- Omsetning
- 2,9 mill
- +136,1 %
- Resultat
- 869 806
- +183,6 %
Om Vyra AS
Vyra AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lier, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Ragnhild Guddal er styrets leder. I 2025 hadde Vyra AS en omsetning på 2,95 mill kr, en økning på 136 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 869 806 kr. Egenkapitalen var 999 677 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Espelien AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler i Lier, og ett av 1 876 i Norge. Det ble etablert samme år som 141 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Salg av negleprodukter til profesjonelle og hjemmebruk via nettbutikk.
Formål
Nettbutikk.
API og MCPGET /company/927842769
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927842769" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927842769",
"name": "VYRA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.750",
"nace_desc": "Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LIER", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927842769" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Vyra AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Vyra AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Lier holder Vyra AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +136,1 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,95 mill kr | 1,12 mill kr | 869 806 kr | 1,44 mill kr | 999 677 kr | 444 928 kr |
| 2024 | 1,25 mill kr | 395 607 kr | 306 749 kr | 788 945 kr | 629 870 kr | 159 075 kr |
| 2023 | 859 225 kr | 383 365 kr | 306 331 kr | 480 740 kr | 323 121 kr | 157 619 kr |
| 2022 | 10 891 kr | −32 588 kr | −33 210 kr | 18 604 kr | 16 790 kr | 1 814 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 31 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 38 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/927842769/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927842769/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927842769",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2947752,
"operating_profit": 1115402,
"net_profit": 869806,
"equity": 999677,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1248693,
"operating_profit": 395607,
"net_profit": 306749,
"equity": 629870,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927842769" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Vyra AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Vyra AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Vyra AS per år.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 30.09.2021Regnskapsfører
1Sist endret 01.09.2022API og MCPGET /company/927842769/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927842769/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927842769",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927842769" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Vyra AS?
List alle roller i Vyra AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Vyra AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Ragnhild Guddalhadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Espelien AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 500 |
| Guddal Gruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 500 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927842769/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927842769/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927842769",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ESPELIEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "GUDDAL GRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927842769" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Vyra AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Vyra AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Vyra AS eier Espelien AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Vyra AS | BEDR | Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler | Lier | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.12.2023 | Signatur ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.9.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927842769/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927842769/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927842769",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927842769" })Spør AI-assistenten
Når ble Vyra AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Vyra AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Vyra AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 31,3 % av driftsinntektene — 20,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 37,8 % | 1,1 % |
| Resultatmargin | 29,5 % | 0,5 % |
| Egenkapitalandel | 69,2 % | 30,7 % |
| Likviditetsgrad | 3,25 | 1,52 |
| Gjeldsgrad | 0,45 | 1,20 |
| Egenkapitalrentabilitet | 87,0 % | 2,9 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 31,3 % | 51,5 % |
| Lønnskostnad | 8,1 % | 26,4 % |
| Annen driftskostnad | 22,8 % | 18,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927842769/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927842769/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927842769",
"nace_code": "47.750",
"industry_count": 589,
"revenue": { "value": 2947752, "percentile": 0.7577 },
"operating_margin": { "value": 0.3784, "percentile": 0.9332 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927842769" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Vyra AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Vyra AS blant de største selskapene innen detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler?
Hvor solid er Vyra AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Vyra AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Vyra AS?
Det er registrert 1 876 selskaper i Norge innen detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler, hvorav 4 i Lier.
Er Vyra AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 52 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 141 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Vyra AS et aktivt selskap?
Vyra AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Vyra AS med?
Vyra AS driver innen detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler, med NACE-kode 47.750 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Salg av negleprodukter til profesjonelle og hjemmebruk via nettbutikk.
Hvem sitter i styret i Vyra AS?
Ragnhild Guddal er registrert som styreleder i Vyra AS, i et styre med 2 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Vyra AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Espelien AS største eier i Vyra AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Guddal Gruppen AS med 50 %.
Hvordan går det økonomisk med Vyra AS?
Vyra AS hadde i 2025 en omsetning på 2,95 mill kr og et overskudd på 869 806 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor ligger Vyra AS?
Forretningsadressen til Vyra AS er Kvernbakken 22, 3427, GULLAUG i Lier kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.