P Stave AS
Org.nr 929326776
Om P Stave AS
P Stave AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stad, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Peder Hårklau Stave er daglig leder, og Stig Tore Ervik er styreleder. I 2025 hadde P Stave AS en omsetning på 1,68 mill kr, en nedgang på 14 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 2,23 mill kr. Egenkapitalen var −4,28 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Peder Hårklau Stave med 51 % av aksjene. Selskapet er ett av 172 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Stad, og ett av 76 572 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 375 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Eiendomsutvikling og utleie av eiendom samt bearbeiding/tilvirking- og salg av fisk og fiskeprodukter, samt underleverandør av produksjonstjenester/leieproduksjon av fisk og fiskeprodukter.
Formål
Erverv og utleie av eiendommer, samt bearbeiding/tilvirking- og salg av fisk og fiskeprodukter, herunder leieproduksjon av fiskeprodukter for andre.
API og MCPGET /company/929326776
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929326776" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929326776",
"name": "P STAVE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAD", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929326776" })Spør AI-assistenten
Når ble P Stave AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stad holder P Stave AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er P Stave AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,68 mill kr | −1,40 mill kr | −2,23 mill kr | 7,12 mill kr | −4,28 mill kr | 11,40 mill kr |
| 2024 | 1,96 mill kr | −1,80 mill kr | −2,52 mill kr | 8,53 mill kr | −2,05 mill kr | 10,59 mill kr |
| 2023 | 5,83 mill kr | −527 664 kr | −1,28 mill kr | 9,84 mill kr | 470 957 kr | 9,37 mill kr |
| 2022 | 3,89 mill kr | 302 047 kr | 149 872 kr | 10,78 mill kr | 1,75 mill kr | 9,02 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 65 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 32 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/929326776/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929326776/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929326776",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1680561,
"operating_profit": -1403499,
"net_profit": -2227744,
"equity": -4280047,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1964042,
"operating_profit": -1803523,
"net_profit": -2523261,
"equity": -2052304,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929326776" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til P Stave AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for P Stave AS per år.
Hvordan har omsetningen til P Stave AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 10.06.2022Styre
4Sist endret 09.09.2026Regnskapsfører
1Sist endret 30.08.2022API og MCPGET /company/929326776/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929326776/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929326776",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929326776" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i P Stave AS?
Hvem er regnskapsfører for P Stave AS?
List alle roller i P Stave AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Peder Hårklau Stave | Person | Ordinære aksjer | 51.0 % | 81 600 |
| Ervik Group AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25.0 % | 40 000 |
| Skareide AS | Selskap | Ordinære aksjer | 12.5 % | 20 000 |
| Rune Olav Stave | Person | Ordinære aksjer | 11.5 % | 18 400 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929326776/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929326776/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929326776",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ERVIK GROUP AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "SKAREIDE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 12.5, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929326776" })Spør AI-assistenten
Er P Stave AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har P Stave AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier P Stave AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 1 flere eiere ↓Vis færre ↑
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| P Stave AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Stad | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.9.2026 | Styre ↗ |
| 14.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2024 | Styre ↗ |
| 13.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.9.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 14.9.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 30.8.2022 | Kapital ↗ |
| 30.8.2022 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929326776/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929326776/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929326776",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-09", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-07-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929326776" })Spør AI-assistenten
Har P Stave AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for P Stave AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble P Stave AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Jan Petter Hoddevik(Styremedlem)+Robert Ervik(Styremedlem)−Peder Hårklau Stave(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Immateriell rettighetVaremerke:(Endelig henlagt)
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -60,1 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,13 | 1,76 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929326776/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929326776/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929326776",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64583,
"revenue": { "value": 1680561, "percentile": 0.7075 },
"operating_margin": { "value": -0.8351, "percentile": 0.0901 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929326776" })Spør AI-assistenten
Er P Stave AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er P Stave AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til P Stave AS på i bransjen?
Immaterielle rettigheter
P Stave AS har 2 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| (uten tittel) ↗ | 202306497 | − | Henlagt | − |
| STAVE ↗ | 202306496 | 326926 | Registrert | 19.5.2033 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
P STAVE AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Snorre Pet Food AS | Kinn | 3.3 % | 2023 | 2025 | Konkurs |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Stad
1 000+ til i Stad →Spørsmål og svar om P Stave AS
Hvor stor er bransjen P Stave AS tilhører?
P Stave AS er ett av 172 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Stad, og ett av 76 572 på landsbasis.
Hvor lenge har P Stave AS eksistert sammenlignet med bransjen?
P Stave AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 15 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har P Stave AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for P Stave AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til P Stave AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder P Stave AS?
Peder Hårklau Stave er registrert som daglig leder i P Stave AS.
Hvem eier P Stave AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Peder Hårklau Stave største eier i P Stave AS med 51 % av aksjene. Nest størst er Ervik Group AS med 25 %.
Går P Stave AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,68 mill kr, ned 14 % fra 2024. Egenkapitalen var −4,28 mill kr ved årsslutt.
Er P Stave AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2022. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.