre−REVISJON VEST AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+REVISJON VEST AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 33,1 % av driftsinntektene — 9,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -7,2 % | 1,7 % |
| Resultatmargin | -7,0 % | 0,8 % |
| Egenkapitalandel | 27,0 % | 34,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,34 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 2,71 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | -29,9 % | 5,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +18,3 % | +3,0 % |
| Omsetning per ansatt | 631 663,538 kr | 987 637,622 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 56,1 % | 53,2 % |
| Lønnskostnad | 33,1 % | 23,6 % |
| Annen driftskostnad | 16,2 % | 18,9 % |
| Avskrivninger | 1,8 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Embla Bunader Trondheim AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Embla Bunader Trondheim AS?
Det er registrert 5 458 selskaper i Norge innen detaljhandel med klær, hvorav 137 i Stavanger.
Er Embla Bunader Trondheim AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 42 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 287 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Embla Bunader Trondheim AS et aktivt selskap?
Embla Bunader Trondheim AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Embla Bunader Trondheim AS?
Daglig leder i Embla Bunader Trondheim AS er Glen Johan Lambersøy, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Embla Bunader Trondheim AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Embla Bunader AS største eier i Embla Bunader Trondheim AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Embla Bunader Trondheim AS?
I 2025 omsatte Embla Bunader Trondheim AS for 8,21 mill kr, opp 18 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 573 187 kr.
Hvor solid er balansen til Embla Bunader Trondheim AS?
Egenkapitalen i Embla Bunader Trondheim AS var 1,92 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 27 % av totalkapitalen.
Hva er organisasjonsnummeret til Embla Bunader Trondheim AS?
Embla Bunader Trondheim AS har organisasjonsnummer 929 492 544. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.