Ral Vvs AS
Org.nr 927850745
Om Ral Vvs AS
Ral Vvs AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Verdal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Ronny André Lyngaas er daglig leder, og Ronny André Lyngaas er styreleder. I 2025 hadde Ral Vvs AS en omsetning på 680 392 kr, en økning på 126 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 37 336 kr. Egenkapitalen var 216 411 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ronny André Lyngaas med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 19 innen rørleggerarbeid i Verdal, og ett av 4 970 i Norge. Det ble etablert samme år som 245 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Rørlegger tjenester.
Formål
Rørleggertjenester og alt som står i naturlig forbindelse med dette, herunder direkte og indirekte investeringer i foretak som driver slik virksomhet.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 680 392 kr | −47 170 kr | −37 336 kr | 357 596 kr | 216 411 kr | 141 185 kr |
| 2024 | 301 431 kr | 129 278 kr | 100 407 kr | 622 972 kr | 253 748 kr | 369 224 kr |
| 2023 | 338 486 kr | 25 965 kr | 9 422 kr | 186 339 kr | 153 341 kr | 32 998 kr |
| 2022 | 1,02 mill kr | 37 625 kr | 29 457 kr | 341 503 kr | 143 919 kr | 197 584 kr |
| 2021 | 256 327 kr | 118 988 kr | 92 832 kr | 246 339 kr | 114 462 kr | 131 877 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 64 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 41 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 01.10.2021Styre
2Sist endret 01.10.2021Regnskapsfører
1Sist endret 01.10.2021Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ronny André Lyngaas | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 300 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ral Vvs AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Verdal | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.10.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Ny godkjenningNy registrering · Sentral godkjenning
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 60,5 % | 40,7 % |
| Likviditetsgrad | 555,07 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 0,65 | 1,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | -17,3 % | 15,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Godkjenninger og registre
Ral Vvs AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 4 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Slukkeinstallasjoner | 1 |
| Utførende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 1 |
| Utførende | Varme- og kuldeinstallasjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså i Verdal
1 000+ til i Verdal →Spørsmål og svar om Ral Vvs AS
Hvor stor er bransjen Ral Vvs AS tilhører?
Ral Vvs AS er ett av 19 selskaper innen rørleggerarbeid i Verdal, og ett av 4 970 på landsbasis.
Hvor lenge har Ral Vvs AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Ral Vvs AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 33 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Ral Vvs AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ral Vvs AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Ral Vvs AS?
Ronny André Lyngaas er registrert som daglig leder i Ral Vvs AS.
Hvilke eiere står bak Ral Vvs AS?
Ral Vvs AS eies i hovedsak av Ronny André Lyngaas (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Ral Vvs AS med overskudd?
I 2025 omsatte Ral Vvs AS for 680 392 kr, opp 126 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 37 336 kr.
Hvor mye egenkapital har Ral Vvs AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Ral Vvs AS en egenkapital på 216 411 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 60,5 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.