Mel Gardermoen 20 AS
- Omsetning
- 196 324
- +4,1 %
- Resultat
- 69 173
- +50,6 %
Om Mel Gardermoen 20 AS
Mel Gardermoen 20 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nannestad, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Sveinar Hoff er styrets leder. I 2025 hadde Mel Gardermoen 20 AS en omsetning på 196 324 kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 69 173 kr. Egenkapitalen var 253 994 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tellus Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 118 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Nannestad, og ett av 76 547 i Norge. Det ble etablert samme år som 4 157 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Drift eller utleie av egen fast eiendom og hva dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/928328848
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928328848" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928328848",
"name": "MEL GARDERMOEN 20 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NANNESTAD", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928328848" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Mel Gardermoen 20 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Mel Gardermoen 20 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Nannestad holder Mel Gardermoen 20 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +4,1 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 196 324 kr | 74 630 kr | 69 173 kr | 2,18 mill kr | 253 994 kr | 1,93 mill kr |
| 2024 | 188 629 kr | 48 261 kr | 45 936 kr | 2,10 mill kr | 184 820 kr | 1,91 mill kr |
| 2023 | 189 983 kr | 65 567 kr | 53 061 kr | 2,03 mill kr | 138 885 kr | 1,89 mill kr |
| 2022 | 93 991 kr | 27 953 kr | 21 804 kr | 2,02 mill kr | 85 824 kr | 1,94 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 413 927 kr | 58 451 kr | 355 476 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 26 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,9 mill kr (86 % av balansen)
API og MCPGET /company/928328848/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928328848/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928328848",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 196324, "operating_profit": 74630, "net_profit": 69173, "equity": 253994, … },
{ "year": 2024, "revenue": 188629, "operating_profit": 48261, "net_profit": 45936, "equity": 184820, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928328848" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Mel Gardermoen 20 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mel Gardermoen 20 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Mel Gardermoen 20 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 05.07.2022Regnskapsfører
1Sist endret 06.07.2022API og MCPGET /company/928328848/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928328848/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928328848",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928328848" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Mel Gardermoen 20 AS?
Hvem er regnskapsfører for Mel Gardermoen 20 AS?
List alle roller i Mel Gardermoen 20 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Tellus Holding AS100 %
- Mittegetlokale AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tellus Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928328848/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928328848/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928328848",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "TELLUS HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928328848" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Mel Gardermoen 20 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Mel Gardermoen 20 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Mel Gardermoen 20 AS eier Tellus Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Tellus Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/928328848/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928328848/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928328848",
"chain": [
{ "org_no": "989264648", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "928328848", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "928328848" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Mel Gardermoen 20 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Mel Gardermoen 20 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mel Gardermoen 20 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Nannestad | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.7.2023 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 14.7.2023 | Revisor ↗ |
| 17.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.7.2022 | Styre ↗ |
| 14.12.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928328848/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928328848/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928328848",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928328848" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Mel Gardermoen 20 AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Mel Gardermoen 20 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Mel Gardermoen 20 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 11,6 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,38 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 7,59 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 27,2 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928328848/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928328848/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928328848",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64559,
"revenue": { "value": 196324, "percentile": 0.3607 },
"operating_margin": { "value": 0.3801, "percentile": 0.4609 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928328848" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Mel Gardermoen 20 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Mel Gardermoen 20 AS på i bransjen?
Hvor ligger Mel Gardermoen 20 AS blant de 64559 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Nannestad
1 000+ til i Nannestad →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Mel Gardermoen 20 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Mel Gardermoen 20 AS?
Det er registrert 76 547 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 118 i Nannestad.
Er Mel Gardermoen 20 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 18 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 4 157 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Mel Gardermoen 20 AS i Enhetsregisteret?
Mel Gardermoen 20 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Mel Gardermoen 20 AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem sitter i styret i Mel Gardermoen 20 AS?
Sveinar Hoff er registrert som styreleder i Mel Gardermoen 20 AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvilke eiere står bak Mel Gardermoen 20 AS?
Mel Gardermoen 20 AS eies i hovedsak av Tellus Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Mel Gardermoen 20 AS?
Mel Gardermoen 20 AS hadde i 2025 en omsetning på 196 324 kr og et overskudd på 69 173 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Mel Gardermoen 20 AS?
I 2025 hadde Mel Gardermoen 20 AS et driftsresultat på 74 630 kr.
Hva er aksjekapitalen i Mel Gardermoen 20 AS?
Mel Gardermoen 20 AS har en registrert aksjekapital på 64 020,66 kr, fordelt på 100 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Mel Gardermoen 20 AS?
Mel Gardermoen 20 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.