Stavdal Maskin AS
- Omsetning
- 0
- −100 %
- Resultat
- −181 496
- −211,7 %
Om Stavdal Maskin AS
Stavdal Maskin AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Halvor Stavdal er daglig leder, og Halvor Stavdal er styreleder. I 2025 hadde Stavdal Maskin AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 181 496 kr. Egenkapitalen var 521 905 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Håkon Stavdal med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 103 innen grunnarbeid i Skien, og ett av 12 733 i Norge. Det ble etablert samme år som 688 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Tjenester tilknyttet skogbruk, jordbruk og grunnarbeid.
API og MCPGET /company/927683806
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927683806" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927683806",
"name": "STAVDAL MASKIN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "927683806" })Spør AI-assistenten
Er Stavdal Maskin AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Stavdal Maskin AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Stavdal Maskin AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −100 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −186 504 kr | −181 496 kr | 680 396 kr | 521 905 kr | 158 491 kr |
| 2024 | 448 970 kr | 204 362 kr | 162 528 kr | 798 454 kr | 703 401 kr | 95 053 kr |
| 2023 | 885 814 kr | 294 737 kr | 293 996 kr | 559 171 kr | 540 873 kr | 18 298 kr |
| 2022 | 774 488 kr | 195 245 kr | 153 946 kr | 782 137 kr | 246 876 kr | 535 261 kr |
| 2021 | 190 975 kr | 81 120 kr | 62 929 kr | 393 844 kr | 92 930 kr | 300 915 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIKundefordringer sto for om lag 38 prosent av eiendelene i 2025. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/927683806/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927683806/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927683806",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -186504, "net_profit": -181496, "equity": 521905, … },
{ "year": 2024, "revenue": 448970, "operating_profit": 204362, "net_profit": 162528, "equity": 703401, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "927683806" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Stavdal Maskin AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Stavdal Maskin AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stavdal Maskin AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 09.09.2021Styre
2Sist endret 09.09.2021Regnskapsfører
1Sist endret 06.02.2024API og MCPGET /company/927683806/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927683806/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927683806",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "927683806" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Stavdal Maskin AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stavdal Maskin AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Stavdal Maskin AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Håkon Stavdal | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 500 |
| Halvor Stavdal | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 500 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/927683806/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927683806/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927683806",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "927683806" })Spør AI-assistenten
Er Stavdal Maskin AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Stavdal Maskin AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stavdal Maskin AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stavdal Maskin AS | BEDR | Grunnarbeid | Skien | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.9.2021 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/927683806/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927683806/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927683806",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927683806" })Spør AI-assistenten
Når ble Stavdal Maskin AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stavdal Maskin AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Stavdal Maskin AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 76,7 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,97 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,30 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | -34,8 % | 8,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/927683806/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/927683806/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "927683806",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5797,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0017 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "927683806" })Spør AI-assistenten
Er Stavdal Maskin AS blant de største selskapene innen grunnarbeid?
Hvor solid er Stavdal Maskin AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger Stavdal Maskin AS blant de 5797 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Stavdal Maskin AS
Hvor stor er bransjen Stavdal Maskin AS tilhører?
Stavdal Maskin AS er ett av 103 selskaper innen grunnarbeid i Skien, og ett av 12 733 på landsbasis.
Hvor lenge har Stavdal Maskin AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stavdal Maskin AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 33 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Stavdal Maskin AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stavdal Maskin AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Stavdal Maskin AS?
Stavdal Maskin AS er registrert i bransjen Grunnarbeid (næringskode 43.120). Registrert aktivitet: Tjenester tilknyttet skogbruk, jordbruk og grunnarbeid.
Hvem leder Stavdal Maskin AS?
Halvor Stavdal er registrert som daglig leder i Stavdal Maskin AS.
Hvem eier Stavdal Maskin AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Håkon Stavdal største eier i Stavdal Maskin AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Halvor Stavdal med 50 %.
Hva omsatte Stavdal Maskin AS for i 2025?
I 2025 omsatte Stavdal Maskin AS for 0 kr, ned 100 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 181 496 kr.
Hvor lønnsom er driften i Stavdal Maskin AS?
Driftsresultatet for 2025 var −186 504 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvilken regnskapsfører bruker Stavdal Maskin AS?
I Enhetsregisteret er Stavdal Maskin AS registrert med regnskapsfører Midt-Telemark Regnskap AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.