Sava Sustainable Solutions AS
- Omsetning
- 0
- −100 %
- Resultat
- −1,9 mill
- 4 års regnskap
Om Sava Sustainable Solutions AS
Sava Sustainable Solutions AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lillestrøm, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med innsatsvarer ellers. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Selskapet er registrert som konkurs. Osborn Layi Irabor er daglig leder. I 2024 hadde Sava Sustainable Solutions AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 1,87 mill kr. Egenkapitalen var −314 673 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Osborn Layi Irabor med 55,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 9 innen engroshandel med innsatsvarer ellers i Lillestrøm, og ett av 289 i Norge. Det ble etablert samme år som 12 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (67 %).
Aktivitet
Kjøper inn miljøvennlig poser og annen emballasje, og selger dette videre til norske bedrifter. Posene er laget av PVA (poly vinyl alkohol). Dette gjør at produktene våres kan brytes ned med naturen uten å etterlate seg giftstoffer. Kundene våres er bedrifter som trenger poser, og forsendelse poser i forbindelse med salg av egne varer.
Formål
Salg av nedbrytbare poser og annen bærekraftig emballasje.
API og MCPGET /company/929368452
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929368452" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929368452",
"name": "SAVA SUSTAINABLE SOLUTIONS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.860",
"nace_desc": "Engroshandel med innsatsvarer ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LILLESTRØM", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929368452" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Sava Sustainable Solutions AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Sava Sustainable Solutions AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Lillestrøm holder Sava Sustainable Solutions AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2024 · −100 % fra 2023
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 kr | −1,87 mill kr | −1,87 mill kr | 130 423 kr | −314 673 kr | 445 096 kr |
| 2023 | 18 499 kr | −286 902 kr | −287 907 kr | 171 565 kr | 61 531 kr | 110 034 kr |
| 2022 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2024 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/929368452/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929368452/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929368452",
"years": [
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -1865561, "net_profit": -1866214, "equity": -314673, … },
{ "year": 2023, "revenue": 18499, "operating_profit": -286902, "net_profit": -287907, "equity": 61531, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929368452" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Sava Sustainable Solutions AS i 2024?
Hvor mye falt omsetningen til Sava Sustainable Solutions AS fra 2023 til 2024, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Sava Sustainable Solutions AS i 2024, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 16.06.2022Styre
2Sist endret 14.09.2026Regnskapsfører
1Sist endret 21.10.2025Bostyrer
1Sist endret 15.09.2026API og MCPGET /company/929368452/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929368452/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929368452",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929368452" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Sava Sustainable Solutions AS?
List alle roller i Sava Sustainable Solutions AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Sava Sustainable Solutions AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
22 nye · 2 ute · 3 endret eierandel
- Alle under 1 % eierandel
… og 22 flere
- Marianne Thorshaug Kristiansenhadde 10 %
… og 1 flere
- Bosvip AS10 % → 18,4 %
- Osborn Layi Irabor60 % → 55,3 %
- Revest AS16,6 % → 14,8 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Osborn Layi Irabor | Person | Ordinære aksjer | 55,3 % | 600 000 |
| Bosvip AS | Selskap | Ordinære aksjer | 18,4 % | 200 000 |
| Revest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 14,8 % | 160 417 |
| Thor Slyngstad | Person | Ordinære aksjer | 1,7 % | 18 000 |
| Thomas Enger | Person | Ordinære aksjer | 1,0 % | 11 250 |
| Knut Arne Saastad | Person | Ordinære aksjer | 0,9 % | 10 000 |
| Odd Senneseth | Person | Ordinære aksjer | 0,7 % | 8 000 |
| Christopher Loennecken Sveen | Person | Ordinære aksjer | 0,6 % | 6 667 |
| Anatas AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,6 % | 6 000 |
| Eivind Kjennerud | Person | Ordinære aksjer | 0,5 % | 5 000 |
27 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024
API og MCPGET /company/929368452/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929368452/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929368452",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BOSVIP AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 18.44, "year": 2024, … },
{ "shareholder_name": "REVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 14.79, "year": 2024, … },
…
],
"total": 27
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929368452" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sava Sustainable Solutions AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sava Sustainable Solutions AS eier Bosvip AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Sava Sustainable Solutions AS?
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.9.2026 | Konkursåpning ↗ |
| 14.9.2026 | Styre ↗ |
| 18.9.2025 | Styre ↗ |
| 16.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.5.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.1.2025 | Styre ↗ |
| 23.7.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.4.2024 | Styre ↗ |
| 8.3.2024 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929368452/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929368452/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929368452",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-15", "type": "Konkursåpning", … },
{ "dato": "2026-09-14", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929368452" })Spør AI-assistenten
Når leverte Sava Sustainable Solutions AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Sava Sustainable Solutions AS sist endret?
Har Sava Sustainable Solutions AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Ja→Nei
- Endring i roller og styre+Ukjent(Bostyrer)
- Selskapsopplysninger oppdatertKonkurs:Nei→Ja
- Endring i roller og styre−Miguel Angel Johansen Perez(Styrets leder)
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -241,3 % | 44,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,29 | 1,75 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929368452/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929368452/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929368452",
"nace_code": "46.860",
"industry_count": 198,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929368452" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Sava Sustainable Solutions AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Sava Sustainable Solutions AS blant de 198 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sava Sustainable Solutions AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Sava Sustainable Solutions AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 12.6.2024 | Utvikling av holdbare, kostnadseffektive og biologisk nedbrytbare engangsposer | 2024–2026 | Godkjent |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/929368452/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929368452/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929368452",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Utvikling av holdbare, kostnadseffektive og biologisk nedbrytbare engangsposer",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2024-06-12",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "929368452" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Sava Sustainable Solutions AS fått?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Sava Sustainable Solutions AS søkt om, og ble de godkjent?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+21 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Sava Sustainable Solutions AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Sava Sustainable Solutions AS?
Det er registrert 289 selskaper i Norge innen engroshandel med innsatsvarer ellers, hvorav 9 i Lillestrøm.
Er Sava Sustainable Solutions AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 17 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 12 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva har skjedd med Sava Sustainable Solutions AS?
Det er registrert konkurs for Sava Sustainable Solutions AS (åpnet 15.09.2026). Selskapet er dermed ikke lenger i ordinær drift, men historiske regnskapstall og roller er fortsatt tilgjengelige på denne siden.
Hva driver Sava Sustainable Solutions AS med?
Sava Sustainable Solutions AS driver innen engroshandel med innsatsvarer ellers, med NACE-kode 46.860 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Kjøper inn miljøvennlig poser og annen emballasje, og selger dette videre til norske bedrifter.
Hvem er daglig leder i Sava Sustainable Solutions AS?
Siste registrerte daglig leder i Sava Sustainable Solutions AS er Osborn Layi Irabor.
Hvem er største aksjonær i Sava Sustainable Solutions AS?
Største aksjonær i Sava Sustainable Solutions AS er Osborn Layi Irabor med 55,3 % av aksjene, fulgt av Bosvip AS (18,4 %) og Revest AS (14,8 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2024.
Hva er omsetningen til Sava Sustainable Solutions AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 0 kr, ned 100 % fra 2023. Egenkapitalen var −314 673 kr ved årsslutt.
Hvor ligger Sava Sustainable Solutions AS?
Forretningsadressen til Sava Sustainable Solutions AS er Sørumsgata 1A, 2000, LILLESTRØM i Lillestrøm kommune.
Hvem fører regnskapet til Sava Sustainable Solutions AS?
Ecit Services AS er registrert som regnskapsfører for Sava Sustainable Solutions AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.