Gneisveien 6 Og 8 AS
- Omsetning
- 40,8 mill
- +3 827,2 %
- Resultat
- 11,0 mill
- +2 450 %
Om Gneisveien 6 Og 8 AS
Gneisveien 6 Og 8 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Enebakk, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Tom Willy Borthen er daglig leder, og Tom Willy Borthen er styreleder. I 2025 hadde Gneisveien 6 Og 8 AS en omsetning på 40,78 mill kr, en økning på 3827 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 10,95 mill kr. Egenkapitalen var 2,03 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Borthen Gruppen AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 88 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Enebakk, og ett av 76 523 i Norge. Det ble etablert samme år som 3 372 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Investering i fast eiendom, herunder kjøp, salg og utleie samt alt som hører naturlig til dette.
API og MCPGET /company/929228596
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929228596" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929228596",
"name": "GNEISVEIEN 6 OG 8 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ENEBAKK", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929228596" })Spør AI-assistenten
Hva driver Gneisveien 6 Og 8 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Gneisveien 6 Og 8 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Gneisveien 6 Og 8 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3 827,2 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 40,78 mill kr | 14,04 mill kr | 10,95 mill kr | 6,37 mill kr | 2,03 mill kr | 4,34 mill kr |
| 2024 | 1,04 mill kr | 569 641 kr | 429 497 kr | 2,79 mill kr | 1,97 mill kr | 818 597 kr |
| 2023 | 830 676 kr | 504 749 kr | 393 416 kr | 1,79 mill kr | 1,54 mill kr | 247 215 kr |
| 2022 | 334 506 kr | 324 494 kr | 251 741 kr | 1,23 mill kr | 1,15 mill kr | 81 632 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 61 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 4,2 mill kr (66 % av balansen)
API og MCPGET /company/929228596/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929228596/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929228596",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 40780888,
"operating_profit": 14036336,
"net_profit": 10952051,
"equity": 2027610,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1038419,
"operating_profit": 569641,
"net_profit": 429497,
"equity": 1969922,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929228596" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Gneisveien 6 Og 8 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gneisveien 6 Og 8 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gneisveien 6 Og 8 AS per år.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 15.12.2022Styre
1Sist endret 15.12.2022Revisor
1Sist endret 22.02.2023API og MCPGET /company/929228596/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929228596/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929228596",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929228596" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Gneisveien 6 Og 8 AS?
List alle roller i Gneisveien 6 Og 8 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Gneisveien 6 Og 8 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Borthen Gruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929228596/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929228596/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929228596",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "BORTHEN GRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929228596" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Gneisveien 6 Og 8 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Gneisveien 6 Og 8 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Gneisveien 6 Og 8 AS eier Borthen Gruppen AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Borthen Gruppen AS
11 selskaperAPI og MCPGET /company/929228596/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929228596/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929228596",
"chain": [
{ "org_no": "990601534", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "929228596", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "929228596" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Gneisveien 6 Og 8 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Gneisveien 6 Og 8 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gneisveien 6 Og 8 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Enebakk | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.12.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.2.2023 | Revisor ↗ |
| 15.12.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.12.2022 | Styre ↗ |
| 15.12.2022 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929228596/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929228596/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929228596",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929228596" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Gneisveien 6 Og 8 AS sist endret?
Har Gneisveien 6 Og 8 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Gneisveien 6 Og 8 AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−ECIT SERVICES AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+ECIT SERVICES AS(Regnskapsfører)−ECIT CONSULTA AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 61,3 % av driftsinntektene — 53,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 34,4 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 26,9 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 31,8 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,79 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 2,14 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 540,1 % | 5,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 61,3 % | 8,0 % |
| Annen driftskostnad | 4,2 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929228596/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929228596/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929228596",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64528,
"revenue": { "value": 40780888, "percentile": 0.9866 },
"operating_margin": { "value": 0.3442, "percentile": 0.4284 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929228596" })Spør AI-assistenten
Er Gneisveien 6 Og 8 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Gneisveien 6 Og 8 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Gneisveien 6 Og 8 AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Gneisveien 6 Og 8 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gneisveien 6 Og 8 AS?
Det er registrert 76 523 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 88 i Enebakk.
Er Gneisveien 6 Og 8 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 15 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 372 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Gneisveien 6 Og 8 AS?
Gneisveien 6 Og 8 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Gneisveien 6 Og 8 AS?
Daglig leder i Gneisveien 6 Og 8 AS er Tom Willy Borthen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Gneisveien 6 Og 8 AS?
Største aksjonær i Gneisveien 6 Og 8 AS er Borthen Gruppen AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Gneisveien 6 Og 8 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 40,78 mill kr, opp 3827 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,03 mill kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Gneisveien 6 Og 8 AS?
Gneisveien 6 Og 8 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Gneisveien 6 Og 8 AS?
Organisasjonsnummeret til Gneisveien 6 Og 8 AS er 929 228 596. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 19.05.2022.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.