- Omsetning
- 8,9 mill
- +5,6 %
- Resultat
- −8,3 mill
- 5 års regnskap
- Ansatte
- 5
Om Monte Rosa Capital AS
Monte Rosa Capital AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Martin Ræder Haakonsen er styrets leder. I 2025 hadde Monte Rosa Capital AS en omsetning på 8,91 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 8,29 mill kr. Egenkapitalen var −8,05 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Funkybiz AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 939 innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning i Oslo, og ett av 31 936 i Norge. Det ble etablert samme år som 2 130 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (55 %).
Aktivitet
Tjenester innen bedriftsrådgivning, effektivisering, forvaltning og annen konsulentvirksomhet knyttet til sports- og fritidsbransjen.
Formål
Drive forvaltning og konsulentvirksomhet samt tilstøtende virksomheter, i tillegg til å foreta investeringer i andre selskaper gjennom aksjeinvesteringer eller på annen måte.
API og MCPGET /company/927901226
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927901226" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927901226",
"name": "MONTE ROSA CAPITAL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "70.200",
"nace_desc": "Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927901226" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Monte Rosa Capital AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Monte Rosa Capital AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Monte Rosa Capital AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,6 % fra 2024 · +17 728,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,91 mill kr | −8,23 mill kr | −8,29 mill kr | 7,87 mill kr | −8,05 mill kr | 15,92 mill kr |
| 2024 | 8,44 mill kr | −5,96 mill kr | −80,42 mill kr | 5,41 mill kr | 235 639 kr | 5,17 mill kr |
| 2023 | 8,61 mill kr | −2,70 mill kr | −2,09 mill kr | 164,52 mill kr | 121,19 mill kr | 43,33 mill kr |
| 2022 | 8,55 mill kr | −5,45 mill kr | −3,74 mill kr | 128,39 mill kr | 123,28 mill kr | 5,11 mill kr |
| 2021 | 50 001 kr | −212 509 kr | −213 002 kr | 252 660 kr | −183 002 kr | 435 662 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 69 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 34 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/927901226/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927901226/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927901226",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 8914318,
"operating_profit": -8225238,
"net_profit": -8285640,
"equity": -8050001,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 8444385,
"operating_profit": -5958573,
"net_profit": -80420368,
"equity": 235639,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927901226" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Monte Rosa Capital AS per år.
Hvordan har omsetningen til Monte Rosa Capital AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Monte Rosa Capital AS i 2025?
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 15.12.2025Regnskapsfører
1Sist endret 03.11.2026Revisor
1Sist endret 13.11.2025API og MCPGET /company/927901226/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927901226/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927901226",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927901226" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Monte Rosa Capital AS?
List alle roller i Monte Rosa Capital AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Monte Rosa Capital AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Christian Paul Casalhadde 20 %
- Funkybiz AS80 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Funkybiz AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 375 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927901226/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927901226/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927901226",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FUNKYBIZ AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927901226" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Monte Rosa Capital AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Monte Rosa Capital AS eier Funkybiz AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Monte Rosa Capital AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Funkybiz AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/927901226/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927901226/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927901226",
"chain": [
{ "org_no": "981685490", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "927901226", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "927901226" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Monte Rosa Capital AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Monte Rosa Capital AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Monte Rosa Capital AS | BEDR | Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning | Oslo | 5 |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.12.2025 | Styre ↗ |
| 13.11.2025 | Revisor ↗ |
| 12.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.1.2023 | Kapital ↗ |
| 20.1.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 21.11.2022 | Revisor ↗ |
| 1.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927901226/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927901226/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927901226",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-15", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927901226" })Spør AI-assistenten
Når leverte Monte Rosa Capital AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Monte Rosa Capital AS sist endret?
Har Monte Rosa Capital AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT SERVICES AS(Regnskapsfører)−ECIT VEIBY AKONTO AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 121,9 % av driftsinntektene — 73,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -92,3 % | 8,4 % |
| Resultatmargin | -92,9 % | 11,3 % |
| Egenkapitalandel | -102,3 % | 63,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,26 | 2,09 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,6 % | -1,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,78 mill kr | 1,60 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,1 % | 13,0 % |
| Lønnskostnad | 121,9 % | 48,0 % |
| Annen driftskostnad | 68,7 % | 15,0 % |
| Avskrivninger | 1,6 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927901226/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927901226/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927901226",
"nace_code": "70.200",
"industry_count": 16830,
"revenue": { "value": 8914318, "percentile": 0.9568 },
"operating_margin": { "value": -0.9227, "percentile": 0.1215 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927901226" })Spør AI-assistenten
Er Monte Rosa Capital AS blant de største selskapene innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning?
Hvor solid er Monte Rosa Capital AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Monte Rosa Capital AS på i bransjen?
Investeringer
MONTE ROSA CAPITAL AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| D-Fetch AS | Oslo | 90,8 % | 2023 | 2023 | Aktiv |
| D-Fetch Mi AS | Oslo | 66,1 % | 2023 | 2023 | Aktiv |
| Dignio AS | Oslo | 25,2 % | 2022 | 2023 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+228 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Monte Rosa Capital AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Monte Rosa Capital AS?
Det er registrert 31 936 selskaper i Norge innen bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning, hvorav 8 939 i Oslo.
Er Monte Rosa Capital AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 39 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 2 130 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Monte Rosa Capital AS bedre enn andre i bransjen?
Monte Rosa Capital AS hadde en driftsmargin på −92,3 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 8,4 % for bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning.
Hva er statusen til Monte Rosa Capital AS?
Monte Rosa Capital AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem eier Monte Rosa Capital AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Funkybiz AS største eier i Monte Rosa Capital AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Monte Rosa Capital AS?
Monte Rosa Capital AS hadde i 2025 en omsetning på 8,91 mill kr og et underskudd på 8,29 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mange ansatte har Monte Rosa Capital AS?
Monte Rosa Capital AS har 5 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Hvor ligger Monte Rosa Capital AS?
Forretningsadressen til Monte Rosa Capital AS er Haakon VIIs gate 2, 0161, OSLO i Oslo kommune.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Monte Rosa Capital AS?
I Enhetsregisteret har Monte Rosa Capital AS registrert nettsiden www.monterosacapital.com/.
Hvem er revisor for Monte Rosa Capital AS?
Monte Rosa Capital AS bruker Ecit Services AS som regnskapsfører og Blom & Fossan AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.