Fase Ventures AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 266 965
- 5 års regnskap
Om Fase Ventures AS
Fase Ventures AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Uoppgitt. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Fredrik Aleksander Sirnes Engen er styrets leder. I 2025 hadde Fase Ventures AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 266 965 kr. Egenkapitalen var 356 649 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fredrik Aleksander Sirnes Engen med 100 % av aksjene. Det er eldre enn 55 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Investeringer i aksjer, verdipapirer og andre finansielle instrumenter samt delta i annen næringsvirksomhet som naturlig sammenfaller med overnevnte.
Formål
Investere i aksjer, verdipapirer og andre finansielle instrumenter samt delta i annen næringsvirksomhet som naturlig sammenfaller med overnevnte.
API og MCPGET /company/929411277
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929411277" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929411277",
"name": "FASE VENTURES AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "00.000",
"nace_desc": "Uoppgitt",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929411277" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Fase Ventures AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Fase Ventures AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Fase Ventures AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −3 446 kr | 266 965 kr | 428 649 kr | 356 649 kr | 72 000 kr |
| 2024 | 0 kr | −4 242 kr | −18 900 kr | 294 938 kr | −10 316 kr | 305 254 kr |
| 2023 | 0 kr | −3 853 kr | −12 994 kr | 302 157 kr | 8 584 kr | 293 573 kr |
| 2022 | 0 kr | −2 kr | −2 852 kr | 304 779 kr | 21 578 kr | 283 200 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/929411277/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929411277/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929411277",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -3446, "net_profit": 266965, "equity": 356649, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -4242, "net_profit": -18900, "equity": -10316, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929411277" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Fase Ventures AS per år.
Hvordan har omsetningen til Fase Ventures AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Fase Ventures AS i 2025?
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 23.06.2022API og MCPGET /company/929411277/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929411277/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929411277",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929411277" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Fase Ventures AS?
List alle roller i Fase Ventures AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fredrik Aleksander Sirnes Engen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 400 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929411277/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929411277/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929411277",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929411277" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Fase Ventures AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Fase Ventures AS, og hvor store eierandeler har de?
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.9.2025 | Kapital ↗ |
| 1.9.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.3.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929411277/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929411277/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929411277",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-01", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929411277" })Spør AI-assistenten
Har Fase Ventures AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Fase Ventures AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Fase Ventures AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 83,2 % | 85,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,20 | 0,07 |
| Egenkapitalrentabilitet | 74,9 % | 0,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929411277/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929411277/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929411277",
"nace_code": "00.000",
"industry_count": 45459,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0021 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929411277" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Fase Ventures AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Fase Ventures AS blant de 45459 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Fase Ventures AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
FASE VENTURES AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Semine AS | Kristiansand | 0,1 % | 2022 | 2024 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Fase Ventures AS
Er Fase Ventures AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 55 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 5 252 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Fase Ventures AS?
Fase Ventures AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Fase Ventures AS?
Fase Ventures AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Fase Ventures AS?
Største aksjonær i Fase Ventures AS er Fredrik Aleksander Sirnes Engen med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Fase Ventures AS?
I 2025 omsatte Fase Ventures AS for 0 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 266 965 kr.
Hvor solid er balansen til Fase Ventures AS?
Egenkapitalen i Fase Ventures AS var 356 649 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 83,2 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Fase Ventures AS?
Fase Ventures AS har en registrert aksjekapital på 40 000 kr, fordelt på 400 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Fase Ventures AS?
Fase Ventures AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Fase Ventures AS?
Organisasjonsnummeret til Fase Ventures AS er 929 411 277. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 23.06.2022.
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.