Mf 1 Holding AS
- Omsetning
- 5,0 mill
- +86,2 %
- Resultat
- 199 046
- −41,5 %
Om Mf 1 Holding AS
Mf 1 Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Alver, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Bjarte Gunvald Fosse er daglig leder, og Bjarte Gunvald Fosse er styreleder. I 2025 hadde Mf 1 Holding AS en omsetning på 5,00 mill kr, en økning på 86 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 199 046 kr. Egenkapitalen var 695 761 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Rettvendt AS med 56,4 % av aksjene. Selskapet er ett av 88 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Alver, og ett av 18 753 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 188 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Å eie og investere i aksjer og andeler i andre selskaper, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Formål
Eie og investere i aksjer og andeler i andre selskaper, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/927857847
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927857847" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927857847",
"name": "MF 1 HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ALVER", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927857847" })Spør AI-assistenten
Når ble Mf 1 Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Alver holder Mf 1 Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Mf 1 Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +86,2 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,00 mill kr | 547 403 kr | 199 046 kr | 6,51 mill kr | 695 761 kr | 5,81 mill kr |
| 2024 | 2,69 mill kr | 424 570 kr | 340 303 kr | 2,38 mill kr | 496 715 kr | 1,88 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −21 970 kr | −221 193 kr | 465 700 kr | 156 412 kr | 309 288 kr |
| 2022 | 0 kr | −67 095 kr | −67 095 kr | 664 900 kr | 377 605 kr | 287 295 kr |
| 2021 | – | – | 30 000 kr | 464 700 kr | 444 700 kr | 20 000 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 81 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 13 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 4,6 mill kr (71 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,3 mill kr (20 % av balansen)
API og MCPGET /company/927857847/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927857847/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927857847",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5001888,
"operating_profit": 547403,
"net_profit": 199046,
"equity": 695761,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2685735,
"operating_profit": 424570,
"net_profit": 340303,
"equity": 496715,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927857847" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Mf 1 Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mf 1 Holding AS per år.
Hvordan har omsetningen til Mf 1 Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 02.10.2021Styre
2Sist endret 02.10.2021Revisor
1Sist endret 25.10.2025API og MCPGET /company/927857847/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927857847/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927857847",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927857847" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Mf 1 Holding AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Mf 1 Holding AS?
List alle roller i Mf 1 Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Rettvendt AS59 % → 56,4 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rettvendt AS | Selskap | Ordinære aksjer | 56,4 % | 81 663 |
| Nacheel AS | Selskap | Ordinære aksjer | 13,1 % | 19 039 |
| Cadenz AS | Selskap | Ordinære aksjer | 11,6 % | 16 872 |
| New Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 7,7 % | 11 079 |
| Synfaring Ansatte AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,7 % | 9 742 |
| Synfaring Ansatte 2 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,5 % | 6 505 |
6 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927857847/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927857847/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927857847",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "RETTVENDT AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 56.36, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "NACHEEL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 13.14, "year": 2025, … },
…
],
"total": 6
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927857847" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Mf 1 Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Mf 1 Holding AS eier Rettvendt AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Mf 1 Holding AS?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 3 flere eiere ↓Vis færre ↑
Datterselskaper av Mf 1 Holding AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/927857847/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927857847/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927857847",
"chain": [
{ "org_no": "927011875", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "919758767", "owner_pct": 76.67, … },
{ "org_no": "927857847", "owner_pct": 56.36, … }
],
"subsidiaries_total": 3,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "927857847" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Mf 1 Holding AS?
Hvilke datterselskaper har Mf 1 Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvem eier Mf 1 Holding AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mf 1 Holding AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Alver | − |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.9.2026 | Godkjent mellombalanse ↗ |
| 12.8.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 12.8.2026 | Foretaksnavn ↗ |
| 22.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.10.2025 | Revisor ↗ |
| 16.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.10.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927857847/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927857847/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927857847",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-24", "type": "Godkjent mellombalanse", … },
{ "dato": "2026-08-12", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927857847" })Spør AI-assistenten
Når ble Mf 1 Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Mf 1 Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Mf 1 Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertNavn:SYNFARING HOLDING AS→MF 1 HOLDING AS
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 80,9 % av driftsinntektene — 37,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,9 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | 4,0 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 10,7 % | 54,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,03 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 8,35 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 28,6 % | 8,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +86,2 % | +2,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 3,7 % | 26,2 % |
| Lønnskostnad | 80,9 % | 43,8 % |
| Annen driftskostnad | 2,6 % | 14,3 % |
| Avskrivninger | 1,9 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927857847/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927857847/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927857847",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9231,
"revenue": { "value": 5001888, "percentile": 0.847 },
"operating_margin": { "value": 0.1094, "percentile": 0.5369 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927857847" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Mf 1 Holding AS på i bransjen?
Hvor ligger Mf 1 Holding AS blant de 9231 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Mf 1 Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
MF 1 HOLDING AS eier aksjer i 4 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Synfaring AS | Alver | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Synfaring Berekraft AS | Alver | 100,0 % | 2022 | 2025 | Slettet |
| Mf 1 Eiendom AS | Alver | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Synfaring Tek AS | Alver | 30,0 % | 2024 | 2025 | Slettet |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Mf 1 Holding AS
Hvor stor er bransjen Mf 1 Holding AS tilhører?
Mf 1 Holding AS er ett av 88 selskaper innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Alver, og ett av 18 753 på landsbasis.
Hvor lenge har Mf 1 Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Mf 1 Holding AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 38 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Mf 1 Holding AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mf 1 Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Mf 1 Holding AS?
Organisasjonsformen til Mf 1 Holding AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Mf 1 Holding AS?
Bjarte Gunvald Fosse er registrert som daglig leder i Mf 1 Holding AS.
Hvilke eiere står bak Mf 1 Holding AS?
Mf 1 Holding AS eies i hovedsak av Rettvendt AS (56,4 %). Totalt er det registrert 6 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Eier Mf 1 Holding AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Mf 1 Holding AS 3 selskaper, deriblant Synfaring AS, Synfaring Berekraft AS og Mf 1 Eiendom AS.
Går Mf 1 Holding AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 5,00 mill kr, opp 86 % fra 2024. Egenkapitalen var 695 761 kr ved årsslutt.
Hvor solid er økonomien i Mf 1 Holding AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Mf 1 Holding AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har Mf 1 Holding AS?
Mf 1 Holding AS har org.nr 927 857 847 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.