M&a Bygg AS
Org.nr 928353117
Om M&a Bygg AS
M&a Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Snekkerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Mihai Apostol er daglig leder, og Mihai Apostol er styreleder. I 2025 hadde M&a Bygg AS en omsetning på 2,60 mill kr, en nedgang på 27 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 127,18K kr. Egenkapitalen var 429,85K kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mihai Apostol med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 253 innen snekkerarbeid i Trondheim, og ett av 11 197 i Norge. Det ble etablert samme år som 723 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Utførelse av snekkerarbeid, flislegging og malerarbeid.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,60 mill kr | 167,76K kr | 127,18K kr | 852,84K kr | 429,85K kr | 423,00K kr |
| 2024 | 3,58 mill kr | 898,76K kr | 700,40K kr | 1,45 mill kr | 302,66K kr | 1,14 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −32,13K kr | −32,13K kr | 77,27K kr | 2 266 kr | 75,00K kr |
| 2022 | 0 kr | −1 175 kr | −1 175 kr | 28,83K kr | 23,26K kr | 5 570 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 30,00K kr | 24,43K kr | 5 570 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 56 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 17.12.2021Styre
1Sist endret 17.12.2021Regnskapsfører
1Sist endret 26.02.2024Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mihai Apostol | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 300 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| M&a Bygg AS | BEDR | Snekkerarbeid | Trondheim | − |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.2.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 26.2.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.2.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 5.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.12.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→-
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→5
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 20,1 % av driftsinntektene — 19,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,5 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 4,9 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 50,4 % | 26,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,21 | 1,23 |
| Gjeldsgrad | 0,98 | 1,40 |
| Egenkapitalrentabilitet | 29,6 % | 17,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -27,4 % | -0,9 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 20,1 % | 40,0 % |
| Lønnskostnad | 55,8 % | 38,2 % |
| Annen driftskostnad | 15,5 % | 14,0 % |
| Avskrivninger | 2,1 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Trondheim
1 000+ til i Trondheim →Spørsmål og svar om M&a Bygg AS
Hvor stor er bransjen M&a Bygg AS tilhører?
M&a Bygg AS er ett av 253 selskaper innen snekkerarbeid i Trondheim, og ett av 11 197 på landsbasis.
Hvor lenge har M&a Bygg AS eksistert sammenlignet med bransjen?
M&a Bygg AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 41 % av selskapene i bransjen.
Er M&a Bygg AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for M&a Bygg AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder M&a Bygg AS?
Mihai Apostol er registrert som daglig leder i M&a Bygg AS.
Hvem eier M&a Bygg AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Mihai Apostol største eier i M&a Bygg AS med 100 % av aksjene.
Går M&a Bygg AS med overskudd?
M&a Bygg AS hadde i 2025 en omsetning på 2,60 mill kr og et overskudd på 127,18K kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i M&a Bygg AS?
Driftsresultatet for 2025 var 167,76K kr (driftsmargin 6,5 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i M&a Bygg AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har M&a Bygg AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har M&a Bygg AS?
M&a Bygg AS har org.nr 928 353 117 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.