Sp-Invest AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 829 309
- 5 års regnskap
Om Sp-Invest AS
Sp-Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Andre egeninvesteringsselskaper. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Andreas Solibakke De Vibe er styrets leder. I 2025 hadde Sp-Invest AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 829 309 kr. Egenkapitalen var 2,01 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Elma Hp Invest AS med 12 % av aksjene. Selskapet er ett av 925 innen andre egeninvesteringsselskaper i Bergen, og ett av 13 763 i Norge. Det ble etablert samme år som 196 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (100 %).
Aktivitet og formål
Investeringsselskap, herunder blant annet delta i selskaper med samme formål samt investere i aksjer, andre finansielle instrumenter, fonds- og selskapsandeler, samt annen virksomhet som dertil hører ved.
API og MCPGET /company/928038025
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928038025" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928038025",
"name": "SP-INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "64.323",
"nace_desc": "Andre egeninvesteringsselskaper",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "928038025" })Spør AI-assistenten
Når ble Sp-Invest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bergen holder Sp-Invest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sp-Invest AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −5 250 kr | 829 309 kr | 2,02 mill kr | 2,01 mill kr | 3 240 kr |
| 2024 | 0 kr | −4 459 kr | −394 537 kr | 1,19 mill kr | 1,19 mill kr | 1 120 kr |
| 2023 | 0 kr | −2 498 kr | −69 742 kr | 1,58 mill kr | 1,58 mill kr | 1 751 kr |
| 2022 | 0 kr | −3 337 kr | −7 611 kr | 1,22 mill kr | 1,02 mill kr | 201 461 kr |
| 2021 | 0 kr | −4 kr | 330 kr | 1,02 mill kr | 1,02 mill kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIBankinnskudd og kontanter utgjorde om lag 64 prosent av eiendelene ved utgangen av 2025, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/928038025/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928038025/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928038025",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -5250, "net_profit": 829309, "equity": 2014331, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -4459, "net_profit": -394537, "equity": 1185022, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "928038025" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Sp-Invest AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Sp-Invest AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sp-Invest AS de siste årene.
Roller og styre6
Styre
5Sist endret 09.07.2024Regnskapsfører
1Sist endret 19.08.2023API og MCPGET /company/928038025/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928038025/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928038025",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "928038025" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Sp-Invest AS?
Hvem er regnskapsfører for Sp-Invest AS?
List alle roller i Sp-Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Blue Union AS1,9 %
- Klondyke AShadde 1,9 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Elma Hp Invest AS | Selskap | A-aksjer | 12,0 % | 20 001 332 |
| Thomba AS | Selskap | A-aksjer | 12,0 % | 20 001 332 |
| Tomabell AS | Selskap | A-aksjer | 12,0 % | 20 001 332 |
| Dragesund Invest AS | Selskap | A-aksjer | 9,7 % | 16 140 000 |
| Oan AS | Selskap | A-aksjer | 9,7 % | 16 140 000 |
| Skogdrag AS | Selskap | A-aksjer | 9,7 % | 16 140 000 |
| Solo Holdco AS | Selskap | A-aksjer | 9,7 % | 16 140 000 |
| Jakk AS | Selskap | A-aksjer | 6,6 % | 11 001 340 |
| Cma Holding AS | Selskap | B-aksjer | 6,0 % | 10 001 300 |
| Kaahaa Holding AS | Selskap | B-aksjer | 6,0 % | 10 001 300 |
15 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/928038025/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928038025/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928038025",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ELMA HP INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 12.03, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "THOMBA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 12.03, "year": 2025, … },
…
],
"total": 15
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "928038025" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Sp-Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Sp-Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sp-Invest AS eier Elma Hp Invest AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 5 flere eiere ↓Vis færre ↑
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2024 | Styre ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2023 | Styre ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.3.2023 | Kapital ↗ |
| 29.3.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 30.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.12.2021 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/928038025/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928038025/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928038025",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "928038025" })Spør AI-assistenten
Når ble Sp-Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sp-Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Sp-Invest AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,8 % | 95,9 % |
| Likviditetsgrad | 460,75 | 14,50 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 41,2 % | 7,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/928038025/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/928038025/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "928038025",
"nace_code": "64.323",
"industry_count": 13714,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0019 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "928038025" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Sp-Invest AS blant de 13714 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sp-Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Sp-Invest AS blant de største selskapene innen andre egeninvesteringsselskaper?
Investeringer
SP-INVEST AS eier aksjer i 8 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Fudi AS | Stavanger | 0,4 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Smart Ocean AS | Grimstad | 0,1 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Alotta AS | Ålesund | 0,1 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Austevoll Seafood ASA | Austevoll | 0,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Måsøval AS | Frøya | 0,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Grieg Seafood ASA | Bergen | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Mowi ASA | Bergen | 0,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Vesterålen Havbruk AS | Øksnes | 0,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+90 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Sp-Invest AS
Hvor stor er bransjen Sp-Invest AS tilhører?
Sp-Invest AS er ett av 925 selskaper innen andre egeninvesteringsselskaper i Bergen, og ett av 13 763 på landsbasis.
Hvor lenge har Sp-Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sp-Invest AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 2 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Sp-Invest AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sp-Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Sp-Invest AS?
Styrets leder i Sp-Invest AS er Andreas Solibakke De Vibe. Styret har totalt 5 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Sp-Invest AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Elma Hp Invest AS største eier i Sp-Invest AS med 12 % av aksjene. Nest størst er Thomba AS med 12 %.
Går Sp-Invest AS med overskudd?
I 2025 omsatte Sp-Invest AS for 0 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 829 309 kr.
Hvor lønnsom er driften i Sp-Invest AS?
Driftsresultatet for 2025 var −5 250 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mye egenkapital har Sp-Invest AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Sp-Invest AS en egenkapital på 2,01 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 99,8 %.
Hvilket org.nr har Sp-Invest AS?
Organisasjonsnummeret til Sp-Invest AS er 928 038 025. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 01.11.2021.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.