Kløverlaks II AS
- Omsetning
- 44,0 mill
- +33,2 %
- Resultat
- 9,4 mill
- 5 års regnskap
Om Kløverlaks II AS
Kløverlaks II AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Austevoll, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Innenriks sjøfart med gods. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Helge Arvid Møgster er styrets leder. I 2025 hadde Kløverlaks II AS en omsetning på 43,97 mill kr, en økning på 33 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 9,40 mill kr. Egenkapitalen var 14,37 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Laco AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 16 innen innenriks sjøfart med gods i Austevoll, og ett av 326 i Norge. Det ble etablert samme år som 23 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (89 %).
Aktivitet og formål
Eie og drifte skip til transport av fisk og tilsvarende formål, samt det som naturlig måtte stå i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/927901188
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927901188" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927901188",
"name": "KLØVERLAKS II AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "50.202",
"nace_desc": "Innenriks sjøfart med gods",
"employees": null,
"address": { "municipality": "AUSTEVOLL", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927901188" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Kløverlaks II AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Kløverlaks II AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Kløverlaks II AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +33,2 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 43,97 mill kr | 27,45 mill kr | 9,40 mill kr | 252,99 mill kr | 14,37 mill kr | 238,62 mill kr |
| 2024 | 33,01 mill kr | 18,33 mill kr | −468 126 kr | 243,68 mill kr | −413 692 kr | 244,09 mill kr |
| 2023 | 21,71 mill kr | 11,80 mill kr | −158 862 kr | 251,89 mill kr | 54 433 kr | 251,84 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −60 855 kr | −673 699 kr | 30,01 mill kr | −633 769 kr | 30,64 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −20 070 kr | −20 070 kr | 39 930 kr | 39 930 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er avskrivninger, som utgjør om lag 37 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 24 mill kr (10 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 2,3 mill kr
- Avgitt konsernbidrag
- 37 mill kr
API og MCPGET /company/927901188/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927901188/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927901188",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 43966818,
"operating_profit": 27446793,
"net_profit": 9404654,
"equity": 14373949,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 33010579,
"operating_profit": 18326655,
"net_profit": -468126,
"equity": -413692,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927901188" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Kløverlaks II AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Kløverlaks II AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Kløverlaks II AS per år.
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 24.02.2022Regnskapsfører
1Sist endret 30.04.2026Revisor
1Sist endret 24.02.2022API og MCPGET /company/927901188/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927901188/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927901188",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927901188" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Kløverlaks II AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Kløverlaks II AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Kløverlaks II AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Laco AS100 %
- Advokatfirmaet Thommessen AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Laco AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927901188/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927901188/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927901188",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "LACO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927901188" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Kløverlaks II AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Kløverlaks II AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Kløverlaks II AS eier Laco AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 3 flere eiere ↓Vis færre ↑
Andre selskaper eid av Laco AS
7 selskaperAPI og MCPGET /company/927901188/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927901188/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927901188",
"chain": [
{ "org_no": "937305354", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "927901188", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "927901188" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Kløverlaks II AS?
Hvem eier Kløverlaks II AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Kløverlaks II AS | BEDR | Innenriks sjøfart med gods | Austevoll | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.11.2025 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 14.10.2025 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 26.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.2.2022 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 24.2.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 24.2.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.2.2022 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927901188/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927901188/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927901188",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-26", "type": "Gjennomføring av fusjon", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927901188" })Spør AI-assistenten
Når ble Kløverlaks II AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Kløverlaks II AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Kløverlaks II AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+MØGSTER MANAGEMENT AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 1,1 % av driftsinntektene — 30,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 62,4 % | 8,1 % |
| Resultatmargin | 21,4 % | 2,9 % |
| Egenkapitalandel | 5,7 % | 41,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,19 | 1,48 |
| Gjeldsgrad | 16,60 | 1,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 65,4 % | 3,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +33,2 % | +7,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 1,1 % | 31,8 % |
| Avskrivninger | 36,5 % | 11,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927901188/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927901188/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927901188",
"nace_code": "50.202",
"industry_count": 287,
"revenue": { "value": 43966818, "percentile": 0.7376 },
"operating_margin": { "value": 0.6243, "percentile": 0.9356 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927901188" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Kløverlaks II AS på i bransjen?
Hvor ligger Kløverlaks II AS blant de 287 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Kløverlaks II AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+14 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Kløverlaks II AS
Hvor stor er bransjen Kløverlaks II AS tilhører?
Kløverlaks II AS er ett av 16 selskaper innen innenriks sjøfart med gods i Austevoll, og ett av 326 på landsbasis.
Hvor lenge har Kløverlaks II AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Kløverlaks II AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 21 % av selskapene i bransjen.
Er Kløverlaks II AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Kløverlaks II AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Kløverlaks II AS?
Kløverlaks II AS er registrert i bransjen Innenriks sjøfart med gods (næringskode 50.202). Registrert aktivitet: Eie og drifte skip til transport av fisk og tilsvarende formål, samt det som naturlig måtte stå i forbindelse med dette.
Hvem er største aksjonær i Kløverlaks II AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Laco AS største eier i Kløverlaks II AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Kløverlaks II AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 43,97 mill kr, opp 33 % fra 2024. Egenkapitalen var 14,37 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Kløverlaks II AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Kløverlaks II AS en egenkapital på 14,37 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 5,7 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.