Mz-Dentalteknikk AS
- Omsetning
- 2,2 mill
- +6,6 %
- Resultat
- 219 652
- +0,8 %
Om Mz-Dentalteknikk AS
Mz-Dentalteknikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Aukra, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Sebastian Ziegler er styrets leder. I 2025 hadde Mz-Dentalteknikk AS en omsetning på 2,19 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 219 652 kr. Egenkapitalen var 198 567 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ziegler Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr i Aukra, og ett av 325 i Norge. Det ble etablert samme år som 10 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (65 %).
Aktivitet
Tannteknikk.
Formål
Produksjon og import av tannerstatninger som kroner, broer og implantater for tannleger og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.
API og MCPGET /company/929436881
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929436881" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929436881",
"name": "MZ-DENTALTEKNIKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "32.500",
"nace_desc": "Produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr",
"employees": null,
"address": { "municipality": "AUKRA", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929436881" })Spør AI-assistenten
Hvor i Aukra holder Mz-Dentalteknikk AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Mz-Dentalteknikk AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Mz-Dentalteknikk AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +6,6 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,19 mill kr | 283 577 kr | 219 652 kr | 1,04 mill kr | 198 567 kr | 838 472 kr |
| 2024 | 2,05 mill kr | 282 113 kr | 217 860 kr | 968 364 kr | 199 594 kr | 768 771 kr |
| 2023 | 2,26 mill kr | 171 165 kr | 138 488 kr | 464 510 kr | 162 918 kr | 301 591 kr |
| 2022 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 24 430 kr | 24 430 kr | 0 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 53 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 34 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 280 000 kr (27 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 220 000 kr
API og MCPGET /company/929436881/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929436881/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929436881",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2187614,
"operating_profit": 283577,
"net_profit": 219652,
"equity": 198567,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2051266,
"operating_profit": 282113,
"net_profit": 217860,
"equity": 199594,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929436881" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Mz-Dentalteknikk AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Mz-Dentalteknikk AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Mz-Dentalteknikk AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 29.06.2022Regnskapsfører
1Sist endret 29.04.2025API og MCPGET /company/929436881/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929436881/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929436881",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929436881" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Mz-Dentalteknikk AS?
Hvem er regnskapsfører for Mz-Dentalteknikk AS?
List alle roller i Mz-Dentalteknikk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ziegler Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929436881/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929436881/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929436881",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ZIEGLER HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929436881" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Mz-Dentalteknikk AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Mz-Dentalteknikk AS eier Ziegler Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Mz-Dentalteknikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/929436881/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929436881/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929436881",
"chain": [
{ "org_no": "928352838", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "929436881", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "929436881" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Mz-Dentalteknikk AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mz-Dentalteknikk AS | BEDR | Produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr | Aukra | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.12.2023 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 13.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.1.2023 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 29.6.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929436881/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929436881/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929436881",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929436881" })Spør AI-assistenten
Når ble Mz-Dentalteknikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Mz-Dentalteknikk AS sist godkjent årsregnskap?
Hvilke fusjoner har Mz-Dentalteknikk AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 11,6 % av driftsinntektene — 17,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,0 % | 6,6 % |
| Resultatmargin | 10,0 % | 5,8 % |
| Egenkapitalandel | 19,1 % | 45,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,58 | 1,92 |
| Gjeldsgrad | 4,22 | 0,87 |
| Egenkapitalrentabilitet | 110,6 % | 14,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +6,6 % | +9,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 11,6 % | 28,9 % |
| Lønnskostnad | 52,9 % | 41,1 % |
| Annen driftskostnad | 20,6 % | 18,2 % |
| Avskrivninger | 2,0 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929436881/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929436881/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929436881",
"nace_code": "32.500",
"industry_count": 210,
"revenue": { "value": 2187614, "percentile": 0.5437 },
"operating_margin": { "value": 0.1296, "percentile": 0.6883 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929436881" })Spør AI-assistenten
Er Mz-Dentalteknikk AS blant de største selskapene innen produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr?
Hvor solid er Mz-Dentalteknikk AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Mz-Dentalteknikk AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Mz-Dentalteknikk AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mz-Dentalteknikk AS?
Det er registrert 325 selskaper i Norge innen produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr, hvorav 3 i Aukra.
Er Mz-Dentalteknikk AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 17 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 10 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Mz-Dentalteknikk AS bedre enn andre i bransjen?
Mz-Dentalteknikk AS hadde en driftsmargin på 13 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 6,6 % for produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr.
Er Mz-Dentalteknikk AS et aktivt selskap?
Mz-Dentalteknikk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Mz-Dentalteknikk AS?
Mz-Dentalteknikk AS driver innen produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr, med NACE-kode 32.500 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Tannteknikk.
Hvem eier Mz-Dentalteknikk AS?
Mz-Dentalteknikk AS eies i hovedsak av Ziegler Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Mz-Dentalteknikk AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,19 mill kr, opp 7 % fra 2024. Egenkapitalen var 198 567 kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Mz-Dentalteknikk AS?
Egenkapitalen i Mz-Dentalteknikk AS var 198 567 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 19,1 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.