Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Stange Optikk AS

Org.nr 929464958
Omsetning
10,3 mill
+8,7 %
Resultat
222 463
4 års regnskap
Mer

Om Stange Optikk AS

Stange Optikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stange, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Andre helsetjenester ellers. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Harald Nøkleholm er daglig leder, og Erik Rodvang er styreleder. Selskapet er ett av 36 innen andre helsetjenester ellers i Stange, og ett av 8 196 i Norge. Det ble etablert samme år som 638 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet

Kjøp og salg av optiske tjenester og annen virksomhet som naturlig hører inn under dette.

Formål

Kjøp og salg av optisk utstyr og optiske tjenester og annen virksomhet som naturlig hører inn under dette.

AI-sammendrag

Bare tre år etter stiftelsen omsetter selskapet for 10 millioner kroner, noe som plasserer det blant de øverste 10 prosent i bransjen for helsetjenester og optikk – et sterkt tegn på rask etablering i Stange-markedet. Driftsmarginen er over snittet til tross for en egenkapitalandel på kun 14 prosent, noe som indikerer effektiv drift men også en sårbar finansiell struktur med høy gjeldsgrad. Delt eierskap mellom to aksjonærer (50/50) kan gi god balanse i styringen, men kan også skape friksjon dersom strategiske veivalg krever rask beslutningskraft.

API og MCPGET /company/929464958

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929464958" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929464958",
  "name": "STANGE OPTIKK AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "86.993",
  "nace_desc": "Andre helsetjenester ellers",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "STANGE", "county": "INNLANDET", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "929464958" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Stange holder Stange Optikk AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Stange Optikk AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Stange Optikk AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2022–2025 · +8,7 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202510,28 mill kr399 756 kr222 463 kr3,99 mill kr570 073 kr3,42 mill kr
20249,45 mill kr102 979 kr−38 599 kr5,11 mill kr347 609 kr4,76 mill kr
20239,67 mill kr591 733 kr362 502 kr4,96 mill kr386 930 kr4,58 mill kr
20220 kr−2 kr−2 kr24 429 kr24 429 kr0 kr

Balanse

2025
Eiendeler3,99 mill kr
Anleggsmidler68 %2,72 mill krOmløpsmidler32 %1,28 mill kr
Egenkapital og gjeld3,99 mill kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 krOpptjent egenkapital14 %540 073 krLangsiktig gjeld52 %2,07 mill krKortsiktig gjeld34 %1,35 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader9,88 mill kr
Finansinntekter2 970 kr
Finanskostnader115 045 kr
Netto finans−112 075 kr
Ordinært resultat før skatt287 681 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 34 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 25 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/929464958/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929464958/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929464958",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 10275825,
      "operating_profit": 399756,
      "net_profit": 222463,
      "equity": 570073,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 9451222,
      "operating_profit": 102979,
      "net_profit": -38599,
      "equity": 347609,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "929464958" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Stange Optikk AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stange Optikk AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stange Optikk AS per år.

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 19.07.2022
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 19.07.2022
Erik Rodvang(f. 1968)
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 11.01.2023
Regnskapsfører
repr. AZETS INSIGHT ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 19.07.2022
Revisor
repr. FLYT REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/929464958/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929464958/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929464958",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "929464958" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Stange Optikk AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Stange Optikk AS?
  • List alle roller i Stange Optikk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Erik RodvangPersonOrdinære aksjer50,0 %100
Harald NøkleholmPersonOrdinære aksjer50,0 %100

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/929464958/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929464958/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929464958",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "929464958" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Stange Optikk AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Er Stange Optikk AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Stange Optikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Stange Optikk ASBEDRAndre helsetjenester ellersStange−

Kunngjøringer5

API og MCPGET /company/929464958/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929464958/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929464958",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-02-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-03-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929464958" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Stange Optikk AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Stange Optikk AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Stange Optikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Avskrivninger utgjør 10,5 % av driftsinntektene — 9,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin3,9 %2,9 %
Resultatmargin2,2 %2,3 %
Egenkapitalandel14,3 %37,4 %
Likviditetsgrad0,951,39
Gjeldsgrad6,000,79
Egenkapitalrentabilitet39,0 %11,1 %
Omsetningsvekst (siste år)+8,7 %+2,6 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad26,2 %22,6 %
Lønnskostnad33,7 %38,6 %
Annen driftskostnad25,7 %24,4 %
Avskrivninger10,5 %1,2 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/929464958/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929464958/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929464958",
  "nace_code": "86.993",
  "industry_count": 1443,
  "revenue": { "value": 10275825, "percentile": 0.9512 },
  "operating_margin": { "value": 0.0389, "percentile": 0.5343 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "929464958" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Stange Optikk AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stange Optikk AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Stange Optikk AS blant de 1443 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Folk spør om Stange Optikk AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stange Optikk AS?

Det er registrert 8 196 selskaper i Norge innen andre helsetjenester ellers, hvorav 36 i Stange.

Er Stange Optikk AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 33 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 638 andre selskaper i bransjen etablert.

Er Stange Optikk AS et aktivt selskap?

Stange Optikk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilken selskapsform har Stange Optikk AS?

Stange Optikk AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Stange Optikk AS?

Daglig leder i Stange Optikk AS er Harald Nøkleholm, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem sitter i styret i Stange Optikk AS?

Erik Rodvang er registrert som styreleder i Stange Optikk AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem eier Stange Optikk AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Erik Rodvang største eier i Stange Optikk AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Harald Nøkleholm med 50 %.

Hvordan går det økonomisk med Stange Optikk AS?

Stange Optikk AS hadde i 2025 en omsetning på 10,28 mill kr og et overskudd på 222 463 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor solid er balansen til Stange Optikk AS?

Egenkapitalen i Stange Optikk AS var 570 073 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 14,3 % av totalkapitalen.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Stange Optikk AS?

Stange Optikk AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Innlandet