8'ern AS
Org.nr 928177068
Om 8'ern AS
8'ern AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ørland, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Drift av barer. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Hilde Merethe Rødsjø er daglig leder, og Hilde Merethe Rødsjø er styreleder. Selskapet er ett av 3 innen drift av barer i Ørland, og ett av 861 i Norge. Det ble etablert samme år som 46 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (82 %).
Aktivitet
Å drive med pub og servering av mat og drikke, samt annen virksomhet som faller naturlig sammen med dette, blant annet utleie og fremleie av næringslokaler. Samt deltakelse i annen virksomhet ved aksjekjøp eller på annen måte.
Formål
Å drive med pub og servering av mat og drikke, samt annen virksomhet som faller naturlig sammen med dette, samt deltakelse i annen virksomhet ved aksjekjøp eller på annen måte.
AI-sammendrag
Til tross for et omsetningsfall på 24% i 2025 leverer puben en driftsmargin og egenkapitalandel blant de øverste 25% i bransjen, med kun 575K kr i gjeld mot 2M kr i egenkapital. Konsentrert eierskap med daglig leder som eneeier og signaturberettiget gir kort beslutningsvei, men også sårbarhet ved nøkkelpersonavhengighet i en liten virksomhet på Ørland.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,11 mill kr | 531 074 kr | 466 120 kr | 2,78 mill kr | 2,21 mill kr | 575 178 kr |
| 2024 | 6,73 mill kr | 795 774 kr | 748 765 kr | 2,52 mill kr | 2,17 mill kr | 353 318 kr |
| 2023 | 4,77 mill kr | −710 788 kr | −733 332 kr | 2,37 mill kr | 1,69 mill kr | 670 950 kr |
| 2022 | 4,65 mill kr | 464 765 kr | 356 414 kr | 1,49 mill kr | 376 460 kr | 1,11 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −14 332 kr | −9 954 kr | 20 046 kr | 20 046 kr | 0 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 35 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 20 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 61 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 22.11.2021Styre
2Sist endret 22.11.2021Regnskapsfører
2Sist endret 18.08.2026Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Hilde Merethe Rødsjø100 %
- Kjell Petter Rønningsenhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hilde Merethe Rødsjø | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| 8'ern | BEDR | Drift av barer | Ørland | 16 |
| Sjøsiden Sportspub | BEDR | Drift av barer | Ørland | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2023 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 26.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2023 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 22.11.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+APRI TRONDHEIM AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:17→16
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:19→17
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:20→19
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 20,3 % av driftsinntektene — 11,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,4 % | 2,0 % |
| Resultatmargin | 9,1 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | 79,3 % | 16,9 % |
| Likviditetsgrad | 4,24 | 1,05 |
| Gjeldsgrad | 0,26 | 1,65 |
| Egenkapitalrentabilitet | 21,1 % | 21,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -24,1 % | +4,9 % |
| Omsetning per ansatt | 319 536,188 kr | 414 611,333 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 34,9 % | 32,7 % |
| Lønnskostnad | 20,3 % | 32,1 % |
| Annen driftskostnad | 32,6 % | 27,6 % |
| Avskrivninger | 1,8 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Investeringer
8'ERN AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Vår Energi ASA | Sandnes | 0.0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om 8'ern AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som 8'ern AS?
Det er registrert 861 selskaper i Norge innen drift av barer, hvorav 3 i Ørland.
Er 8'ern AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 37 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 46 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har 8'ern AS i Enhetsregisteret?
8'ern AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i 8'ern AS?
Daglig leder i 8'ern AS er Hilde Merethe Rødsjø, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier 8'ern AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Hilde Merethe Rødsjø største eier i 8'ern AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til 8'ern AS?
I 2025 omsatte 8'ern AS for 5,11 mill kr, ned 24 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 466 120 kr.
Hva er aksjekapitalen i 8'ern AS?
8'ern AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 30 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i 8'ern AS?
8'ern AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Har 8'ern AS flere lokasjoner?
Det er registrert 2 avdelinger under 8'ern AS i Enhetsregisteret. Underenheter er ikke egne selskaper, men separate arbeidssteder under samme juridiske enhet.
Er 8'ern AS registrert i MVA-registeret?
8'ern AS er registrert i MVA-registeret (siden 2022) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.