Region No4 AS
- Omsetning
- 938 139
- −43,1 %
- Resultat
- −8 409
- −179 %
Om Region No4 AS
Region No4 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Andøy, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Jan-Henrik Ravn-Torgersen er styrets leder. I 2024 hadde Region No4 AS en omsetning på 938 139 kr, en nedgang på 43 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 8 409 kr. Egenkapitalen var 47 241 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Ravn & Co AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester i Andøy, og ett av 911 i Norge. Det ble etablert samme år som 45 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (67 %).
Aktivitet og formål
Drift av datasenter.
API og MCPGET /company/928801349
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928801349" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928801349",
"name": "REGION NO4 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "63.100",
"nace_desc": "Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ANDØY", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928801349" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Region No4 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Region No4 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Andøy holder Region No4 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2024 · −43,1 % fra 2023
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 938 139 kr | −8 409 kr | −8 409 kr | 47 887 kr | 47 241 kr | 646 kr |
| 2023 | 1,65 mill kr | 17 938 kr | 10 651 kr | 59 596 kr | 55 650 kr | 3 946 kr |
| 2022 | 15 000 kr | 15 000 kr | 15 000 kr | 45 000 kr | 45 000 kr | 0 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AII 2024-regnskapet er andre driftskostnader den største kostnadsposten, og posten oversteg driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 100 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/928801349/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928801349/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928801349",
"years": [
{ "year": 2024, "revenue": 938139, "operating_profit": -8409, "net_profit": -8409, "equity": 47241, … },
{ "year": 2023, "revenue": 1648218, "operating_profit": 17938, "net_profit": 10651, "equity": 55650, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928801349" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Region No4 AS i 2024, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Region No4 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Region No4 AS per år.
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 24.02.2022API og MCPGET /company/928801349/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928801349/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928801349",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928801349" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Region No4 AS?
List alle roller i Region No4 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Ravn & Co AS100 %
- Christoffer Aagnes Thomassenhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ravn & Co AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 75 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024
API og MCPGET /company/928801349/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928801349/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928801349",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "RAVN & CO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2024, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928801349" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Region No4 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Region No4 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Region No4 AS eier Ravn & Co AS, og hvem eier resten?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Region No4 AS | BEDR | Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester | Andøy | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.12.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.4.2023 | Daglig leder ↗ |
| 17.3.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.2.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928801349/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928801349/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928801349",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-08-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2024-03-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928801349" })Spør AI-assistenten
Når ble Region No4 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Region No4 AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Region No4 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 98,7 % | 39,6 % |
| Likviditetsgrad | 74,13 | 1,05 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,67 |
| Egenkapitalrentabilitet | -17,8 % | 0,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928801349/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928801349/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928801349",
"nace_code": "63.100",
"industry_count": 547,
"revenue": { "value": 938139, "percentile": 0.5841 },
"operating_margin": { "value": -0.009, "percentile": 0.4307 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928801349" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Region No4 AS på i bransjen?
Hvor ligger Region No4 AS blant de 547 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Region No4 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Region No4 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Region No4 AS?
Det er registrert 911 selskaper i Norge innen datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester, hvorav 2 i Andøy.
Er Region No4 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2022, som er lenger enn 33 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 45 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Region No4 AS et aktivt selskap?
Region No4 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Region No4 AS?
Jan-Henrik Ravn-Torgersen er registrert som styreleder i Region No4 AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Region No4 AS?
Største aksjonær i Region No4 AS er Ravn & Co AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2024.
Hvordan går det økonomisk med Region No4 AS?
I 2024 omsatte Region No4 AS for 938 139 kr, ned 43 % fra 2023. Årsresultatet ble et underskudd på 8 409 kr.
Hva er driftsresultatet til Region No4 AS?
I 2024 hadde Region No4 AS et driftsresultat på −8 409 kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Region No4 AS?
Region No4 AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2024-regnskapet.
Hvor ligger Region No4 AS?
Forretningsadressen til Region No4 AS er Withs vei 87, 8484, RISØYHAMN i Andøy kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.