Unitas Invest AS
Org.nr 928309878
Om Unitas Invest AS
Unitas Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Jamil Rehman er styrets leder. I 2025 hadde Unitas Invest AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 45 669 kr. Egenkapitalen var 1,37 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Msz Invest AS med 50,5 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 918 innen oppføring av bygninger i Oslo, og ett av 24 647 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 444 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Investering og deltakelse i andre selskaper, eiendom, aksjer og andeler, samt alt annet som naturlig faller inn under dette.
Formål
Investering og deltakelse i andre selskaper, aksjer og andeler, formuesgjenstander samt alt annet som naturlig faller inn under dette.
API og MCPGET /company/928309878
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928309878" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928309878",
"name": "UNITAS INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928309878" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Unitas Invest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Unitas Invest AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Unitas Invest AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −58 549 kr | −45 669 kr | 4,66 mill kr | 1,37 mill kr | 3,29 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −49 125 kr | 1,51 mill kr | 4,71 mill kr | 1,41 mill kr | 3,29 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −136 988 kr | −109 324 kr | 5,81 mill kr | −97 213 kr | 5,91 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −17 201 kr | −13 417 kr | 2,11 mill kr | 12 111 kr | 2,10 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −1 075 kr | 1 597 kr | 37 672 kr | 25 527 kr | 12 145 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/928309878/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928309878/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928309878",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -58549, "net_profit": -45669, "equity": 1366644, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -49125, "net_profit": 1509527, "equity": 1412313, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928309878" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Unitas Invest AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Unitas Invest AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Unitas Invest AS per år.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 03.07.2026Regnskapsfører
2Sist endret 30.09.2023API og MCPGET /company/928309878/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928309878/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928309878",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928309878" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Unitas Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Unitas Invest AS?
Hvem er regnskapsfører for Unitas Invest AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 2 endret eierandel
- Soliman Sarwar Holding AShadde 33 %
- Msz Invest AS34 % → 50,5 %
- Maqsood Holding AS33 % → 49,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Msz Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50.5 % | 17 675 |
| Maqsood Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 49.5 % | 17 325 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928309878/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928309878/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928309878",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MSZ INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50.5, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "MAQSOOD HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 49.5, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928309878" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Unitas Invest AS eier Msz Invest AS, og hvem eier resten?
Er Unitas Invest AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Unitas Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Msz Invest AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/928309878/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928309878/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928309878",
"chain": [
{ "org_no": "927018616", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "928309878", "owner_pct": 50.5, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "928309878" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Unitas Invest AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Unitas Invest AS?
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.7.2026 | Styre ↗ |
| 2.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.9.2023 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 7.9.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 25.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2022 | Styre ↗ |
| 9.2.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.1.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928309878/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928309878/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928309878",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-03", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-06-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928309878" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Unitas Invest AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Unitas Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Unitas Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.120 Grunnarbeid→41.000 Oppføring av bygninger
- Endring i roller og styre−Soliman Sarwar(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 29,3 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 281,19 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 2,41 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | -3,3 % | 11,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928309878/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928309878/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928309878",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12287,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0023 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928309878" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Unitas Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Unitas Invest AS blant de 12287 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Unitas Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
UNITAS INVEST AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Aprikos Medical AS | Oslo | 8.6 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Unitas Invest AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Unitas Invest AS?
Det er registrert 24 647 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 1 918 i Oslo.
Er Unitas Invest AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 29 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 444 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Unitas Invest AS?
Unitas Invest AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Unitas Invest AS med?
Unitas Invest AS driver innen oppføring av bygninger, med NACE-kode 41.000 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Investering og deltakelse i andre selskaper, eiendom, aksjer og andeler, samt alt annet som naturlig faller inn under dette.
Hvilke eiere står bak Unitas Invest AS?
Unitas Invest AS eies i hovedsak av Msz Invest AS (50,5 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Er Unitas Invest AS en del av et konsern?
Unitas Invest AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Msz Invest AS, som eier 50,5 % av selskapet.
Hva er omsetningen til Unitas Invest AS?
I 2025 omsatte Unitas Invest AS for 0 kr. Årsresultatet ble et underskudd på 45 669 kr.
Hva er driftsresultatet til Unitas Invest AS?
I 2025 hadde Unitas Invest AS et driftsresultat på −58 549 kr.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Unitas Invest AS?
Unitas Invest AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvem fører regnskapet til Unitas Invest AS?
Vekst Revisjon AS er registrert som regnskapsfører for Unitas Invest AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.