Valhall Topco AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 18,9 mill
- 5 års regnskap
Om Valhall Topco AS
Valhall Topco AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Innenriks kystruter med passasjerer. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Maria Munina er styrets leder. I 2025 hadde Valhall Topco AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 18,93 mill kr. Egenkapitalen var 3,89 mrd kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Core Infrastructure III S.a.r.l. med 98,6 % av aksjene. Selskapet er ett av 11 innen innenriks kystruter med passasjerer i Stavanger, og ett av 159 i Norge. Det ble etablert samme år som 12 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Holdingselskap for andre norske selskaper.
Formål
Å investere i, eie og utvikle andre selskaper og alt som står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/927810697
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927810697" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927810697",
"name": "VALHALL TOPCO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "50.102",
"nace_desc": "Innenriks kystruter med passasjerer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927810697" })Spør AI-assistenten
Når ble Valhall Topco AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stavanger holder Valhall Topco AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Valhall Topco AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −700 008 kr | 18,93 mill kr | 4,64 mrd kr | 3,89 mrd kr | 755,12 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −971 259 kr | −42,04 mill kr | 4,63 mrd kr | 3,87 mrd kr | 763,04 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −576 848 kr | 18,55 mill kr | 4,68 mrd kr | 3,91 mrd kr | 768,67 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −517 720 kr | −19,56 mill kr | 4,41 mrd kr | 552,26 mill kr | 3,86 mrd kr |
| 2021 | 0 kr | −30 000 kr | −23 400 kr | 6 600 kr | 6 600 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 620 000 kr
- Gjeld til konsernselskaper
- 690 mill kr (15 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 51 mill kr
API og MCPGET /company/927810697/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927810697/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927810697",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 0,
"operating_profit": -700008,
"net_profit": 18925936,
"equity": 3887440296,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 0,
"operating_profit": -971259,
"net_profit": -42038458,
"equity": 3868514359,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927810697" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Valhall Topco AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Valhall Topco AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Valhall Topco AS de siste årene.
Roller og styre5
Styre
4Sist endret 05.04.2022Revisor
1Sist endret 09.12.2022API og MCPGET /company/927810697/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927810697/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927810697",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927810697" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Valhall Topco AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Valhall Topco AS?
List alle roller i Valhall Topco AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Valhall Manco AS1,4 %
- Core Infrastructure III S.a.r.l.100 % → 98,6 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Core Infrastructure III S.a.r.l. | Selskap | Ordinære aksjer | 98,6 % | 59 159 523 |
| Valhall Manco AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,4 % | 840 477 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927810697/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927810697/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927810697",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "CORE INFRASTRUCTURE III S.A.R.L.",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 98.6,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "VALHALL MANCO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 1.4, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927810697" })Spør AI-assistenten
Er Valhall Topco AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Valhall Topco AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Valhall Topco AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Datterselskaper av Valhall Topco AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/927810697/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927810697/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927810697",
"chain": [
{ "org_no": "927810697", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "927810697" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Valhall Topco AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.1.2024 | Kapital ↗ |
| 22.1.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 22.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.12.2022 | Revisor ↗ |
| 9.12.2022 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 27.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.4.2022 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927810697/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927810697/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927810697",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927810697" })Spør AI-assistenten
Har Valhall Topco AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Valhall Topco AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Valhall Topco AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 83,7 % | 35,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,02 | 1,10 |
| Gjeldsgrad | 0,19 | 1,00 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,5 % | 4,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927810697/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927810697/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927810697",
"nace_code": "50.102",
"industry_count": 134,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927810697" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Valhall Topco AS blant de 134 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Valhall Topco AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Valhall Topco AS blant de største selskapene innen innenriks kystruter med passasjerer?
Investeringer
VALHALL TOPCO AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Boreal Holding AS | Stavanger | 100,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+8 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Valhall Topco AS
Hvor stor er bransjen Valhall Topco AS tilhører?
Valhall Topco AS er ett av 11 selskaper innen innenriks kystruter med passasjerer i Stavanger, og ett av 159 på landsbasis.
Hvor lenge har Valhall Topco AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Valhall Topco AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 18 % av selskapene i bransjen.
Er Valhall Topco AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Valhall Topco AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Valhall Topco AS?
Største aksjonær i Valhall Topco AS er Core Infrastructure III S.a.r.l. med 98,6 % av aksjene, fulgt av Valhall Manco AS (1,4 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Eier Valhall Topco AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Valhall Topco AS 1 selskap, deriblant Boreal Holding AS.
Går Valhall Topco AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 3,89 mrd kr ved årsslutt.
Hvilket org.nr har Valhall Topco AS?
Valhall Topco AS har org.nr 927 810 697 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Hvilket revisjonsselskap bruker Valhall Topco AS?
I Enhetsregisteret er Valhall Topco AS registrert med revisor Ernst & Young AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.