Renatas Bygg AS
Org.nr 928556093
Om Renatas Bygg AS
Renatas Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Færder, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Snekkerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Renatas Vaiksnoras er daglig leder, og Renatas Vaiksnoras er styreleder. I 2025 hadde Renatas Bygg AS en omsetning på 2,09 mill kr, en nedgang på 18 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 204 295 kr. Egenkapitalen var 66 665 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Renatas Vaikšnoras med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 69 innen snekkerarbeid i Færder, og ett av 11 264 i Norge. Det ble etablert samme år som 716 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Snekkeroppdrag.
Formål
Bygg, tilbygg, rehabilitering, bad, fasade, oppføring av bygninger og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,09 mill kr | 279 881 kr | 204 295 kr | 577 883 kr | 66 665 kr | 511 218 kr |
| 2024 | 2,54 mill kr | −122 387 kr | −99 903 kr | 262 424 kr | −137 630 kr | 400 054 kr |
| 2023 | 2,17 mill kr | −38 930 kr | −36 926 kr | 274 227 kr | −37 727 kr | 311 954 kr |
| 2022 | 2,06 mill kr | −25 138 kr | −25 231 kr | 367 985 kr | −801 kr | 368 786 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 30 000 kr | 24 430 kr | 5 570 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 44 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 30 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 71 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre2
Daglig leder
1Sist endret 17.01.2022Styre
1Sist endret 17.01.2022Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Renatas Vaikšnoras100 %
- Renatas Vaiksnorashadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Renatas Vaikšnoras | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Renatas Bygg AS | BEDR | Snekkerarbeid | Færder | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.1.2022 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−POSITIVT REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 30,0 % av driftsinntektene — 8,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,4 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 9,8 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 11,5 % | 26,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,06 | 1,22 |
| Gjeldsgrad | 7,67 | 1,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 306,5 % | 17,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -17,7 % | -1,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 43,6 % | 40,0 % |
| Lønnskostnad | 30,0 % | 38,2 % |
| Annen driftskostnad | 12,2 % | 14,0 % |
| Avskrivninger | 0,9 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Renatas Bygg AS
Hvor stor er bransjen Renatas Bygg AS tilhører?
Renatas Bygg AS er ett av 69 selskaper innen snekkerarbeid i Færder, og ett av 11 264 på landsbasis.
Hvor lenge har Renatas Bygg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Renatas Bygg AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 42 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Renatas Bygg AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for snekkerarbeid er en driftsmargin på 2,5 %. Renatas Bygg AS lå på 13,4 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Renatas Bygg AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Renatas Bygg AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Renatas Bygg AS?
Renatas Vaiksnoras er registrert som daglig leder i Renatas Bygg AS.
Hvem eier Renatas Bygg AS?
Renatas Bygg AS eies i hovedsak av Renatas Vaikšnoras (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Renatas Bygg AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,09 mill kr, ned 18 % fra 2024. Egenkapitalen var 66 665 kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Renatas Bygg AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Renatas Bygg AS er 30 000 kr (30 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Renatas Bygg AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Renatas Bygg AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Renatas Bygg AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2022. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.