- Omsetning
- 86,2 mill
- −12,5 %
- Resultat
- 13,0 mill
- +1 076,7 %
- Ansatte
- 8
- +1 siden mars
Om Trendsport AS
Trendsport AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Indre Østfold, Østfold. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med andre husholdningsvarer. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Kristoffer Walmsnæss Skjolden er daglig leder, og Tom Erik Mykjåland er styreleder. Selskapet er ett av 14 innen engroshandel med andre husholdningsvarer i Indre Østfold, og ett av 2 164 i Norge. Det ble etablert samme år som 108 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (63 %).
Aktivitet og formål
Drive produktuvtikling/salg av skotøy, klær og tilbehør som er beslektet, samt eie aksjer i andre selskaper og alt som måtte stå i naturlig forbindelse med dette.
AI-sammendrag
Til tross for et omsetningsfall på 13% i 2025 leverer selskapet fortsatt en driftsmargin blant de øverste 25% i bransjen, med et resultat på 13 mrk kr som vitner om solid lønnsomhet i skotøy- og klesengroshandelen. Konsentrert eierskap gjennom Inspired Group AS (62,5%) plasserer virksomheten i et større konsern, mens en egenkapitalandel under bransjesnittet indikerer noe høyere finansiell risiko relativt til konkurrentene.
API og MCPGET /company/927781018
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927781018" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927781018",
"name": "TRENDSPORT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.490",
"nace_desc": "Engroshandel med andre husholdningsvarer",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "INDRE ØSTFOLD", "county": "ØSTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927781018" })Spør AI-assistenten
Når ble Trendsport AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Indre Østfold holder Trendsport AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Trendsport AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −12,5 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 86,19 mill kr | 16,48 mill kr | 13,04 mill kr | 47,39 mill kr | 19,39 mill kr | 28,00 mill kr |
| 2024 | 98,53 mill kr | 1,57 mill kr | 1,11 mill kr | 42,91 mill kr | 19,35 mill kr | 23,56 mill kr |
| 2023 | 80,26 mill kr | 4,07 mill kr | 208 119 kr | 50,05 mill kr | 18,66 mill kr | 31,39 mill kr |
| 2022 | 64,92 mill kr | 8,11 mill kr | 5,88 mill kr | 33,94 mill kr | 23,15 mill kr | 10,79 mill kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 54 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 42 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/927781018/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927781018/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927781018",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 86194533,
"operating_profit": 16484540,
"net_profit": 13040382,
"equity": 19386266,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 98534652,
"operating_profit": 1572302,
"net_profit": 1108206,
"equity": 19345884,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927781018" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Trendsport AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Trendsport AS per år.
Hvordan har omsetningen til Trendsport AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 11.06.2024Styre
2Sist endret 16.04.2025Regnskapsfører
2Sist endret 03.02.2023Revisor
1Sist endret 24.11.2022API og MCPGET /company/927781018/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927781018/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927781018",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927781018" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Trendsport AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Trendsport AS?
Hvem er regnskapsfører for Trendsport AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Inspired Group AS62,5 %
- Bragda AShadde 62,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Inspired Group AS | Selskap | Ordinære aksjer | 62,5 % | 18 750 |
| Algema AS | Selskap | Ordinære aksjer | 18,8 % | 5 625 |
| Mikmat AS | Selskap | Ordinære aksjer | 18,8 % | 5 625 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927781018/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927781018/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927781018",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "INSPIRED GROUP AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 62.5, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "ALGEMA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 18.75, "year": 2025, … },
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927781018" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Trendsport AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Trendsport AS eier Inspired Group AS, og hvem eier resten?
Er Trendsport AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 5 flere eiere ↓Vis færre ↑
Andre selskaper eid av Inspired Group AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/927781018/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927781018/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927781018",
"chain": [
{ "org_no": "925885290", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "927781018", "owner_pct": 62.5, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "927781018" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Trendsport AS?
