Gve 1 AS
- Omsetning
- 954 330
- +3,8 %
- Resultat
- 195 043
- 5 års regnskap
Om Gve 1 AS
Gve 1 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Moss, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Therese Sandtorp Eikemo er daglig leder, og Therese Sandtorp Eikemo er styreleder. I 2025 hadde Gve 1 AS en omsetning på 954 330 kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 195 043 kr. Egenkapitalen var −184 413 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er M&t Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 78 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Moss, og ett av 14 380 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 224 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Investering og utvikling av eiendom.
Formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/928131173
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928131173" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928131173",
"name": "GVE 1 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MOSS", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928131173" })Spør AI-assistenten
Når ble Gve 1 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Moss holder Gve 1 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Gve 1 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +3,8 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 954 330 kr | 478 909 kr | 195 043 kr | 15,09 mill kr | −184 413 kr | 15,28 mill kr |
| 2024 | 919 241 kr | 519 877 kr | −21 314 kr | 14,86 mill kr | −379 456 kr | 15,24 mill kr |
| 2023 | 647 138 kr | 115 284 kr | −362 795 kr | 15,09 mill kr | −358 143 kr | 15,45 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −30 638 kr | −29 778 kr | 4,64 mill kr | 4 652 kr | 4,64 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −5 570 kr | −5 570 kr | 934 430 kr | 34 430 kr | 900 000 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 30 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 6,8 mill kr (45 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 11 mill kr (75 % av balansen)
API og MCPGET /company/928131173/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928131173/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928131173",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 954330,
"operating_profit": 478909,
"net_profit": 195043,
"equity": -184413,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 919241,
"operating_profit": 519877,
"net_profit": -21314,
"equity": -379456,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928131173" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gve 1 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gve 1 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Gve 1 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 31.05.2023Styre
2Sist endret 31.05.2023Regnskapsfører
1Sist endret 09.09.2026Revisor
1Sist endret 31.05.2023API og MCPGET /company/928131173/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928131173/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928131173",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928131173" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Gve 1 AS?
List alle roller i Gve 1 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Gve 1 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- M&t Eiendom AS100 %
- Granittveien Eiendom AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| M&t Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928131173/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928131173/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928131173",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "M&T EIENDOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928131173" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Gve 1 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Gve 1 AS eier M&t Eiendom AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Gve 1 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/928131173/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928131173/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928131173",
"chain": [
{ "org_no": "990738408", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "823634692", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "928131173", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "928131173" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Gve 1 AS?
Hvem eier Gve 1 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gve 1 AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Moss | − |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.5.2023 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 31.5.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 31.5.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.5.2023 | Signatur ↗ |
| 31.5.2023 | Revisor ↗ |
| 31.5.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928131173/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928131173/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928131173",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928131173" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Gve 1 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Gve 1 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Gve 1 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−REGNSKAPSSENTRALEN AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -1,2 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 10,49 | 2,04 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928131173/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928131173/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928131173",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13690,
"revenue": { "value": 954330, "percentile": 0.7539 },
"operating_margin": { "value": 0.5018, "percentile": 0.7865 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928131173" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Gve 1 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Gve 1 AS blant de største selskapene innen utvikling og salg av byggeprosjekter?
Hvor solid er Gve 1 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Gve 1 AS
Hvor stor er bransjen Gve 1 AS tilhører?
Gve 1 AS er ett av 78 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Moss, og ett av 14 380 på landsbasis.
Hvor lenge har Gve 1 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Gve 1 AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 23 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Gve 1 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gve 1 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Gve 1 AS?
Gve 1 AS er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter (næringskode 68.120). Registrert aktivitet: Investering og utvikling av eiendom.
Hvem leder Gve 1 AS?
Therese Sandtorp Eikemo er registrert som daglig leder i Gve 1 AS.
Hvem er styreleder i Gve 1 AS?
Styrets leder i Gve 1 AS er Therese Sandtorp Eikemo. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Gve 1 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er M&t Eiendom AS største eier i Gve 1 AS med 100 % av aksjene.
Går Gve 1 AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 954 330 kr, opp 4 % fra 2024. Egenkapitalen var −184 413 kr ved årsslutt.
Hvor solid er økonomien i Gve 1 AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Gve 1 AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har Gve 1 AS?
Gve 1 AS har org.nr 928 131 173 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.