Knit 1 AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- −14,0 mill
- 4 års regnskap
Om Knit 1 AS
Knit 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Veving av tekstiler. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Martin Ræder Haakonsen er styrets leder. I 2025 hadde Knit 1 AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 13,96 mill kr. Egenkapitalen var 56,61 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Monte Rosa Sport Group Ag med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen veving av tekstiler i Oslo, og ett av 63 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Eie selskaper eller andeler av selskaper samt hva hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/928341526
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928341526" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928341526",
"name": "KNIT 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "13.200",
"nace_desc": "Veving av tekstiler",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928341526" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Knit 1 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Knit 1 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Knit 1 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2022–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −674 528 kr | −13,96 mill kr | 251,31 mill kr | 56,61 mill kr | 194,70 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −517 401 kr | −10,61 mill kr | 258,23 mill kr | 70,57 mill kr | 187,66 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −265 996 kr | 1,92 mill kr | 268,82 mill kr | 81,26 mill kr | 187,56 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −2 308 kr | −1,92 mill kr | 255,71 mill kr | 79,34 mill kr | 176,38 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/928341526/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928341526/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928341526",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 0,
"operating_profit": -674528,
"net_profit": -13958124,
"equity": 56614792,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 0,
"operating_profit": -517401,
"net_profit": -10611325,
"equity": 70572915,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928341526" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Knit 1 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Knit 1 AS utviklet seg fra 2022 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Knit 1 AS i 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 17.10.2026Revisor
1Sist endret 30.09.2025API og MCPGET /company/928341526/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928341526/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928341526",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928341526" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Knit 1 AS?
List alle roller i Knit 1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Knit 1 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Odlo International Aghadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Monte Rosa Sport Group Ag | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 3 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928341526/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928341526/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928341526",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "MONTE ROSA SPORT GROUP AG",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928341526" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Knit 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Knit 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Knit 1 AS eier Monte Rosa Sport Group Ag, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Datterselskaper av Knit 1 AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/928341526/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928341526/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928341526",
"chain": [
{ "org_no": "928341526", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "928341526" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Knit 1 AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.10.2026 | Styre ↗ |
| 4.8.2026 | Kapital ↗ |
| 4.8.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 1.12.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.9.2025 | Revisor ↗ |
| 4.3.2025 | Styre ↗ |
| 3.2.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.10.2022 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928341526/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928341526/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928341526",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-17", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-08-04", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928341526" })Spør AI-assistenten
Har Knit 1 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Knit 1 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Knit 1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Julie Flo Mohagen(Styremedlem)+Martin Ræder Haakonsen(Styrets leder)−Daniel Andreas Eppler(Styrets leder)−Hugo Lund Maurstad(Styremedlem)
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 22,5 % | 46,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,44 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | -24,7 % | 1,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928341526/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928341526/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928341526",
"nace_code": "13.200",
"industry_count": 10,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928341526" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Knit 1 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Knit 1 AS blant de 10 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Knit 1 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
KNIT 1 AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Janus Holding AS | Bergen | 2,1 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+228 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Knit 1 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Knit 1 AS?
Det er registrert 63 selskaper i Norge innen veving av tekstiler, hvorav 4 i Oslo.
Er Knit 1 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 23 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Knit 1 AS i Enhetsregisteret?
Knit 1 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem eier Knit 1 AS?
Knit 1 AS eies i hovedsak av Monte Rosa Sport Group Ag (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvilke datterselskaper har Knit 1 AS?
Knit 1 AS har 1 registrert datterselskap: Janus Holding AS. Hele eierstrukturen vises i Eierstruktur-seksjonen på denne siden.
Hva er omsetningen til Knit 1 AS?
Knit 1 AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 13,96 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Knit 1 AS?
I 2025 hadde Knit 1 AS et driftsresultat på −674 528 kr.
Hvor solid er balansen til Knit 1 AS?
Egenkapitalen i Knit 1 AS var 56,61 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 22,5 % av totalkapitalen.
Hvor ligger Knit 1 AS?
Forretningsadressen til Knit 1 AS er Haakon VIIs gate 2, 0161, OSLO i Oslo kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.