Mærvollveien Utvikling AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −257 762
- 5 års regnskap
Om Mærvollveien Utvikling AS
Mærvollveien Utvikling AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vestvågøy, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. John Erik Laug er styrets leder. I 2025 hadde Mærvollveien Utvikling AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 257 762 kr. Egenkapitalen var 5,07 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Laug Holding AS med 70 % av aksjene. Selskapet er ett av 197 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Vestvågøy, og ett av 76 535 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 371 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Utleie av egen eller leid fast eiendom ellers.
Formål
Handel med, investering i og utvikling og utleie av fast eiendom, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende virksomhet, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/929231082
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929231082" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929231082",
"name": "MÆRVOLLVEIEN UTVIKLING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VESTVÅGØY", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929231082" })Spør AI-assistenten
Hvor i Vestvågøy holder Mærvollveien Utvikling AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Mærvollveien Utvikling AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Mærvollveien Utvikling AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −43 131 kr | −257 762 kr | 9,09 mill kr | 5,07 mill kr | 4,02 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −454 655 kr | −669 003 kr | 8,27 mill kr | 4,69 mill kr | 3,57 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −366 792 kr | −522 142 kr | 8,56 mill kr | 5,36 mill kr | 3,19 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −43 966 kr | −44 756 kr | 6,03 mill kr | 5,89 mill kr | 143 250 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 820 000 kr (9 % av balansen)
API og MCPGET /company/929231082/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929231082/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929231082",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -43131, "net_profit": -257762, "equity": 5068238, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -454655, "net_profit": -669003, "equity": 4694100, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929231082" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Mærvollveien Utvikling AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mærvollveien Utvikling AS per år.
Hvordan har omsetningen til Mærvollveien Utvikling AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 19.05.2022Regnskapsfører
1Sist endret 16.03.2024API og MCPGET /company/929231082/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929231082/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929231082",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929231082" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Mærvollveien Utvikling AS?
Hvem er regnskapsfører for Mærvollveien Utvikling AS?
List alle roller i Mærvollveien Utvikling AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Laug Holding AS100 % → 70 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Laug Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 70,0 % | 4 130 |
| Ibrudd Utvikling AS | Selskap | Ordinære aksjer | 30,0 % | 1 770 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929231082/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929231082/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929231082",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "LAUG HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 70, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "IBRUDD UTVIKLING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 30, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929231082" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Mærvollveien Utvikling AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Mærvollveien Utvikling AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Mærvollveien Utvikling AS eier Laug Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/929231082/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929231082/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929231082",
"chain": [
{ "org_no": "918087885", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "929231082", "owner_pct": 70, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "929231082" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Mærvollveien Utvikling AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mærvollveien Utvikling AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Vestvågøy | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.2.2025 | Kapital ↗ |
| 11.2.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 27.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2024 | Rettelse av foretaksnavn ↗ |
| 23.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2023 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 18.8.2023 | Revisor ↗ |
| 29.9.2022 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929231082/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929231082/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929231082",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929231082" })Spør AI-assistenten
Når ble Mærvollveien Utvikling AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Mærvollveien Utvikling AS sist godkjent årsregnskap?
Har Mærvollveien Utvikling AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 55,8 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,51 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,79 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -5,1 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929231082/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929231082/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929231082",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0017 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929231082" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Mærvollveien Utvikling AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Mærvollveien Utvikling AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Mærvollveien Utvikling AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Mærvollveien Utvikling AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mærvollveien Utvikling AS?
Det er registrert 76 535 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 197 i Vestvågøy.
Er Mærvollveien Utvikling AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 15 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 371 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Mærvollveien Utvikling AS?
Mærvollveien Utvikling AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva slags selskap er Mærvollveien Utvikling AS?
Mærvollveien Utvikling AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Mærvollveien Utvikling AS?
Mærvollveien Utvikling AS eies i hovedsak av Laug Holding AS (70 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Mærvollveien Utvikling AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 5,07 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Mærvollveien Utvikling AS?
I 2025 hadde Mærvollveien Utvikling AS et driftsresultat på −43 131 kr.
Hvor ligger Mærvollveien Utvikling AS?
Forretningsadressen til Mærvollveien Utvikling AS er Mærvollveien 200, 8360, BØSTAD i Vestvågøy kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.