Steinbakken Maritime AS
- Omsetning
- 439 724
- −2,3 %
- Resultat
- 1,1 mill
- +55,8 %
Om Steinbakken Maritime AS
Steinbakken Maritime AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Herøy, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Espen Lamo Olsen er styrets leder. I 2025 hadde Steinbakken Maritime AS en omsetning på 439 724 kr, en nedgang på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,10 mill kr. Egenkapitalen var 5,11 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bente Helen Sund med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 150 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Herøy, og ett av 76 540 i Norge. Det ble etablert samme år som 4 157 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Eie aksjer i andre selskaper, herunder det som står i naturlig tilknytning.
API og MCPGET /company/928088782
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928088782" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928088782",
"name": "STEINBAKKEN MARITIME AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HERØY", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928088782" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Steinbakken Maritime AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Steinbakken Maritime AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Herøy holder Steinbakken Maritime AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −2,3 % fra 2024 · +48,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 439 724 kr | 279 952 kr | 1,10 mill kr | 6,89 mill kr | 5,11 mill kr | 1,78 mill kr |
| 2024 | 450 000 kr | 337 022 kr | 707 447 kr | 6,59 mill kr | 4,01 mill kr | 2,58 mill kr |
| 2023 | 450 000 kr | 327 529 kr | 689 348 kr | 6,46 mill kr | 3,30 mill kr | 3,15 mill kr |
| 2022 | 450 000 kr | 336 786 kr | 128 291 kr | 6,39 mill kr | 2,61 mill kr | 3,78 mill kr |
| 2021 | 296 173 kr | 223 569 kr | 736 366 kr | 10,16 mill kr | 2,48 mill kr | 7,68 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 11 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/928088782/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928088782/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928088782",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 439724,
"operating_profit": 279952,
"net_profit": 1102023,
"equity": 5111775,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 450000,
"operating_profit": 337022,
"net_profit": 707447,
"equity": 4009752,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928088782" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Steinbakken Maritime AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Steinbakken Maritime AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Steinbakken Maritime AS per år.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 08.11.2021Regnskapsfører
1Sist endret 01.02.2022API og MCPGET /company/928088782/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928088782/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928088782",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928088782" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Steinbakken Maritime AS?
List alle roller i Steinbakken Maritime AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Steinbakken Maritime AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Bente Helen Sund50 %
- Espen Lamo Olsen100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bente Helen Sund | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 3 454 |
| Espen Lamo Olsen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 3 454 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928088782/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928088782/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928088782",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928088782" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Steinbakken Maritime AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Steinbakken Maritime AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Steinbakken Maritime AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Steinbakken Maritime AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Herøy | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.9.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 2.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.9.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.1.2025 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 29.1.2025 | Revisor ↗ |
| 16.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928088782/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928088782/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928088782",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-05", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928088782" })Spør AI-assistenten
Når ble Steinbakken Maritime AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Steinbakken Maritime AS sist godkjent årsregnskap?
Hvilke fusjoner har Steinbakken Maritime AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 74,2 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 3,59 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,35 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 21,6 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928088782/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928088782/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928088782",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64549,
"revenue": { "value": 439724, "percentile": 0.4643 },
"operating_margin": { "value": 0.6367, "percentile": 0.7468 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928088782" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Steinbakken Maritime AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Steinbakken Maritime AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Steinbakken Maritime AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
STEINBAKKEN MARITIME AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Herøy Servicebåt AS | Herøy | 40,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Steinbakken Maritime AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Steinbakken Maritime AS?
Det er registrert 76 540 selskaper i Norge innen utleie av egen eller leid fast eiendom, hvorav 150 i Herøy.
Er Steinbakken Maritime AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 19 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 4 157 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Steinbakken Maritime AS?
Steinbakken Maritime AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Steinbakken Maritime AS?
Steinbakken Maritime AS driver innen utleie av egen eller leid fast eiendom, med NACE-kode 68.200 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Eie aksjer i andre selskaper, herunder det som står i naturlig tilknytning.
Hvilke eiere står bak Steinbakken Maritime AS?
Steinbakken Maritime AS eies i hovedsak av Bente Helen Sund (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Steinbakken Maritime AS?
I 2025 omsatte Steinbakken Maritime AS for 439 724 kr, ned 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,10 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Steinbakken Maritime AS?
I 2025 hadde Steinbakken Maritime AS et driftsresultat på 279 952 kr.
Hvor solid er balansen til Steinbakken Maritime AS?
Egenkapitalen i Steinbakken Maritime AS var 5,11 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 74,2 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Steinbakken Maritime AS?
Steinbakken Maritime AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Er Steinbakken Maritime AS registrert i MVA-registeret?
Steinbakken Maritime AS er registrert i MVA-registeret (siden 2022) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.