Pestco Top Holding AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 3,3 mill
- +41,5 %
Om Pestco Top Holding AS
Pestco Top Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Annen rengjøringsvirksomhet og snømåking. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Karl Svozilik er styrets leder. I 2025 hadde Pestco Top Holding AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 3,30 mill kr. Egenkapitalen var 697,19 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Norvestor VIII Sca Sicav-Raif med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 39 innen annen rengjøringsvirksomhet og snømåking i Oslo, og ett av 1 410 i Norge. Det ble etablert samme år som 94 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Holdingselskap. Investeringer i aksjer og øvrige verdipapirer, samt det som står i naturlig forbindelse med dette.
Formål
Holdingselskap. Investeringer i aksjer og øvrige verdipapirer og det som står i naturlig forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/928986993
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928986993" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928986993",
"name": "PESTCO TOP HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "81.230",
"nace_desc": "Annen rengjøringsvirksomhet og snømåking",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928986993" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Pestco Top Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Pestco Top Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Pestco Top Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −430 031 kr | 3,30 mill kr | 908,05 mill kr | 697,19 mill kr | 210,87 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −296 900 kr | 2,33 mill kr | 514,07 mill kr | 463,06 mill kr | 51,02 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −389 419 kr | 2,04 mill kr | 446,56 mill kr | 443,21 mill kr | 3,35 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −187 350 kr | −70 662 kr | 426,96 mill kr | 426,82 mill kr | 135 034 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 180 mill kr (19 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 200 mill kr (22 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 9,4 mill kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 7,3 mill kr
API og MCPGET /company/928986993/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928986993/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928986993",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -430031, "net_profit": 3301104, "equity": 697185977, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -296900, "net_profit": 2332241, "equity": 463058314, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928986993" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Pestco Top Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Pestco Top Holding AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Pestco Top Holding AS de siste årene.
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 26.08.2026Regnskapsfører
1Sist endret 29.11.2022Revisor
1Sist endret 22.11.2022API og MCPGET /company/928986993/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928986993/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928986993",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928986993" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Pestco Top Holding AS?
Hvem er regnskapsfører for Pestco Top Holding AS?
List alle roller i Pestco Top Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Norvestor VIII Sca Sicav-Raif100 %
- Norvestor VIII Scsphadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Norvestor VIII Sca Sicav-Raif | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 3 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928986993/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928986993/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928986993",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928986993" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Pestco Top Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Pestco Top Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Pestco Top Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/928986993/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928986993/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928986993",
"chain": [
{ "org_no": "928986993", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "928986993" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Pestco Top Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer37
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.8.2026 | Kapital ↗ |
| 26.8.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.8.2026 | Styre ↗ |
| 8.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2026 | Kapital ↗ |
| 4.6.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.4.2026 | Kapital ↗ |
| 13.4.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 24.9.2025 | Kapital ↗ |
| 24.9.2025 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928986993/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928986993/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928986993",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-26", "type": "Kapital", … },
{ "dato": "2026-08-26", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928986993" })Spør AI-assistenten
Har Pestco Top Holding AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Pestco Top Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Pestco Top Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i aksjekapital
- Endring i roller og styre+Johannes Teodor Eliasson(Styremedlem)−Ian Rickard Poppelman(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 76,8 % | 42,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,90 | 1,57 |
| Gjeldsgrad | 0,30 | 0,99 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,5 % | 10,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928986993/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928986993/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928986993",
"nace_code": "81.230",
"industry_count": 360,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928986993" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Pestco Top Holding AS blant de 360 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Pestco Top Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Pestco Top Holding AS blant de største selskapene innen annen rengjøringsvirksomhet og snømåking?
Investeringer
PESTCO TOP HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Tyro Topco AS | Elverum | 59,7 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+35 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Pestco Top Holding AS
Hvor stor er bransjen Pestco Top Holding AS tilhører?
Pestco Top Holding AS er ett av 39 selskaper innen annen rengjøringsvirksomhet og snømåking i Oslo, og ett av 1 410 på landsbasis.
Hvor lenge har Pestco Top Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Pestco Top Holding AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 28 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Pestco Top Holding AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Pestco Top Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Pestco Top Holding AS?
Pestco Top Holding AS er registrert i bransjen Annen rengjøringsvirksomhet og snømåking (næringskode 81.230). Registrert aktivitet: Holdingselskap. Investeringer i aksjer og øvrige verdipapirer, samt det som står i naturlig forbindelse med dette.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Pestco Top Holding AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er styreleder i Pestco Top Holding AS?
Styrets leder i Pestco Top Holding AS er Karl Svozilik. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Pestco Top Holding AS?
Pestco Top Holding AS eies i hovedsak av Norvestor VIII Sca Sicav-Raif (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Pestco Top Holding AS med overskudd?
Pestco Top Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 3,30 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Pestco Top Holding AS?
Driftsresultatet for 2025 var −430 031 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvilket org.nr har Pestco Top Holding AS?
Pestco Top Holding AS har org.nr 928 986 993 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.