Råket 2 AS
- Omsetning
- 8,6 mill
- +2,2 %
- Resultat
- −1,3 mill
- 5 års regnskap
Om Råket 2 AS
Råket 2 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Pål Morten Ringseth Oxaal er styrets leder. I 2025 hadde Råket 2 AS en omsetning på 8,60 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 1,28 mill kr. Egenkapitalen var 5,18 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Asset Buyout Partners AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 12 587 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 550 i Norge. Det ble etablert samme år som 4 157 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Eie, drive og utvikle fast eiendom, samt å drive slik annen virksomhet som vil ha naturlig tilknytning til de angitte hovedvirksomheter herunder å investere i andre selskap og foretak.
Formål
Selskapets virksomhet er å investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i den forbindelse.
API og MCPGET /company/928130983
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928130983" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928130983",
"name": "RÅKET 2 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928130983" })Spør AI-assistenten
Når ble Råket 2 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Råket 2 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Råket 2 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,2 % fra 2024 · +2 667,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,60 mill kr | 3,88 mill kr | −1,28 mill kr | 98,53 mill kr | 5,18 mill kr | 93,35 mill kr |
| 2024 | 8,42 mill kr | 3,75 mill kr | −1,74 mill kr | 103,21 mill kr | 5,22 mill kr | 97,99 mill kr |
| 2023 | 8,03 mill kr | 3,45 mill kr | −1,36 mill kr | 107,21 mill kr | 5,04 mill kr | 102,16 mill kr |
| 2022 | 7,49 mill kr | 3,02 mill kr | 2,14 mill kr | 113,24 mill kr | 4,63 mill kr | 108,61 mill kr |
| 2021 | 310 789 kr | 310 789 kr | 242 416 kr | 117,35 mill kr | 3,96 mill kr | 113,39 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var avskrivninger den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,6 mill kr (2 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 92 mill kr (93 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 5,5 mill kr
API og MCPGET /company/928130983/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928130983/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928130983",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8601391,
"operating_profit": 3879052,
"net_profit": -1283998,
"equity": 5179311,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 8418006,
"operating_profit": 3750000,
"net_profit": -1735633,
"equity": 5220462,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928130983" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Råket 2 AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Råket 2 AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Råket 2 AS de siste årene.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 27.10.2026Revisor
1Sist endret 14.11.2024API og MCPGET /company/928130983/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928130983/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928130983",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928130983" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Råket 2 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Råket 2 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Råket 2 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Asset Buyout Partners AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928130983/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928130983/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928130983",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ASSET BUYOUT PARTNERS AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928130983" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Råket 2 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Råket 2 AS eier Asset Buyout Partners AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Råket 2 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Asset Buyout Partners AS
49 selskaperAPI og MCPGET /company/928130983/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928130983/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928130983",
"chain": [
{ "org_no": "916164882", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "915672795", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "928130983", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "928130983" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Råket 2 AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Råket 2 AS?
Hvem eier Råket 2 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Råket 2 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Oslo | − |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.10.2026 | Styre ↗ |
| 1.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.12.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 2.12.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.11.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.11.2024 | Revisor ↗ |
| 3.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.11.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 24.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928130983/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928130983/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928130983",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-27", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-07-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928130983" })Spør AI-assistenten
Når leverte Råket 2 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Råket 2 AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Råket 2 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Pål Morten Ringseth Oxaal(Styrets leder)−William Wardman Wittusen(Styrets leder)
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Nei→Ja
- Selskapsopplysninger oppdatertMVA-registrert:Ja→Nei
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 44,8 % av driftsinntektene — 30,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 45,1 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | -14,9 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 5,3 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,02 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 18,02 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | -24,8 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,2 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 10,1 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 44,8 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928130983/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928130983/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928130983",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64561,
"revenue": { "value": 8601391, "percentile": 0.9199 },
"operating_margin": { "value": 0.451, "percentile": 0.5288 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928130983" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Råket 2 AS på i bransjen?
Hvor ligger Råket 2 AS blant de 64561 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Råket 2 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+165 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Råket 2 AS
Hvor stor er bransjen Råket 2 AS tilhører?
Råket 2 AS er ett av 12 587 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo, og ett av 76 550 på landsbasis.
Hvor lenge har Råket 2 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Råket 2 AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 17 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Råket 2 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Råket 2 AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Råket 2 AS?
Råket 2 AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200). Registrert aktivitet: Eie, drive og utvikle fast eiendom, samt å drive slik annen virksomhet som vil ha naturlig tilknytning til de angitte hovedvirksomheter herunder å investere i andre selskap og foretak.
Hvem er styreleder i Råket 2 AS?
Styrets leder i Råket 2 AS er Pål Morten Ringseth Oxaal. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier Råket 2 AS?
Råket 2 AS eies i hovedsak av Asset Buyout Partners AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Råket 2 AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 8,60 mill kr, opp 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 5,18 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er økonomien i Råket 2 AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Råket 2 AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Råket 2 AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2025. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Råket 2 AS?
Råket 2 AS har org.nr 928 130 983 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.