Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap
Sentralt godkjent

Kvammabygg AS

Org.nr 927835916
Omsetning
23,9 mill
+6,9 %
Resultat
366 150
5 års regnskap
Ansatte
16
Mer

Om Kvammabygg AS

Kvammabygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kvam, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. André Rørbakken Langesæter er daglig leder, og André Rørbakken Langesæter er styreleder. Selskapet er ett av 52 innen oppføring av bygninger i Kvam, og ett av 24 638 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 442 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).

Aktivitet og formål

Tømrervirksomhet, samt alt annet som har naturlig sammenheng med dette, herunder deltakelse i andre selskap med liknende virksomhet.

AI-sammendrag

Med et driftsresultat på 366K kr og en omsetningsvekst på 7% til 24M kr viser tømrervirksomheten stabil drift innenfor topp 25% av bransjens omsetningsnivå. Egenkapitalandelen på kun 25% (996K kr av 4M kr eiendeler) ligger under bransjesnittet og gir begrenset buffer mot svingninger, mens eierskapet gjennom RLA Holding AS (50%) peker mot en konsolidert eierstruktur i lokalmiljøet på Kvam.

API og MCPGET /company/927835916

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927835916" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927835916",
  "name": "KVAMMABYGG AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "41.000",
  "nace_desc": "Oppføring av bygninger",
  "employees": 16,
  "address": { "municipality": "KVAM", "county": "VESTLAND", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "927835916" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Kvam holder Kvammabygg AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Kvammabygg AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Kvammabygg AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +6,9 % fra 2024 · −61,5 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202523,86 mill kr395 516 kr366 150 kr4,41 mill kr996 234 kr3,42 mill kr
202422,33 mill kr−736 892 kr−747 932 kr4,19 mill kr630 084 kr3,56 mill kr
202327,70 mill kr498 238 kr609 262 kr7,62 mill kr1,38 mill kr6,24 mill kr
202272,52 mill kr−436 486 kr2,29 mill kr20,71 mill kr5,13 mill kr15,57 mill kr
202161,91 mill kr335 461 kr−225 279 kr27,29 mill kr2,85 mill kr24,44 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler4,41 mill kr
Anleggsmidler10 %452 053 krOmløpsmidler90 %3,96 mill kr
Egenkapital og gjeld4,41 mill kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 krOpptjent egenkapital22 %966 234 krKortsiktig gjeld77 %3,42 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader23,46 mill kr
Finansinntekter5 666 kr
Finanskostnader35 032 kr
Netto finans−29 366 kr
Ordinært resultat før skatt366 150 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 52 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 37 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 24 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 61 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/927835916/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927835916/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927835916",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 23858504,
      "operating_profit": 395516,
      "net_profit": 366150,
      "equity": 996234,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 22328101,
      "operating_profit": -736892,
      "net_profit": -747932,
      "equity": 630084,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "927835916" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Kvammabygg AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Kvammabygg AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Kvammabygg AS per år.

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 12.06.2023
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 06.12.2023
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 23.11.2021
Regnskapsfører
repr. AZETS INSIGHT ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 19.10.2021
Revisor
repr. HARDANGER REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/927835916/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927835916/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927835916",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "927835916" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Kvammabygg AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Kvammabygg AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Kvammabygg AS?

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

2 nye · 1 ute

Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
H-K Holding ASSelskapOrdinære aksjer50,0 %50
Rla Holding ASSelskapOrdinære aksjer50,0 %50

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/927835916/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927835916/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927835916",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "H-K HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
    { "shareholder_name": "RLA HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 2
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "927835916" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Kvammabygg AS eier H-K Holding AS, og hvem eier resten?
  • Er Kvammabygg AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Kvammabygg AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Kvammabygg ASBEDROppføring av bygningerKvam16

Kunngjøringer22

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/927835916/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927835916/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927835916",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-06-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927835916" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Kvammabygg AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Kvammabygg AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Kvammabygg AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:15→16
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:16→15
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Endring i roller og styre
  5. Selskapsopplysninger oppdatert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 52,1 % av driftsinntektene — 4,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin1,7 %2,9 %
Resultatmargin1,5 %2,0 %
Egenkapitalandel22,6 %29,7 %
Likviditetsgrad1,161,30
Gjeldsgrad3,431,41
Egenkapitalrentabilitet36,8 %11,1 %
Omsetningsvekst (siste år)+6,9 %+1,5 %
Omsetning per ansatt1,49 mill kr1,54 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad52,1 %47,9 %
Lønnskostnad37,3 %33,4 %
Annen driftskostnad8,3 %11,7 %
Avskrivninger0,7 %1,2 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/927835916/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927835916/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927835916",
  "nace_code": "41.000",
  "industry_count": 12274,
  "revenue": { "value": 23858504, "percentile": 0.8907 },
  "operating_margin": { "value": 0.0166, "percentile": 0.4365 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "927835916" })

Spør AI-assistenten

  • Er Kvammabygg AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
  • Hvor solid er Kvammabygg AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Kvammabygg AS på i bransjen?

Godkjenninger og registre

Kvammabygg AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.

Gyldig til 12. feb. 2028 · Godkjent lærebedrift
FunksjonGodkjenningsområdeTiltaksklasse
UtførendeTømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner1
Se godkjenningsbevis hos DiBK ↗

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet

Investeringer

KVAMMABYGG AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Utvi ASKvam25,0 %20232025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Ofte spurt om Kvammabygg AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Kvammabygg AS?

Det er registrert 24 638 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 52 i Kvam.

Er Kvammabygg AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 30 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 442 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Kvammabygg AS bedre enn andre i bransjen?

Kvammabygg AS hadde en driftsmargin på 1,7 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,9 % for oppføring av bygninger.

Er Kvammabygg AS et aktivt selskap?

Kvammabygg AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Kvammabygg AS?

Daglig leder i Kvammabygg AS er André Rørbakken Langesæter, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem eier Kvammabygg AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er H-K Holding AS største eier i Kvammabygg AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Rla Holding AS med 50 %.

Hva er omsetningen til Kvammabygg AS?

I 2025 omsatte Kvammabygg AS for 23,86 mill kr, opp 7 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 366 150 kr.

Er Kvammabygg AS registrert i MVA-registeret?

Kvammabygg AS er registrert i MVA-registeret (siden 2021) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Vestland