Gro Vikar AS
Org.nr 929372735
Om Gro Vikar AS
Gro Vikar AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Rekruttering og formidling av arbeidskraft. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Aksel Albert Hansen Guerra er styrets leder. I 2025 hadde Gro Vikar AS en omsetning på 4,34 mill kr, en økning på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 112 715 kr. Egenkapitalen var −101 088 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Guerra Invest AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 320 innen rekruttering og formidling av arbeidskraft i Oslo, og ett av 1 334 i Norge. Det ble etablert samme år som 106 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Formidling av arbeidskraft.
Formål
Formidle personale til grunnskoler, samt annet som står i forbindelse med dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,34 mill kr | −142 892 kr | −112 715 kr | 923 510 kr | −101 088 kr | 1,02 mill kr |
| 2024 | 3,93 mill kr | −194 281 kr | −152 915 kr | 825 311 kr | 11 627 kr | 813 684 kr |
| 2023 | 5,19 mill kr | −50 222 kr | −39 633 kr | 1,00 mill kr | 164 542 kr | 837 190 kr |
| 2022 | 1,49 mill kr | 223 334 kr | 174 175 kr | 747 111 kr | 204 175 kr | 542 936 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 85 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 29 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 58 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 03.08.2022Regnskapsfører
1Sist endret 10.09.2024Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Guerra Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 3 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gro Vikar AS | BEDR | Rekruttering og formidling av arbeidskraft | Oslo | 178 |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.5.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.8.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.10.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.8.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 3.8.2022 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:177→178
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:176→177
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:175→176
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:155→175
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 85,1 % av driftsinntektene — 30,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -3,3 % | 1,9 % |
| Resultatmargin | -2,6 % | 2,1 % |
| Egenkapitalandel | -10,9 % | 30,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,82 | 1,27 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +10,6 % | -4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 24 381,433 kr | 967 153,039 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 4,4 % | 13,8 % |
| Lønnskostnad | 85,1 % | 55,0 % |
| Annen driftskostnad | 13,8 % | 16,9 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Godkjenninger og registre
Gro Vikar AS har status «Godkjent» i Arbeidstilsynets bemanningsforetaksregister.
Statusen er gjengitt slik den står i registeret. Det er oppdragsgivers ansvar å kontrollere status hos Arbeidstilsynet før innleie.
Kilde: Arbeidstilsynet
Offentlige anbud
Gro Vikar AS har vunnet 1 offentlig anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.2.2026 | Vinner | Kjøp av vikartjenester - Pedagogisk personell til skoler | Oslo | 1.2.2028 | 80,00 mill kr | Tildelt |
Kilde: Doffin
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+6 til på samme adresse →Godt å vite om Gro Vikar AS
Hvor stor er bransjen Gro Vikar AS tilhører?
Gro Vikar AS er ett av 320 selskaper innen rekruttering og formidling av arbeidskraft i Oslo, og ett av 1 334 på landsbasis.
Hvor lenge har Gro Vikar AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Gro Vikar AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 31 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Gro Vikar AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for rekruttering og formidling av arbeidskraft er en driftsmargin på 1,9 %. Gro Vikar AS lå på −3,3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Gro Vikar AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Gro Vikar AS?
Gro Vikar AS eies i hovedsak av Guerra Invest AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Gro Vikar AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,34 mill kr, opp 11 % fra 2024. Egenkapitalen var −101 088 kr ved årsslutt.
Har Gro Vikar AS sentral godkjenning?
Gro Vikar AS har godkjenning i Arbeidstilsynets bemanningsforetaksregister.
Hvilket org.nr har Gro Vikar AS?
Gro Vikar AS har organisasjonsnummer 929 372 735. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvilken regnskapsfører bruker Gro Vikar AS?
I Enhetsregisteret er Gro Vikar AS registrert med regnskapsfører Nival AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.