Om Rur AS
Rur AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sogndal, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Per Thomas Kristoffersen Rygg er daglig leder, og Terje Uglum er styreleder. I 2025 hadde Rur AS en omsetning på 192 000 kr, en økning på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 24 818 kr. Egenkapitalen var 187 894 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ptlr Holding AS med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet i Sogndal, og ett av 952 i Norge. Det ble etablert samme år som 36 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).
Aktivitet
Sal og utleige av maskinar, utstyr og eigedom.
Formål
Kjøp, sal og utleige av maskinar, utstyr og eigedom, og andre produkt/tenester som naturleg høyrer saman med dette. Selskapet kan ta del i anna selskap med liknande verksemd, herunder kjøpe aksjar i andre selskap.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 192 000 kr | −18 874 kr | −24 818 kr | 223 572 kr | 187 894 kr | 35 678 kr |
| 2024 | 177 000 kr | 9 088 kr | −4 284 kr | 267 083 kr | 212 711 kr | 54 371 kr |
| 2023 | 195 000 kr | 97 903 kr | 62 790 kr | 407 143 kr | 216 995 kr | 190 147 kr |
| 2022 | 230 000 kr | 160 309 kr | 109 205 kr | 457 330 kr | 154 205 kr | 303 126 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 28 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 08.04.2022Styre
1Sist endret 08.04.2022Regnskapsfører
1Sist endret 08.04.2022Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Terje Uglum AS33,3 %
- Tu Holding AShadde 33,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ptlr Holding AS | Selskap | A-aksjer | 33.3 % | 100 |
| Rosenlund Holding AS | Selskap | A-aksjer | 33.3 % | 100 |
| Terje Uglum AS | Selskap | A-aksjer | 33.3 % | 100 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Rur AS | BEDR | Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet | Sogndal | − |
Kunngjøringer5
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.4.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 84,0 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 3,01 | 1,78 |
| Gjeldsgrad | 0,19 | 1,07 |
| Egenkapitalrentabilitet | -13,2 % | 13,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1 til på samme adresse →Folk spør om Rur AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Rur AS?
Det er registrert 952 selskaper i Norge innen engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet, hvorav 2 i Sogndal.
Er Rur AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 19 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 36 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Rur AS?
Rur AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Rur AS med?
Rur AS driver innen engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet, med NACE-kode 46.630 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Sal og utleige av maskinar, utstyr og eigedom.
Hvilken selskapsform har Rur AS?
Rur AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Rur AS?
Daglig leder i Rur AS er Per Thomas Kristoffersen Rygg, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Rur AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ptlr Holding AS største eier i Rur AS med 33,3 % av aksjene. Nest størst er Rosenlund Holding AS med 33,3 %.
Hvordan går det økonomisk med Rur AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 192 000 kr, opp 8 % fra 2024. Egenkapitalen var 187 894 kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Rur AS?
Egenkapitalen i Rur AS var 187 894 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 84 % av totalkapitalen.
Er Rur AS registrert i MVA-registeret?
Rur AS er registrert i MVA-registeret (siden 2022) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.