Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Ty Tannklinikk Holding AS

Org.nr 929142802
Omsetning
0
−100 %
Resultat
−1,4 mill
−281,5 %

Om Ty Tannklinikk Holding AS

Ty Tannklinikk Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Arnt Einar Andersen er styrets leder. I 2025 hadde Ty Tannklinikk Holding AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,37 mill kr. Egenkapitalen var 32,75 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Loa AS med 92,2 % av aksjene. Selskapet er ett av 248 innen tannlegetjenester i Trondheim, og ett av 5 990 i Norge. Det ble etablert samme år som 370 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet

Eierskap i og drift av tannhelsevirksomheter og alt som kan stå i denne forbindelse.

Formål

Investeringer og deltakelse i andre selskap.

API og MCPGET /company/929142802

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929142802" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929142802",
  "name": "TY TANNKLINIKK HOLDING AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "86.230",
  "nace_desc": "Tannlegetjenester",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "929142802" })

Spør AI-assistenten

  • Er Ty Tannklinikk Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Ty Tannklinikk Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over Ty Tannklinikk Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −100 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−265 087 kr−1,37 mill kr69,92 mill kr32,75 mill kr37,17 mill kr
20242,90 mill kr2,77 mill kr755 093 kr49,76 mill kr27,12 mill kr22,64 mill kr
20237,60 mill kr7,35 mill kr4,58 mill kr58,69 mill kr26,36 mill kr32,33 mill kr
20224,50 mill kr4,45 mill kr3,19 mill kr43,56 mill kr19,68 mill kr23,88 mill kr
20210 kr0 kr0 kr0 kr0 kr0 kr

Balanse

2025
Eiendeler69,92 mill kr
Anleggsmidler93 %64,88 mill krOmløpsmidler7 %5,04 mill kr
Egenkapital og gjeld69,92 mill kr
Innskutt egenkapital37 %25,60 mill krOpptjent egenkapital10 %7,15 mill krLangsiktig gjeld53 %36,96 mill krKortsiktig gjeld0 %215 980 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader265 087 kr
Finansinntekter100 752 kr
Finanskostnader1,60 mill kr
Netto finans−1,50 mill kr
Ordinært resultat før skatt−1,76 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.

Til gode hos konsernselskaper
10 mill kr (15 % av balansen)
Gjeld til konsernselskaper
18 mill kr (25 % av balansen)
Renteinntekt fra konsernselskaper
89 000 kr
Rentekostnad til konsernselskaper
250 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/929142802/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929142802/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929142802",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -265087, "net_profit": -1370493, "equity": 32745974, … },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 2900000,
      "operating_profit": 2773020,
      "net_profit": 755093,
      "equity": 27116462,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "929142802" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Ty Tannklinikk Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Ty Tannklinikk Holding AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Ty Tannklinikk Holding AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?

Roller og styre5

Styre

3Sist endret 02.09.2022
Styrets lederSignaturProkura
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 23.11.2022
Regnskapsfører
repr. SOLDI REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 13.12.2022
Revisor
repr. KRAFT RÅDGIVNING OG REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/929142802/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929142802/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929142802",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "929142802" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Ty Tannklinikk Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Ty Tannklinikk Holding AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Ty Tannklinikk Holding AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

3 nye · 1 endret eierandel

Inn (3)

… og 1 flere

Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Loa ASSelskapOrdinære aksjer92,2 %16 500 000
Medident Trondheim ASSelskapOrdinære aksjer3,1 %555 556
Severin Suveren ASSelskapOrdinære aksjer1,9 %336 842
Tannlege Eva Børstad ASSelskapOrdinære aksjer1,6 %277 778
Periodontia Holding ASSelskapOrdinære aksjer0,8 %138 889
Caconym ASSelskapOrdinære aksjer0,5 %90 909

6 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/929142802/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929142802/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929142802",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "LOA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 92.18, "year": 2025, … },
    {
      "shareholder_name": "MEDIDENT TRONDHEIM AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 3.1,
      "year": 2025,
      …
    },
    …
  ],
  "total": 6
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "929142802" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Ty Tannklinikk Holding AS eier Loa AS, og hvem eier resten?
  • Hvem er de fem største aksjonærene i Ty Tannklinikk Holding AS?
  • Er Ty Tannklinikk Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Ty Tannklinikk Holding ASBEDRTannlegetjenesterTrondheim−

Kunngjøringer22

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/929142802/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929142802/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929142802",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-10-12", "type": "Kapital", … },
    { "dato": "2026-10-12", "type": "Vedtektsdato", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929142802" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Ty Tannklinikk Holding AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Ty Tannklinikk Holding AS sist endret?
  • Har Ty Tannklinikk Holding AS endret aksjekapitalen de siste årene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i aksjekapital
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Endring i aksjekapital
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 4,4 % av driftsinntektene — 16,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel46,8 %49,8 %
Likviditetsgrad23,351,75
Gjeldsgrad1,140,73
Egenkapitalrentabilitet-4,2 %28,3 %
Omsetningsvekst (siste år)-100,0 %+3,2 %
Andel av driftsinntekter2024Bransjemedian
Annen driftskostnad4,4 %20,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/929142802/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/929142802/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "929142802",
  "nace_code": "86.230",
  "industry_count": 2223,
  "revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0018 },
  "operating_margin": null,
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "929142802" })

Spør AI-assistenten

  • Er Ty Tannklinikk Holding AS blant de største selskapene innen tannlegetjenester?
  • Hvor solid er Ty Tannklinikk Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvor ligger Ty Tannklinikk Holding AS blant de 2223 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Investeringer

TY TANNKLINIKK HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Ty Tannklinikk ASTrondheim100,0 %20222025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Godt å vite om Ty Tannklinikk Holding AS

Hvor stor er bransjen Ty Tannklinikk Holding AS tilhører?

Ty Tannklinikk Holding AS er ett av 248 selskaper innen tannlegetjenester i Trondheim, og ett av 5 990 på landsbasis.

Hvor lenge har Ty Tannklinikk Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Ty Tannklinikk Holding AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 28 % av selskapene i bransjen.

Hvilken status har Ty Tannklinikk Holding AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ty Tannklinikk Holding AS i Brønnøysundregistrene.

Hva betyr organisasjonsformen AS?

Organisasjonsformen til Ty Tannklinikk Holding AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er største aksjonær i Ty Tannklinikk Holding AS?

Største aksjonær i Ty Tannklinikk Holding AS er Loa AS med 92,2 % av aksjene, fulgt av Medident Trondheim AS (3,1 %) og Severin Suveren AS (1,9 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Eier Ty Tannklinikk Holding AS andre selskaper?

Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Ty Tannklinikk Holding AS 1 selskap, deriblant Ty Tannklinikk AS.

Hva omsatte Ty Tannklinikk Holding AS for i 2025?

Ty Tannklinikk Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 1,37 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor stor aksjekapital har Ty Tannklinikk Holding AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Ty Tannklinikk Holding AS er 18,40 mill kr (18 339 975 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Hvor holder Ty Tannklinikk Holding AS til?

Ty Tannklinikk Holding AS holder til i Olav Tryggvasons gate 24, 7011, TRONDHEIM, i Trondheim kommune i Trøndelag.

Hvem er revisor og regnskapsfører for Ty Tannklinikk Holding AS?

I Enhetsregisteret er Ty Tannklinikk Holding AS registrert med regnskapsfører Soldi Regnskap AS og revisor Kraft Rådgivning Og Revisjon AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag