Mælebær AS
- Omsetning
- 5,3 mill
- +23,8 %
- Resultat
- 344 740
- +31,1 %
Om Mælebær AS
Mælebær AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sola, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Dyrking av annen frukt som vokser på trær eller busker samt nøtter. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Dorijan Trbovic er daglig leder, og Jakob Mæle er styreleder. I 2025 hadde Mælebær AS en omsetning på 5,26 mill kr, en økning på 24 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 344 740 kr. Egenkapitalen var 677 810 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jakob Mæle med 49 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen dyrking av annen frukt som vokser på trær eller busker samt nøtter i Sola, og ett av 456 i Norge. Det ble etablert samme år som 22 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Dyrking og salg av jordbær.
Formål
Dyrking og salg av jordbær, og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interresert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.
API og MCPGET /company/929109120
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929109120" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929109120",
"name": "MÆLEBÆR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "01.250",
"nace_desc": "Dyrking av annen frukt som vokser på trær eller busker samt nøtter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SOLA", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "929109120" })Spør AI-assistenten
Når ble Mælebær AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Sola holder Mælebær AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Mælebær AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +23,8 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,26 mill kr | 421 267 kr | 344 740 kr | 1,64 mill kr | 677 810 kr | 960 381 kr |
| 2024 | 4,25 mill kr | 324 740 kr | 262 905 kr | 1,13 mill kr | 333 069 kr | 800 979 kr |
| 2023 | 3,32 mill kr | 89 124 kr | 80 485 kr | 687 539 kr | 70 164 kr | 617 374 kr |
| 2022 | 3,19 mill kr | −28 410 kr | −28 451 kr | 542 437 kr | −10 321 kr | 552 759 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 46 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 86 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/929109120/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929109120/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929109120",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5258882,
"operating_profit": 421267,
"net_profit": 344740,
"equity": 677810,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4247994,
"operating_profit": 324740,
"net_profit": 262905,
"equity": 333069,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "929109120" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Mælebær AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mælebær AS per år.
Hvordan har omsetningen til Mælebær AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 01.11.2023Styre
3Sist endret 12.05.2023Regnskapsfører
1Sist endret 27.04.2022API og MCPGET /company/929109120/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929109120/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929109120",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "929109120" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Mælebær AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Mælebær AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Mælebær AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 3 endret eierandel
- Ante Ercegovichadde 25 %
- Dorijan Trbovic25 % → 40 %
- Jakob Mæle40 % → 49 %
- Ive Dabov10 % → 11 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jakob Mæle | Person | Ordinære aksjer | 49,0 % | 147 |
| Dorijan Trbovic | Person | Ordinære aksjer | 40,0 % | 120 |
| Ive Dabov | Person | Ordinære aksjer | 11,0 % | 33 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/929109120/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929109120/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929109120",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "929109120" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Mælebær AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Mælebær AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Mælebær AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mælebær AS | BEDR | Dyrking av annen frukt som vokser på trær eller busker samt nøtter | Sola | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.11.2023 | Signatur ↗ |
| 1.11.2023 | Daglig leder ↗ |
| 12.5.2023 | Styre ↗ |
| 4.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.4.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/929109120/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929109120/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929109120",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "929109120" })Spør AI-assistenten
Når leverte Mælebær AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Mælebær AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Mælebær AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→-
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→11
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→10
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 45,6 % av driftsinntektene — 8,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,0 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 6,6 % | 5,1 % |
| Egenkapitalandel | 41,4 % | 42,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,56 | 1,48 |
| Gjeldsgrad | 1,42 | 1,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 50,9 % | 11,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +23,8 % | +15,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 24,5 % | 24,7 % |
| Lønnskostnad | 45,6 % | 36,7 % |
| Annen driftskostnad | 21,1 % | 21,1 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 2,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/929109120/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/929109120/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "929109120",
"nace_code": "01.250",
"industry_count": 43,
"revenue": { "value": 5258882, "percentile": 0.619 },
"operating_margin": { "value": 0.0801, "percentile": 0.5625 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "929109120" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Mælebær AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Mælebær AS blant de største selskapene innen dyrking av annen frukt som vokser på trær eller busker samt nøtter?
Hvor solid er Mælebær AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Mælebær AS
Hvor stor er bransjen Mælebær AS tilhører?
Mælebær AS er ett av 3 selskaper innen dyrking av annen frukt som vokser på trær eller busker samt nøtter i Sola, og ett av 456 på landsbasis.
Hvor lenge har Mælebær AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Mælebær AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 23 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Mælebær AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for dyrking av annen frukt som vokser på trær eller busker samt nøtter er en driftsmargin på 5,9 %. Mælebær AS lå på 8 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Mælebær AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mælebær AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Mælebær AS?
Dorijan Trbovic er registrert som daglig leder i Mælebær AS.
Hvilke eiere står bak Mælebær AS?
Største aksjonær i Mælebær AS er Jakob Mæle med 49 % av aksjene, fulgt av Dorijan Trbovic (40 %) og Ive Dabov (11 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Mælebær AS for i 2025?
I 2025 omsatte Mælebær AS for 5,26 mill kr, opp 24 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 344 740 kr.
Er Mælebær AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2022. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilken regnskapsfører bruker Mælebær AS?
I Enhetsregisteret er Mælebær AS registrert med regnskapsfører Hg-Regnskap Sandnes SA.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.