Hvem eier Trendsport AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Shoebar | BEDR | Detaljhandel med skotøy og lærvarer | Oslo | − |
| Trendsport AS | BEDR | Engroshandel med andre husholdningsvarer | Indre Østfold | 8 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.4.2025 | Styre ↗ |
| 2.12.2024 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 17.10.2024 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 27.6.2024 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 11.6.2024 | Signatur ↗ |
| 11.6.2024 | Daglig leder ↗ |
| 4.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2024 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927781018/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927781018/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927781018",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927781018" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Trendsport AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Trendsport AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Trendsport AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Immateriell rettighetVaremerke:BBNR(Under behandling)
- Immateriell rettighetVaremerke:SCANDIFLEX(Endelig henlagt)
- Immateriell rettighetVaremerke:Scandiflex(Henlagt)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Immateriell rettighetVaremerke:SCANDIFLEX(Henlagt)
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 54,3 % av driftsinntektene — 8,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 19,1 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 15,1 % | 1,8 % |
| Egenkapitalandel | 40,9 % | 41,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,67 | 1,89 |
| Gjeldsgrad | 1,44 | 0,69 |
| Egenkapitalrentabilitet | 67,3 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -12,5 % | +3,3 % |
| Omsetning per ansatt | 10,77 mill kr | 3,74 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 54,3 % | 62,7 % |
| Lønnskostnad | 9,2 % | 16,4 % |
| Annen driftskostnad | 17,2 % | 16,7 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927781018/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927781018/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927781018",
"nace_code": "46.490",
"industry_count": 1368,
"revenue": { "value": 86194533, "percentile": 0.942 },
"operating_margin": { "value": 0.1912, "percentile": 0.8358 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927781018" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Trendsport AS blant de 1368 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Trendsport AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Trendsport AS blant de største selskapene innen engroshandel med andre husholdningsvarer?
Immaterielle rettigheter
Trendsport AS har 12 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| BBNR ↗ | 202613001 | − | Under behandling | − |
| SCANDIFLEX ↗ | 202604027 | − | Henlagt | − |
| Scandiflex ↗ | 202607392 | − | Henlagt | − |
| GREGERS ↗ | 202604030 | 341197 | Registrert | 30.3.2036 |
| Birkebeiner ↗ | 202604026 | − | Under behandling | − |
| Roberto Rosso ↗ | 202515065 | 339707 | Registrert | 16.12.2035 |
| (uten tittel) ↗ | 201606386 | 289260 | Registrert | 30.5.2036 |
| ERGOBIO ↗ | 201606372 | 289139 | Registrert | 30.5.2036 |
| Gregers ↗ | 201200426 | 265584 | Registrert | 11.1.2032 |
| noodles ↗ | 200702217 | 240621 | Registrert | 3.9.2027 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
TRENDSPORT AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Opplevelsessenteret Østfoldbadet AS | Indre Østfold | 0,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+54 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Trendsport AS
Hvor stor er bransjen Trendsport AS tilhører?
Trendsport AS er ett av 14 selskaper innen engroshandel med andre husholdningsvarer i Indre Østfold, og ett av 2 164 på landsbasis.
Hvor lenge har Trendsport AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Trendsport AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 21 % av selskapene i bransjen.
Er Trendsport AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Trendsport AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Trendsport AS?
Kristoffer Walmsnæss Skjolden er registrert som daglig leder i Trendsport AS.
Hvem eier Trendsport AS?
Trendsport AS eies i hovedsak av Inspired Group AS (62,5 %). Totalt er det registrert 3 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Trendsport AS for i 2025?
I 2025 omsatte Trendsport AS for 86,19 mill kr, ned 13 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 13,04 mill kr.
Hvor stor aksjekapital har Trendsport AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Trendsport AS er 300 000 kr (30 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor mange jobber i Trendsport AS?
Det er registrert 8 ansatte i Trendsport AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Østfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.