Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

St Maskin Holding AS

Org.nr 928201562
Omsetning
4,4 mill
+9,1 %
Resultat
313 621
5 års regnskap
Ansatte
9
Mer

Om St Maskin Holding AS

St Maskin Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Harstad, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Kai Stian Klo er styrets leder. Selskapet er ett av 51 innen grunnarbeid i Harstad, og ett av 12 739 i Norge. Det ble etablert samme år som 689 andre selskaper i bransjen.

Aktivitet

Grunnarbeid (graving, drenering, sprengning, planering).

Formål

Eie aksjer i andre selskap og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.

AI-sammendrag

Til tross for negativ egenkapital på -194K kr styrker en driftsmargin godt over bransjesnittet inntjeningsevnen, med et resultat på 314K kr fra kun 4M kr i omsetning. Som holdingselskap kontrollert av Frakt Spesialisten AS (45,4%) inngår virksomheten trolig i en større konsernstruktur innen grunnarbeid, men den svake balansen plasserer selskapet i bunnsjiktet på EK-andel blant sammenlignbare aktører.

API og MCPGET /company/928201562

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/928201562" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "928201562",
  "name": "ST MASKIN HOLDING AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "43.120",
  "nace_desc": "Grunnarbeid",
  "employees": 9,
  "address": { "municipality": "HARSTAD", "county": "TROMS", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "928201562" })

Spør AI-assistenten

  • Er St Maskin Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver St Maskin Holding AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
  • Gi meg en kort oversikt over St Maskin Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +9,1 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20254,35 mill kr448 555 kr313 621 kr1,02 mill kr−194 206 kr1,22 mill kr
20243,99 mill kr−114 620 kr−199 384 kr777 124 kr−171 554 kr948 678 kr
20230 kr−2 200 kr−2 200 kr27 830 kr27 830 kr0 kr
20220 kr0 kr0 kr0 kr30 000 kr0 kr
20210 kr0 kr0 kr0 kr30 000 kr0 kr

Balanse

2025
Eiendeler1,02 mill kr
Anleggsmidler41 %424 234 krOmløpsmidler59 %598 196 kr
Egenkapital og gjeld1,02 mill kr
Innskutt egenkapital3 %30 030 krOpptjent egenkapital-22 %−224 236 krKortsiktig gjeld119 %1,22 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader3,90 mill kr
Finanskostnader134 934 kr
Netto finans−134 934 kr
Ordinært resultat før skatt313 621 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 33 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 32 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

API og MCPGET /company/928201562/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/928201562/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "928201562",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 4353511,
      "operating_profit": 448555,
      "net_profit": 313621,
      "equity": -194206,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 3991787,
      "operating_profit": -114620,
      "net_profit": -199384,
      "equity": -171554,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "928201562" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for St Maskin Holding AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til St Maskin Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til St Maskin Holding AS i 2025?

Roller og styre4

Styre

3Sist endret 24.11.2021
Kai Stian Klo(f. 1984)
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 02.05.2024
Regnskapsfører
repr. PRAE ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/928201562/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/928201562/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "928201562",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    { "role_type": "Styremedlem", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "928201562" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i St Maskin Holding AS?
  • Hvem er regnskapsfører for St Maskin Holding AS?
  • List alle roller i St Maskin Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Frakt Spesialisten ASSelskapOrdinære aksjer45,5 %50
Arne-Mikal IsaksenPersonOrdinære aksjer27,3 %30
Kai Stian KloPersonOrdinære aksjer27,3 %30

3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/928201562/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/928201562/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "928201562",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "FRAKT SPESIALISTEN AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 45.45,
      "year": 2025,
      …
    },
    …
  ],
  "total": 3
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "928201562" })

Spør AI-assistenten

  • Er St Maskin Holding AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har St Maskin Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier St Maskin Holding AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
St Maskin Holding ASBEDRGrunnarbeidHarstad9

Kunngjøringer9

API og MCPGET /company/928201562/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/928201562/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "928201562",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-08-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-08-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928201562" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for St Maskin Holding AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble St Maskin Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte St Maskin Holding AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Endring i roller og styre
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 7,4 % av driftsinntektene — 18,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin10,3 %4,0 %
Resultatmargin7,2 %2,8 %
Egenkapitalandel-19,0 %41,9 %
Likviditetsgrad0,491,55
Omsetningsvekst (siste år)+9,1 %+2,4 %
Omsetning per ansatt483 723,444 kr1,69 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad7,4 %25,7 %
Lønnskostnad32,6 %27,4 %
Annen driftskostnad46,3 %33,6 %
Avskrivninger3,3 %3,4 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/928201562/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/928201562/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "928201562",
  "nace_code": "43.120",
  "industry_count": 5798,
  "revenue": { "value": 4353511, "percentile": 0.6402 },
  "operating_margin": { "value": 0.103, "percentile": 0.6777 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "928201562" })

Spør AI-assistenten

  • Er St Maskin Holding AS blant de største selskapene innen grunnarbeid?
  • Hvor solid er St Maskin Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til St Maskin Holding AS på i bransjen?

Spørsmål og svar om St Maskin Holding AS

Hvor stor er bransjen St Maskin Holding AS tilhører?

St Maskin Holding AS er ett av 51 selskaper innen grunnarbeid i Harstad, og ett av 12 739 på landsbasis.

Hvor lenge har St Maskin Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?

St Maskin Holding AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 33 % av selskapene i bransjen.

Hvilken status har St Maskin Holding AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for St Maskin Holding AS i Brønnøysundregistrene.

Hva betyr organisasjonsformen AS?

Organisasjonsformen til St Maskin Holding AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er styreleder i St Maskin Holding AS?

Styrets leder i St Maskin Holding AS er Kai Stian Klo. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.

Hvilke eiere står bak St Maskin Holding AS?

St Maskin Holding AS eies i hovedsak av Frakt Spesialisten AS (45,5 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Går St Maskin Holding AS med overskudd?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,35 mill kr, opp 9 % fra 2024. Egenkapitalen var −194 206 kr ved årsslutt.

Hvor mye egenkapital har St Maskin Holding AS?

Ved utgangen av 2025 hadde St Maskin Holding AS en egenkapital på −194 206 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −19 %.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Troms