Elma Frisør Og Velvære AS
Org.nr 929224582
Om Elma Frisør Og Velvære AS
Elma Frisør Og Velvære AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sarpsborg, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Frisering og barbering. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Eli Kristin Talberg Stang er daglig leder, og Malin Moeskau Andreassen er styreleder. I 2025 hadde Elma Frisør Og Velvære AS en omsetning på 3,60 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 149,50K kr. Egenkapitalen var 1,30 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Eli Kristin Talberg Stang med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 119 innen frisering og barbering i Sarpsborg, og ett av 8 789 i Norge. Det ble etablert samme år som 445 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Frisør- og velværetjenester, samt alt hva hermed står i forbindelse.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,60 mill kr | 183,09K kr | 149,50K kr | 2,05 mill kr | 1,30 mill kr | 752,26K kr |
| 2024 | 3,38 mill kr | 410,21K kr | 319,75K kr | 1,81 mill kr | 1,15 mill kr | 661,22K kr |
| 2023 | 3,07 mill kr | 310,46K kr | 241,96K kr | 1,42 mill kr | 830,55K kr | 588,49K kr |
| 2022 | 1,35 mill kr | 248,90K kr | 194,16K kr | 1,02 mill kr | 588,60K kr | 430,72K kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 67 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 75 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 18.05.2022Styre
4Sist endret 18.05.2022Regnskapsfører
1Sist endret 06.07.2023Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Eli Kristin Talberg Stang | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 100 000 |
| Malin Moeskau Andreassen | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 100 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Elma Frisør Og Velvære AS | BEDR | Frisering og barbering | Sarpsborg | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.5.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 67,2 % av driftsinntektene — 5,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,1 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 4,2 % | 2,1 % |
| Egenkapitalandel | 63,3 % | 28,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,46 | 1,31 |
| Gjeldsgrad | 0,58 | 1,54 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,5 % | 17,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +6,5 % | +3,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 10,7 % | 11,5 % |
| Lønnskostnad | 67,2 % | 62,0 % |
| Annen driftskostnad | 15,8 % | 19,5 % |
| Avskrivninger | 1,1 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1 til på samme adresse →Godt å vite om Elma Frisør Og Velvære AS
Hvor stor er bransjen Elma Frisør Og Velvære AS tilhører?
Elma Frisør Og Velvære AS er ett av 119 selskaper innen frisering og barbering i Sarpsborg, og ett av 8 789 på landsbasis.
Hvor lenge har Elma Frisør Og Velvære AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Elma Frisør Og Velvære AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 31 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Elma Frisør Og Velvære AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for frisering og barbering er en driftsmargin på 2,6 %. Elma Frisør Og Velvære AS lå på 5,1 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Elma Frisør Og Velvære AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Elma Frisør Og Velvære AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Elma Frisør Og Velvære AS?
Eli Kristin Talberg Stang er registrert som daglig leder i Elma Frisør Og Velvære AS.
Hvem er største aksjonær i Elma Frisør Og Velvære AS?
Største aksjonær i Elma Frisør Og Velvære AS er Eli Kristin Talberg Stang med 50 % av aksjene, fulgt av Malin Moeskau Andreassen (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Elma Frisør Og Velvære AS for i 2025?
Elma Frisør Og Velvære AS hadde i 2025 en omsetning på 3,60 mill kr og et overskudd på 149,50K kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Elma Frisør Og Velvære AS?
Driftsresultatet for 2025 var 183,09K kr (driftsmargin 5,1 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.