- Omsetning
- 8,6 mill
- +3,8 %
- Resultat
- 98 069
- +586,3 %
- Ansatte
- 19
- +8 siden mars
Om Sakarias Nesheim Anlegg AS
Sakarias Nesheim Anlegg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vindafjord, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Lars Terje Nesheim er daglig leder, og Elisabeth Nesheim er styreleder. Selskapet er ett av 62 innen grunnarbeid i Vindafjord, og ett av 12 741 i Norge. Det ble etablert samme år som 721 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Entreprenørvirksomhet med grunnarbeid.
Formål
Anleggsdrift, samt alt hva som hører naturlig under dette.
AI-sammendrag
Som heleid datterselskap av Sakarias Nesheim Holding befester grunnarbeidsselskapet en solid finansiell posisjon med 80% egenkapitalandel, godt over bransjesnittet blant sammenlignbare aktører. Omsetningsveksten på 4% til 9 mill. kr er moderat, og driftsmarginen ligger under snittet, men den unge virksomheten (stiftet 2022) har likevel bygget seg opp til å ligge i toppsjiktet på omsetning med 19 ansatte.
API og MCPGET /company/928973344
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928973344" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928973344",
"name": "SAKARIAS NESHEIM ANLEGG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": 19,
"address": { "municipality": "VINDAFJORD", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928973344" })Spør AI-assistenten
Er Sakarias Nesheim Anlegg AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Sakarias Nesheim Anlegg AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Sakarias Nesheim Anlegg AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3,8 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,61 mill kr | 87 233 kr | 98 069 kr | 10,31 mill kr | 7,73 mill kr | 2,58 mill kr |
| 2024 | 8,30 mill kr | −32 548 kr | 14 289 kr | 10,67 mill kr | 8,22 mill kr | 2,46 mill kr |
| 2023 | 8,12 mill kr | 1,32 mill kr | 995 564 kr | 12,25 mill kr | 8,44 mill kr | 3,81 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −8 820 kr | −10 016 kr | 168 804 kr | 5 289 kr | 163 515 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 47 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 26 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 580 000 kr (6 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 580 000 kr (6 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 580 000 kr
API og MCPGET /company/928973344/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928973344/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928973344",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 8612377, "operating_profit": 87233, "net_profit": 98069, "equity": 7733389, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 8300761,
"operating_profit": -32548,
"net_profit": 14289,
"equity": 8215444,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928973344" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Sakarias Nesheim Anlegg AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sakarias Nesheim Anlegg AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Sakarias Nesheim Anlegg AS per år.
Roller og styre9
Daglig leder
1Sist endret 05.12.2025Styre
6Sist endret 26.08.2026Regnskapsfører
1Sist endret 22.07.2024Revisor
1Sist endret 27.08.2025API og MCPGET /company/928973344/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928973344/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928973344",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928973344" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sakarias Nesheim Anlegg AS?
Hvem er regnskapsfører for Sakarias Nesheim Anlegg AS?
List alle roller i Sakarias Nesheim Anlegg AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sakarias Nesheim Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928973344/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928973344/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928973344",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "SAKARIAS NESHEIM HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928973344" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sakarias Nesheim Anlegg AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sakarias Nesheim Anlegg AS eier Sakarias Nesheim Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Sakarias Nesheim Anlegg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 9 flere eiere ↓Vis færre ↑
Andre selskaper eid av Sakarias Nesheim Holding AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/928973344/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928973344/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928973344",
"chain": [
{ "org_no": "928973239", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "928973344", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "928973344" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Sakarias Nesheim Anlegg AS?
Hvem eier Sakarias Nesheim Anlegg AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sakarias Nesheim Anlegg AS | BEDR | Grunnarbeid | Vindafjord | 19 |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.10.2026 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 15.9.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 26.8.2026 | Styre ↗ |
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.4.2026 | Styre ↗ |
| 5.12.2025 | Daglig leder ↗ |
| 29.9.2025 | Styre ↗ |
| 27.8.2025 | Revisor ↗ |
| 26.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928973344/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928973344/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928973344",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-29", "type": "Gjennomføring av fusjon", … },
{ "dato": "2026-09-15", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928973344" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Sakarias Nesheim Anlegg AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sakarias Nesheim Anlegg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sakarias Nesheim Anlegg AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Arnt Richard Andreassen(Styremedlem)+Olav Magne Nesheim(Styremedlem)−Andreas Andreassen(Styremedlem)−Aud Solbjørg Nesheim(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:18→19
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:17→18
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→17
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 47,1 % av driftsinntektene — 19,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,0 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 1,1 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 75,0 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,24 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,33 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,3 % | 8,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,8 % | +2,4 % |
| Omsetning per ansatt | 453 283 kr | 1,69 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 9,4 % | 25,7 % |
| Lønnskostnad | 47,1 % | 27,4 % |
| Annen driftskostnad | 27,6 % | 33,6 % |
| Avskrivninger | 14,1 % | 3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928973344/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928973344/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928973344",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5801,
"revenue": { "value": 8612377, "percentile": 0.7561 },
"operating_margin": { "value": 0.0101, "percentile": 0.3779 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928973344" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sakarias Nesheim Anlegg AS på i bransjen?
Hvor ligger Sakarias Nesheim Anlegg AS blant de 5801 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sakarias Nesheim Anlegg AS sammenlignet med andre i bransjen?
Godkjenninger og registre
Sakarias Nesheim Anlegg AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Innmåling og utstikking av tiltak | 1 |
| Utførende | Veg- og grunnarbeider | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Sakarias Nesheim Anlegg AS
Hvor stor er bransjen Sakarias Nesheim Anlegg AS tilhører?
Sakarias Nesheim Anlegg AS er ett av 62 selskaper innen grunnarbeid i Vindafjord, og ett av 12 741 på landsbasis.
Hvor lenge har Sakarias Nesheim Anlegg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sakarias Nesheim Anlegg AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 31 % av selskapene i bransjen.
Er Sakarias Nesheim Anlegg AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sakarias Nesheim Anlegg AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Sakarias Nesheim Anlegg AS?
Sakarias Nesheim Anlegg AS er registrert i bransjen Grunnarbeid (næringskode 43.120). Registrert aktivitet: Entreprenørvirksomhet med grunnarbeid.
Hvem leder Sakarias Nesheim Anlegg AS?
Lars Terje Nesheim er registrert som daglig leder i Sakarias Nesheim Anlegg AS.
Hvem er største aksjonær i Sakarias Nesheim Anlegg AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Sakarias Nesheim Holding AS største eier i Sakarias Nesheim Anlegg AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Sakarias Nesheim Anlegg AS for i 2025?
I 2025 omsatte Sakarias Nesheim Anlegg AS for 8,61 mill kr, opp 4 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 98 069 kr.
Hvor holder Sakarias Nesheim Anlegg AS til?
Sakarias Nesheim Anlegg AS holder til i Saudavegen 7248, 5578, NEDRE VATS, i Vindafjord kommune i Rogaland.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Sakarias Nesheim Anlegg AS?
I Enhetsregisteret er Sakarias Nesheim Anlegg AS registrert med regnskapsfører Ølen Regnskap AS og revisor Haugaland Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.