Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Hudlegekontoret Steinkjer AS

Org.nr 928692612
Omsetning
6,8 mill
+12,8 %
Resultat
1,9 mill
+29,2 %
Mer

Om Hudlegekontoret Steinkjer AS

Hudlegekontoret Steinkjer AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Steinkjer, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2022 og har vært i drift i 4 år. Anders Todal er daglig leder, og Anders Todal er styreleder. I 2025 hadde Hudlegekontoret Steinkjer AS en omsetning på 6,76 mill kr, en økning på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,93 mill kr. Egenkapitalen var 5,58 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Anders Todal med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Steinkjer, og ett av 3 719 i Norge. Det ble etablert samme år som 212 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet

Legetjeneste

Formål

Helseaktør, med spesialisert legetjeneste unntatt psykiatrisk legetjeneste. Selskapet kan også foreta investeringer i aksjer og andeler i andre foretak, samt investeringer i eiendommer og aktiviteter som naturlig faller inn under dette.

API og MCPGET /company/928692612

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/928692612" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "928692612",
  "name": "HUDLEGEKONTORET STEINKJER AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "86.221",
  "nace_desc": "Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "STEINKJER", "county": "TRØNDELAG", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "928692612" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Hudlegekontoret Steinkjer AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Hudlegekontoret Steinkjer AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Hudlegekontoret Steinkjer AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +12,8 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20256,76 mill kr2,12 mill kr1,93 mill kr6,69 mill kr5,58 mill kr1,11 mill kr
20246,00 mill kr1,45 mill kr1,49 mill kr4,61 mill kr3,65 mill kr957 705 kr
20236,07 mill kr1,35 mill kr1,12 mill kr3,20 mill kr2,16 mill kr1,04 mill kr
20225,85 mill kr1,19 mill kr967 277 kr2,24 mill kr1,04 mill kr1,20 mill kr
20210 kr0 kr0 kr0 kr0 kr0 kr

Balanse

2025
Eiendeler6,69 mill kr
Anleggsmidler3 %216 200 krOmløpsmidler97 %6,47 mill kr
Egenkapital og gjeld6,69 mill kr
Innskutt egenkapital1 %100 000 krOpptjent egenkapital82 %5,48 mill krLangsiktig gjeld0 %285 krKortsiktig gjeld17 %1,11 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader4,64 mill kr
Finansinntekter294 094 kr
Finanskostnader38 kr
Netto finans294 056 kr
Ordinært resultat før skatt2,42 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 51 prosent av driftsinntektene.

Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 62 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/928692612/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/928692612/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "928692612",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 6762360,
      "operating_profit": 2123476,
      "net_profit": 1926018,
      "equity": 5580793,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 5996639,
      "operating_profit": 1446165,
      "net_profit": 1490602,
      "equity": 3654775,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "928692612" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Hudlegekontoret Steinkjer AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hudlegekontoret Steinkjer AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hudlegekontoret Steinkjer AS per år.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 07.02.2022
Anders Todal(f. 1960)
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 07.02.2026
Anders Todal(f. 1960)
Styrets lederSignatur
Ann Elisabet Todal(f. 1967)
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 29.01.2024
Regnskapsfører
repr. SIRIUS ØKONOMI ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/928692612/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/928692612/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "928692612",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "928692612" })

Spør AI-assistenten

  • List alle roller i Hudlegekontoret Steinkjer AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Hudlegekontoret Steinkjer AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Hudlegekontoret Steinkjer AS?

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Anders TodalPersonOrdinære aksjer100,0 %100

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/928692612/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/928692612/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "928692612",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "928692612" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier Hudlegekontoret Steinkjer AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor mange aksjonærer har Hudlegekontoret Steinkjer AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Hudlegekontoret Steinkjer ASBEDRSpesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenesterSteinkjer−

Kunngjøringer5

API og MCPGET /company/928692612/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/928692612/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "928692612",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928692612" })

Spør AI-assistenten

  • Når leverte Hudlegekontoret Steinkjer AS sist godkjent årsregnskap?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Hudlegekontoret Steinkjer AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Hudlegekontoret Steinkjer AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Endring i roller og styre
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 50,9 % av driftsinntektene — 18,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin31,4 %28,0 %
Resultatmargin28,5 %24,0 %
Egenkapitalandel83,4 %56,2 %
Likviditetsgrad5,841,81
Gjeldsgrad0,200,61
Egenkapitalrentabilitet34,5 %36,0 %
Omsetningsvekst (siste år)+12,8 %+4,6 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad1,3 %4,6 %
Lønnskostnad50,9 %32,9 %
Annen driftskostnad14,6 %23,5 %
Avskrivninger1,7 %1,9 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/928692612/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/928692612/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "928692612",
  "nace_code": "86.221",
  "industry_count": 1285,
  "revenue": { "value": 6762360, "percentile": 0.7335 },
  "operating_margin": { "value": 0.314, "percentile": 0.5365 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "928692612" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Hudlegekontoret Steinkjer AS blant de 1285 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Hudlegekontoret Steinkjer AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Hudlegekontoret Steinkjer AS blant de største selskapene innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester?

Godt å vite om Hudlegekontoret Steinkjer AS

Hvor stor er bransjen Hudlegekontoret Steinkjer AS tilhører?

Hudlegekontoret Steinkjer AS er ett av 3 selskaper innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Steinkjer, og ett av 3 719 på landsbasis.

Hvor lenge har Hudlegekontoret Steinkjer AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Hudlegekontoret Steinkjer AS ble etablert i 2022 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 40 % av selskapene i bransjen.

Er Hudlegekontoret Steinkjer AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Hudlegekontoret Steinkjer AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Hudlegekontoret Steinkjer AS?

Anders Todal er registrert som daglig leder i Hudlegekontoret Steinkjer AS.

Hvem er største aksjonær i Hudlegekontoret Steinkjer AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Anders Todal største eier i Hudlegekontoret Steinkjer AS med 100 % av aksjene.

Hva omsatte Hudlegekontoret Steinkjer AS for i 2025?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 6,76 mill kr, opp 13 % fra 2024. Egenkapitalen var 5,58 mill kr ved årsslutt.

Hvor mye egenkapital har Hudlegekontoret Steinkjer AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Hudlegekontoret Steinkjer AS en egenkapital på 5,58 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 83,4 %.

Hvor stor aksjekapital har Hudlegekontoret Steinkjer AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Hudlegekontoret Steinkjer AS er 100 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag