Ramo Holdings AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 374 585
- 5 års regnskap
Om Ramo Holdings AS
Ramo Holdings AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sogndal, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Byggeteknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Roar Midlang er daglig leder, og Roar Midlang er styreleder. I 2025 hadde Ramo Holdings AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 374 585 kr. Egenkapitalen var 670 905 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Roar Midlang med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 14 innen byggeteknisk konsulentvirksomhet i Sogndal, og ett av 6 811 i Norge. Det ble etablert samme år som 412 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet og formål
Investere i selskaper og eiendom og alt annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende og utføre byggteknisk og elektro konsulentvirksomhet.
API og MCPGET /company/927759500
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927759500" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927759500",
"name": "RAMO HOLDINGS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.121",
"nace_desc": "Byggeteknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SOGNDAL", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927759500" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Ramo Holdings AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Ramo Holdings AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Sogndal holder Ramo Holdings AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −51 523 kr | 374 585 kr | 867 740 kr | 670 905 kr | 196 836 kr |
| 2024 | 0 kr | −18 736 kr | −169 595 kr | 826 333 kr | 296 320 kr | 530 013 kr |
| 2023 | 10,73 mill kr | 806 347 kr | 441 075 kr | 1,68 mill kr | 465 915 kr | 1,22 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −6 610 kr | −5 156 kr | 3,39 mill kr | 24 840 kr | 3,37 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −5 kr | −4 kr | 1,00 mill kr | 29 997 kr | 970 005 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 160 000 kr (19 % av balansen)
API og MCPGET /company/927759500/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927759500/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927759500",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -51523, "net_profit": 374585, "equity": 670905, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -18736, "net_profit": -169595, "equity": 296320, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927759500" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Ramo Holdings AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ramo Holdings AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ramo Holdings AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 17.09.2021Styre
2Sist endret 17.09.2021Regnskapsfører
1Sist endret 11.01.2024API og MCPGET /company/927759500/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927759500/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927759500",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927759500" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Ramo Holdings AS?
List alle roller i Ramo Holdings AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Ramo Holdings AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Anita Foss Midlanghadde 50 %
- Roar Midlang50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Roar Midlang | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927759500/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927759500/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927759500",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927759500" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Ramo Holdings AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Ramo Holdings AS, og hvor store eierandeler har de?
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.9.2025 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 13.9.2025 | Revisor ↗ |
| 2.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.2.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 5.2.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 3.10.2024 | Revisor ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927759500/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927759500/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927759500",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-13", "type": "Revisjon av årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927759500" })Spør AI-assistenten
Når ble Ramo Holdings AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ramo Holdings AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Ramo Holdings AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 92,3 % av driftsinntektene — 81,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 77,3 % | 50,2 % |
| Likviditetsgrad | 10,03 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,29 | 0,68 |
| Egenkapitalrentabilitet | 55,8 % | 12,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 92,3 % | 10,7 % |
| Annen driftskostnad | 0,2 % | 15,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927759500/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927759500/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927759500",
"nace_code": "71.121",
"industry_count": 3756,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0024 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927759500" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Ramo Holdings AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Ramo Holdings AS blant de største selskapene innen byggeteknisk konsulentvirksomhet?
Hvor solid er Ramo Holdings AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
RAMO HOLDINGS AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| El Vest AS | Sogndal | 50,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Vår Energi ASA | Sandnes | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Dof Group ASA | Austevoll | 0,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Sogndal
1 000+ til i Sogndal →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Ramo Holdings AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ramo Holdings AS?
Det er registrert 6 811 selskaper i Norge innen byggeteknisk konsulentvirksomhet, hvorav 14 i Sogndal.
Er Ramo Holdings AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2021, som er lenger enn 36 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 412 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Ramo Holdings AS i Enhetsregisteret?
Ramo Holdings AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Ramo Holdings AS?
Ramo Holdings AS driver innen byggeteknisk konsulentvirksomhet, med NACE-kode 71.121 i Enhetsregisteret.
Hvem er daglig leder i Ramo Holdings AS?
Daglig leder i Ramo Holdings AS er Roar Midlang, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Ramo Holdings AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Roar Midlang største eier i Ramo Holdings AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Ramo Holdings AS?
Ramo Holdings AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et overskudd på 374 585 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Ramo Holdings AS?
Ramo Holdings AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor ligger Ramo Holdings AS?
Forretningsadressen til Ramo Holdings AS er Fossvegen 4, 6856, SOGNDAL i Sogndal kommune.
Hvem fører regnskapet til Ramo Holdings AS?
Aider AS er registrert som regnskapsfører for Ramo Holdings AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.