Construction AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 522 488
- −63,9 %
Om Construction AS
Construction AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Etnedal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Erlend Nikolai Berg er daglig leder, og Erlend Nikolai Berg er styreleder. I 2025 hadde Construction AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 522 488 kr. Egenkapitalen var 4,25 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Erlend Nikolai Berg med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass i Etnedal, og ett av 1 657 i Norge. Det ble etablert samme år som 91 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (80 %).
Aktivitet
Investeringer i andre selskaper. Holdingselskap.
Formål
Investeringer av enhver art i andre selskaper og virksomheter. Selskapet kan også eie fast eiendom og leie ut personell.
API og MCPGET /company/928214745
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928214745" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928214745",
"name": "CONSTRUCTION AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.520",
"nace_desc": "Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ETNEDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928214745" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Construction AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Construction AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Etnedal holder Construction AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −50 892 kr | 522 488 kr | 4,55 mill kr | 4,25 mill kr | 300 000 kr |
| 2024 | 0 kr | −14 294 kr | 1,45 mill kr | 4,03 mill kr | 4,03 mill kr | 0 kr |
| 2023 | 0 kr | −35 695 kr | 979 404 kr | 2,58 mill kr | 2,58 mill kr | 0 kr |
| 2022 | 0 kr | −10 538 kr | 991 888 kr | 2,51 mill kr | 2,01 mill kr | 500 000 kr |
| 2021 | 0 kr | −39 393 kr | 1,47 mill kr | 2,03 mill kr | 1,51 mill kr | 512 500 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,4 mill kr (54 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 69 000 kr
API og MCPGET /company/928214745/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928214745/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928214745",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -50892, "net_profit": 522488, "equity": 4254478, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -14294, "net_profit": 1447425, "equity": 4031989, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928214745" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Construction AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Construction AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Construction AS per år.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 25.11.2021Styre
1Sist endret 25.11.2021Revisor
1Sist endret 25.11.2021API og MCPGET /company/928214745/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928214745/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928214745",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928214745" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Construction AS?
List alle roller i Construction AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Construction AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Erlend Nikolai Berg | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 544 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928214745/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928214745/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928214745",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928214745" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Construction AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Construction AS, og hvor store eierandeler har de?
Datterselskaper av Construction AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/928214745/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928214745/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928214745",
"chain": [
{ "org_no": "928214745", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "928214745" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Construction AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.11.2021 | Gjennomføring av fisjon ↗ |
| 25.11.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928214745/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928214745/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928214745",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928214745" })Spør AI-assistenten
Når ble Construction AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Construction AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Construction AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 93,4 % | 44,6 % |
| Likviditetsgrad | 10,11 | 1,97 |
| Gjeldsgrad | 0,07 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,3 % | 6,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928214745/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928214745/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928214745",
"nace_code": "47.520",
"industry_count": 1286,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0016 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928214745" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Construction AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Construction AS blant de største selskapene innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass?
Hvor solid er Construction AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
CONSTRUCTION AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Enb Eiendom AS | Etnedal | 100,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Etnedal Byggsenter AS | Etnedal | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Construction AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Construction AS?
Det er registrert 1 657 selskaper i Norge innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass, hvorav 3 i Etnedal.
Er Construction AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 22 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 91 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Construction AS?
Construction AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Construction AS?
Construction AS driver innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass, med NACE-kode 47.520 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Investeringer i andre selskaper.
Hvem er daglig leder i Construction AS?
Daglig leder i Construction AS er Erlend Nikolai Berg, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Construction AS?
Construction AS eies i hovedsak av Erlend Nikolai Berg (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Construction AS?
I 2025 omsatte Construction AS for 0 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 522 488 kr.
Hvor solid er balansen til Construction AS?
Egenkapitalen i Construction AS var 4,25 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 93,4 % av totalkapitalen.
Hvor ligger Construction AS?
Forretningsadressen til Construction AS er Etnedalsvegen 1770, 2890, ETNEDAL i Etnedal kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.