4 1/2 Blue Mountains AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −5 276
- 5 års regnskap
Om 4 1/2 Blue Mountains AS
4 1/2 Blue Mountains AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Håvard Gjerstad er styrets leder. I 2025 hadde 4 1/2 Blue Mountains AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 5 276 kr. Egenkapitalen var 7 297 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er 4 1/2 Entertainment AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 975 innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Oslo, og ett av 7 809 i Norge. Det ble etablert samme år som 569 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Produksjon av film og tv-serie.
Formål
Produksjon av film og tv-serie, prosjektutvikling og all annen virksomhet som derunder naturlig hører hjemme.
API og MCPGET /company/928921050
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928921050" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928921050",
"name": "4 1/2 BLUE MOUNTAINS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "59.110",
"nace_desc": "Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928921050" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er 4 1/2 Blue Mountains AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble 4 1/2 Blue Mountains AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder 4 1/2 Blue Mountains AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −5 258 kr | −5 276 kr | 7 297 kr | 7 297 kr | 0 kr |
| 2024 | 0 kr | −5 192 kr | −5 192 kr | 12 720 kr | 12 573 kr | 147 kr |
| 2023 | 0 kr | −5 125 kr | −5 125 kr | 17 765 kr | 17 765 kr | 0 kr |
| 2022 | 0 kr | −1 540 kr | −1 540 kr | 24 330 kr | 22 890 kr | 1 440 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/928921050/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928921050/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928921050",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -5258, "net_profit": -5276, "equity": 7297, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -5192, "net_profit": -5192, "equity": 12573, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928921050" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for 4 1/2 Blue Mountains AS per år.
Hvordan har omsetningen til 4 1/2 Blue Mountains AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til 4 1/2 Blue Mountains AS i 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 09.06.2026Regnskapsfører
1Sist endret 07.06.2022API og MCPGET /company/928921050/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928921050/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928921050",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928921050" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i 4 1/2 Blue Mountains AS?
Hvem er regnskapsfører for 4 1/2 Blue Mountains AS?
List alle roller i 4 1/2 Blue Mountains AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| 4 1/2 Entertainment AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 3 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928921050/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928921050/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928921050",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "4 1/2 ENTERTAINMENT AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928921050" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av 4 1/2 Blue Mountains AS eier 4 1/2 Entertainment AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har 4 1/2 Blue Mountains AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier 4 1/2 Blue Mountains AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av 4 1/2 Entertainment AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/928921050/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928921050/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928921050",
"chain": [
{ "org_no": "911873974", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "928921050", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "928921050" })Spør AI-assistenten
Hvem eier 4 1/2 Blue Mountains AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som 4 1/2 Blue Mountains AS?
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.6.2026 | Styre ↗ |
| 12.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.3.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 27.3.2023 | Styre ↗ |
| 11.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.5.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928921050/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928921050/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928921050",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-09", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-05-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928921050" })Spør AI-assistenten
Når ble 4 1/2 Blue Mountains AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte 4 1/2 Blue Mountains AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i 4 1/2 Blue Mountains AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−Knut Ola Evensen(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 29,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,82 |
| Egenkapitalrentabilitet | -72,3 % | 3,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928921050/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928921050/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928921050",
"nace_code": "59.110",
"industry_count": 1984,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0051 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928921050" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til 4 1/2 Blue Mountains AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er 4 1/2 Blue Mountains AS blant de største selskapene innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer?
Hvor solid er 4 1/2 Blue Mountains AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+7 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om 4 1/2 Blue Mountains AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som 4 1/2 Blue Mountains AS?
Det er registrert 7 809 selskaper i Norge innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer, hvorav 2 975 i Oslo.
Er 4 1/2 Blue Mountains AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 36 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 569 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har 4 1/2 Blue Mountains AS i Enhetsregisteret?
4 1/2 Blue Mountains AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører 4 1/2 Blue Mountains AS?
4 1/2 Blue Mountains AS driver innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer, med NACE-kode 59.110 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Produksjon av film og tv-serie.
Hvilken selskapsform har 4 1/2 Blue Mountains AS?
4 1/2 Blue Mountains AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem sitter i styret i 4 1/2 Blue Mountains AS?
Håvard Gjerstad er registrert som styreleder i 4 1/2 Blue Mountains AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak 4 1/2 Blue Mountains AS?
4 1/2 Blue Mountains AS eies i hovedsak av 4 1/2 Entertainment AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med 4 1/2 Blue Mountains AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 7 297 kr ved årsslutt.
Hva er aksjekapitalen i 4 1/2 Blue Mountains AS?
4 1/2 Blue Mountains AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 3 000 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.