Nedre Gui Gård AS
Org.nr 928301885
Om Nedre Gui Gård AS
Nedre Gui Gård AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Larvik, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Øystein Gudem er daglig leder, og Øystein Gudem er styreleder. I 2025 hadde Nedre Gui Gård AS en omsetning på 15,23 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 932 947 kr. Egenkapitalen var 1,29 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Øystein Gudem med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 78 innen dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster i Larvik, og ett av 1 790 i Norge. Det ble etablert samme år som 84 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Jordbruk og leiekjøring, herunder vedlikehold av veg og tomter.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15,23 mill kr | 1,31 mill kr | 932 947 kr | 5,38 mill kr | 1,29 mill kr | 4,09 mill kr |
| 2024 | 14,29 mill kr | 43 906 kr | −75 202 kr | 4,76 mill kr | 671 697 kr | 4,09 mill kr |
| 2023 | 15,09 mill kr | 1,05 mill kr | 783 228 kr | 5,35 mill kr | 746 899 kr | 4,60 mill kr |
| 2022 | 12,60 mill kr | 22 996 kr | −54 759 kr | 4,55 mill kr | −36 329 kr | 4,59 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −40 kr | −40 kr | 29 960 kr | 18 430 kr | 11 570 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 35 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 25 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 31.12.2021Styre
3Sist endret 31.12.2021Regnskapsfører
1Sist endret 31.12.2021Revisor
1Sist endret 11.11.2025Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Øystein Gudem | Person | A-aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nedre Gui Gård AS | BEDR | Dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster | Larvik | 13 |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.11.2025 | Revisor ↗ |
| 30.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.9.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.12.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→13
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:16→12
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→16
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→12
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 30,5 % av driftsinntektene — 5,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,6 % | 5,4 % |
| Resultatmargin | 6,1 % | 3,8 % |
| Egenkapitalandel | 24,0 % | 37,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,61 | 1,51 |
| Gjeldsgrad | 3,17 | 0,82 |
| Egenkapitalrentabilitet | 72,2 % | 15,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +6,6 % | +8,9 % |
| Omsetning per ansatt | 1,17 mill kr | 1,29 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 35,0 % | 34,2 % |
| Lønnskostnad | 24,6 % | 24,0 % |
| Annen driftskostnad | 30,5 % | 25,2 % |
| Avskrivninger | 1,3 % | 3,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Nedre Gui Gård AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Nedre Gui Gård AS?
Det er registrert 1 790 selskaper i Norge innen dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster, hvorav 78 i Larvik.
Er Nedre Gui Gård AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 23 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 84 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Nedre Gui Gård AS?
Nedre Gui Gård AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Nedre Gui Gård AS?
Daglig leder i Nedre Gui Gård AS er Øystein Gudem, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Nedre Gui Gård AS?
Nedre Gui Gård AS eies i hovedsak av Øystein Gudem (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Nedre Gui Gård AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 15,23 mill kr, opp 7 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,29 mill kr ved årsslutt.
Hvor mange ansatte har Nedre Gui Gård AS?
Nedre Gui Gård AS har 13 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Er Nedre Gui Gård AS registrert i MVA-registeret?
Nedre Gui Gård AS er registrert i MVA-registeret (siden 2022) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.