Øie & Larsen AS
- Omsetning
- 4,2 mill
- +373,1 %
- Resultat
- 869 412
- +214,2 %
Om Øie & Larsen AS
Øie & Larsen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nordre Follo, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med ur, klokker og smykker. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Lars Marius Larsen er styrets leder. I 2025 hadde Øie & Larsen AS en omsetning på 4,16 mill kr, en økning på 373 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 869 412 kr. Egenkapitalen var 745 615 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lars Marius Larsen med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 14 innen detaljhandel med ur, klokker og smykker i Nordre Follo, og ett av 956 i Norge. Det ble etablert samme år som 77 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (56 %).
Aktivitet
Reparasjoner, fremstilling og salg av smykker.
Formål
Kjøp, salg, reparasjon og produksjon av smykker, kursvirksomhet.
API og MCPGET /company/927857936
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927857936" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927857936",
"name": "ØIE & LARSEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.770",
"nace_desc": "Detaljhandel med ur, klokker og smykker",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NORDRE FOLLO", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927857936" })Spør AI-assistenten
Hva driver Øie & Larsen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Øie & Larsen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Øie & Larsen AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +373,1 % fra 2024 · +2 734,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,16 mill kr | 1,12 mill kr | 869 412 kr | 1,74 mill kr | 745 615 kr | 989 560 kr |
| 2024 | 880 363 kr | 355 218 kr | 276 668 kr | 715 361 kr | 376 203 kr | 339 158 kr |
| 2023 | 502 554 kr | 112 714 kr | 93 459 kr | 356 625 kr | 99 535 kr | 257 090 kr |
| 2022 | 378 374 kr | −46 486 kr | −41 801 kr | 233 280 kr | 6 076 kr | 227 204 kr |
| 2021 | 146 920 kr | 22 920 kr | 17 877 kr | 379 727 kr | 47 877 kr | 331 850 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 61 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 15 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/927857936/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927857936/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927857936",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4164661,
"operating_profit": 1116526,
"net_profit": 869412,
"equity": 745615,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 880363, "operating_profit": 355218, "net_profit": 276668, "equity": 376203, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927857936" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Øie & Larsen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Øie & Larsen AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Øie & Larsen AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 07.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 28.04.2025API og MCPGET /company/927857936/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927857936/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927857936",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927857936" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Øie & Larsen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Øie & Larsen AS?
Hvem er regnskapsfører for Øie & Larsen AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lars Marius Larsen | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 |
| Morten Skjeggve Sundt Øie | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927857936/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927857936/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927857936",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927857936" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Øie & Larsen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Øie & Larsen AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Øie & Larsen AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Øie & Larsen AS | BEDR | Detaljhandel med ur, klokker og smykker | Nordre Follo | − |
Kunngjøringer8
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.12.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.10.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927857936/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927857936/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927857936",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927857936" })Spør AI-assistenten
Når ble Øie & Larsen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Øie & Larsen AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Øie & Larsen AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 3,3 % av driftsinntektene — 22,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 26,8 % | 6,9 % |
| Resultatmargin | 20,9 % | 4,9 % |
| Egenkapitalandel | 43,0 % | 49,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,58 | 2,27 |
| Gjeldsgrad | 1,33 | 0,83 |
| Egenkapitalrentabilitet | 116,6 % | 14,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 61,4 % | 45,9 % |
| Lønnskostnad | 3,3 % | 25,6 % |
| Annen driftskostnad | 7,0 % | 18,6 % |
| Avskrivninger | 1,4 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927857936/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927857936/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927857936",
"nace_code": "47.770",
"industry_count": 515,
"revenue": { "value": 4164661, "percentile": 0.4767 },
"operating_margin": { "value": 0.2681, "percentile": 0.9208 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927857936" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Øie & Larsen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Øie & Larsen AS på i bransjen?
Hvor ligger Øie & Larsen AS blant de 515 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Øie & Larsen AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Øie & Larsen AS?
Det er registrert 956 selskaper i Norge innen detaljhandel med ur, klokker og smykker, hvorav 14 i Nordre Follo.
Er Øie & Larsen AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 35 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 77 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Øie & Larsen AS et aktivt selskap?
Øie & Larsen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Øie & Larsen AS?
Øie & Larsen AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Øie & Larsen AS?
Største aksjonær i Øie & Larsen AS er Lars Marius Larsen med 50 % av aksjene, fulgt av Morten Skjeggve Sundt Øie (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Øie & Larsen AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,16 mill kr, opp 373 % fra 2024. Egenkapitalen var 745 615 kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Øie & Larsen AS?
I 2025 hadde Øie & Larsen AS et driftsresultat på 1,12 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 26,8 %.
Hva er organisasjonsnummeret til Øie & Larsen AS?
Øie & Larsen AS har organisasjonsnummer 927 857 936. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.