Evident Heimdal AS
Org.nr 929389786
Om Evident Heimdal AS
Evident Heimdal AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Andrea Haukenes Solheim er daglig leder, og Andrea Haukenes Solheim er styreleder. I 2025 hadde Evident Heimdal AS en omsetning på 22,30 mill kr, en økning på 16 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,74 mill kr. Egenkapitalen var 30 000 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bonso AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 248 innen tannlegetjenester i Trondheim, og ett av 5 986 i Norge. Det ble etablert samme år som 371 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Tannhelsetjenester.
Formål
Tannbehandling, tannlegevirksomhet, samt alt som hermed er forbundet.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 22,30 mill kr | 3,70 mill kr | 2,74 mill kr | 9,98 mill kr | 30 000 kr | 9,95 mill kr |
| 2024 | 19,24 mill kr | 2,34 mill kr | 1,64 mill kr | 9,40 mill kr | 274 396 kr | 9,13 mill kr |
| 2023 | 15,20 mill kr | 1,86 mill kr | 1,36 mill kr | 9,44 mill kr | 274 396 kr | 9,17 mill kr |
| 2022 | 4,12 mill kr | −95 228 kr | −95 430 kr | 481 338 kr | −318 717 kr | 800 055 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 50 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 15 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 27.02.2023Styre
2Sist endret 20.06.2022Revisor
1Sist endret 20.06.2022Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Bonso AS100 %
- Evident Tannlege AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bonso AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Evident Heimdal AS | BEDR | Tannlegetjenester | Trondheim | 11 |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.10.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 10.5.2023 | Foretaksnavn ↗ |
| 10.5.2023 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 16.3.2023 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 27.2.2023 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→11
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→10
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→7
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 49,8 % av driftsinntektene — 33,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 16,6 % | 12,2 % |
| Resultatmargin | 12,3 % | 11,2 % |
| Egenkapitalandel | 0,3 % | 50,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,63 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 331,51 | 0,72 |
| Egenkapitalrentabilitet | 9149,1 % | 28,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +15,9 % | +3,2 % |
| Omsetning per ansatt | 2,03 mill kr | 1,39 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 49,8 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 15,4 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 15,1 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 3,1 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Evident Heimdal AS
Hvor stor er bransjen Evident Heimdal AS tilhører?
Evident Heimdal AS er ett av 248 selskaper innen tannlegetjenester i Trondheim, og ett av 5 986 på landsbasis.
Hvor lenge har Evident Heimdal AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Evident Heimdal AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 28 % av selskapene i bransjen.
Er Evident Heimdal AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Evident Heimdal AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Evident Heimdal AS?
Andrea Haukenes Solheim er registrert som daglig leder i Evident Heimdal AS.
Hvem er største aksjonær i Evident Heimdal AS?
Største aksjonær i Evident Heimdal AS er Bonso AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Evident Heimdal AS for i 2025?
Evident Heimdal AS hadde i 2025 en omsetning på 22,30 mill kr og et overskudd på 2,74 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Evident Heimdal AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Evident Heimdal AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor mange jobber i Evident Heimdal AS?
Det er registrert 11 ansatte i Evident Heimdal AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.