Innherred Ultralydklinikk AS
- Omsetning
- 1,2 mill
- +32,5 %
- Resultat
- 11 833
- −36,4 %
Om Innherred Ultralydklinikk AS
Innherred Ultralydklinikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Levanger, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Andre helsetjenester ellers. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Liv Hanne Gansmo er styrets leder. I 2025 hadde Innherred Ultralydklinikk AS en omsetning på 1,19 mill kr, en økning på 33 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 11 833 kr. Egenkapitalen var 166 114 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Elin Sundvik med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 31 innen andre helsetjenester ellers i Levanger, og ett av 8 190 i Norge. Det ble etablert samme år som 629 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Ultralydundersøkelser av gravide. Privat helsetjeneste.
Formål
Ultralydundersøkelser av gravide, samt aktiviteter som naturlig faller sammen med dette.
API og MCPGET /company/927828618
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927828618" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927828618",
"name": "INNHERRED ULTRALYDKLINIKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.993",
"nace_desc": "Andre helsetjenester ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LEVANGER", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927828618" })Spør AI-assistenten
Er Innherred Ultralydklinikk AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Innherred Ultralydklinikk AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Innherred Ultralydklinikk AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +32,5 % fra 2024 · +614,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,19 mill kr | 16 264 kr | 11 833 kr | 248 776 kr | 166 114 kr | 82 661 kr |
| 2024 | 901 145 kr | 23 636 kr | 18 607 kr | 245 405 kr | 154 281 kr | 91 124 kr |
| 2023 | 825 115 kr | 42 737 kr | 32 104 kr | 167 065 kr | 135 674 kr | 31 392 kr |
| 2022 | 723 271 kr | 76 493 kr | 58 493 kr | 274 382 kr | 103 570 kr | 170 812 kr |
| 2021 | 167 200 kr | 76 242 kr | 60 647 kr | 100 612 kr | 85 077 kr | 15 535 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 58 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 40 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 87 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/927828618/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927828618/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927828618",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 1194350, "operating_profit": 16264, "net_profit": 11833, "equity": 166114, … },
{ "year": 2024, "revenue": 901145, "operating_profit": 23636, "net_profit": 18607, "equity": 154281, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927828618" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Innherred Ultralydklinikk AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Innherred Ultralydklinikk AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Innherred Ultralydklinikk AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 28.09.2021Regnskapsfører
1Sist endret 28.09.2021API og MCPGET /company/927828618/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927828618/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927828618",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927828618" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Innherred Ultralydklinikk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Innherred Ultralydklinikk AS?
Hvem er regnskapsfører for Innherred Ultralydklinikk AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Elin Sundvik | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Liv Hanne Gansmo | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927828618/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927828618/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927828618",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927828618" })Spør AI-assistenten
Er Innherred Ultralydklinikk AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Innherred Ultralydklinikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Innherred Ultralydklinikk AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Innherred Ultratydklinikk AS | BEDR | Andre helsetjenester ellers | Levanger | − |
Kunngjøringer5
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 19.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.9.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927828618/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927828618/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927828618",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927828618" })Spør AI-assistenten
Når ble Innherred Ultralydklinikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Innherred Ultralydklinikk AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Innherred Ultralydklinikk AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 66,8 % | 37,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,82 | 1,38 |
| Gjeldsgrad | 0,50 | 0,79 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,1 % | 11,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927828618/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927828618/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927828618",
"nace_code": "86.993",
"industry_count": 1441,
"revenue": { "value": 1194350, "percentile": 0.6427 },
"operating_margin": { "value": 0.0136, "percentile": 0.4559 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927828618" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Innherred Ultralydklinikk AS på i bransjen?
Hvor ligger Innherred Ultralydklinikk AS blant de 1441 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Innherred Ultralydklinikk AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+25 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Innherred Ultralydklinikk AS
Hvor stor er bransjen Innherred Ultralydklinikk AS tilhører?
Innherred Ultralydklinikk AS er ett av 31 selskaper innen andre helsetjenester ellers i Levanger, og ett av 8 190 på landsbasis.
Hvor lenge har Innherred Ultralydklinikk AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Innherred Ultralydklinikk AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 38 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Innherred Ultralydklinikk AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Innherred Ultralydklinikk AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Innherred Ultralydklinikk AS med?
Innherred Ultralydklinikk AS er registrert i bransjen Andre helsetjenester ellers (næringskode 86.993). Registrert aktivitet: Ultralydundersøkelser av gravide.
Hvem eier Innherred Ultralydklinikk AS?
Innherred Ultralydklinikk AS eies i hovedsak av Elin Sundvik (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Innherred Ultralydklinikk AS med overskudd?
Innherred Ultralydklinikk AS hadde i 2025 en omsetning på 1,19 mill kr og et overskudd på 11 833 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Innherred Ultralydklinikk AS?
Driftsresultatet for 2025 var 16 264 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvilken regnskapsfører bruker Innherred Ultralydklinikk AS?
I Enhetsregisteret er Innherred Ultralydklinikk AS registrert med regnskapsfører Berg Økonomi AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.