Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Mandalls Gate 4 Næring AS

Org.nr 927644126ainiproperty.no
Omsetning
2,9 mill
+236,8 %
Resultat
104 992
−35,5 %
Mer

Om Mandalls Gate 4 Næring AS

Mandalls Gate 4 Næring AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Fahad Ullah Qureshi er styrets leder. I 2023 hadde Mandalls Gate 4 Næring AS en omsetning på 2,93 mill kr, en økning på 237 % fra 2022. Selskapet endte året med et overskudd på 104 992 kr. Egenkapitalen var 5,80 mill kr ved utgangen av 2023. Største aksjonær er Aini Property AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 891 innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Oslo, og ett av 14 179 i Norge. Det ble etablert samme år som 814 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (96 %).

Aktivitet

Kjøp, drift og salg av fast eiendom.

Formål

Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.

API og MCPGET /company/927644126

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927644126" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927644126",
  "name": "MANDALLS GATE 4 NÆRING AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.110",
  "nace_desc": "Kjøp og salg av egen fast eiendom",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "927644126" })

Spør AI-assistenten

  • Gi meg en kort oversikt over Mandalls Gate 4 Næring AS: bransje, adresse og antall ansatte.
  • Hvilken bransje er Mandalls Gate 4 Næring AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Mandalls Gate 4 Næring AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2020–2023 · +236,8 % fra 2022

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20232,93 mill kr1,50 mill kr104 992 kr17,79 mill kr5,80 mill kr12,00 mill kr
2022868 524 kr398 569 kr162 833 kr18,34 mill kr5,69 mill kr12,65 mill kr
20211,37 mill kr980 189 kr764 547 kr7,48 mill kr5,53 mill kr1,95 mill kr
20200 kr0 kr0 kr0 kr0 kr0 kr

Balanse

2023
Eiendeler17,79 mill kr
Anleggsmidler97 %17,30 mill krOmløpsmidler3 %492 837 kr
Egenkapital og gjeld17,79 mill kr
Innskutt egenkapital15 %2,68 mill krOpptjent egenkapital18 %3,12 mill krLangsiktig gjeld56 %9,95 mill krKortsiktig gjeld12 %2,05 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader1,42 mill kr
Finansinntekter−7 216 kr
Finanskostnader1,36 mill kr
Netto finans−1,37 mill kr
Ordinært resultat før skatt134 492 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2023 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene.

Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Mellomværende med konsernselskaper (2023)

Gjeld til konsernselskaper
390 000 kr (2 % av balansen)
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/927644126/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927644126/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927644126",
  "years": [
    {
      "year": 2023,
      "revenue": 2925169,
      "operating_profit": 1503672,
      "net_profit": 104992,
      "equity": 5796894,
      …
    },
    {
      "year": 2022,
      "revenue": 868524,
      "operating_profit": 398569,
      "net_profit": 162833,
      "equity": 5691901,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "927644126" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Mandalls Gate 4 Næring AS fra 2022 til 2023?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Mandalls Gate 4 Næring AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Mandalls Gate 4 Næring AS per år.

Roller og styre5

Styre

3Sist endret 22.09.2025
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 10.11.2024
Regnskapsfører
repr. REGNSKAPSHUSET ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 05.02.2026
Revisor
repr. IHS REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/927644126/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927644126/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927644126",
  "roles": [
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "927644126" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Mandalls Gate 4 Næring AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Mandalls Gate 4 Næring AS?
  • List alle roller i Mandalls Gate 4 Næring AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Inn (1)
Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Aini Property ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %232 680

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/927644126/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927644126/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927644126",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "AINI PROPERTY AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "927644126" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Mandalls Gate 4 Næring AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Mandalls Gate 4 Næring AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av Mandalls Gate 4 Næring AS eier Aini Property AS, og hvem eier resten?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Mandalls Gate 4 Næring ASBEDRKjøp og salg av egen fast eiendomOslo−

Kunngjøringer28

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/927644126/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927644126/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927644126",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-04-14", "type": "Innstilling av bobehandling", … },
    { "dato": "2026-02-05", "type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "927644126" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Mandalls Gate 4 Næring AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Mandalls Gate 4 Næring AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Mandalls Gate 4 Næring AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    −Ukjent(Bostyrer)
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Under tvangsavvikling:Ja→Nei
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 45,0 % av driftsinntektene — 36,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2023Bransjemedian
Driftsmargin51,4 %18,5 %
Resultatmargin3,6 %8,4 %
Egenkapitalandel32,6 %49,8 %
Likviditetsgrad0,242,49
Gjeldsgrad2,070,38
Egenkapitalrentabilitet1,8 %1,0 %
Andel av driftsinntekter2023Bransjemedian
Annen driftskostnad45,0 %9,0 %
Avskrivninger3,6 %5,4 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/927644126/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/927644126/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "927644126",
  "nace_code": "68.110",
  "industry_count": 12538,
  "revenue": { "value": 2925169, "percentile": 0.9172 },
  "operating_margin": { "value": 0.514, "percentile": 0.7051 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "927644126" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Mandalls Gate 4 Næring AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Mandalls Gate 4 Næring AS blant de største selskapene innen kjøp og salg av egen fast eiendom?
  • Hvor solid er Mandalls Gate 4 Næring AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Spørsmål og svar om Mandalls Gate 4 Næring AS

Hvor stor er bransjen Mandalls Gate 4 Næring AS tilhører?

Mandalls Gate 4 Næring AS er ett av 2 891 selskaper innen kjøp og salg av egen fast eiendom i Oslo, og ett av 14 179 på landsbasis.

Hvor lenge har Mandalls Gate 4 Næring AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Mandalls Gate 4 Næring AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 35 % av selskapene i bransjen.

Hvordan er lønnsomheten til Mandalls Gate 4 Næring AS sammenlignet med bransjen?

Medianen for kjøp og salg av egen fast eiendom er en driftsmargin på 18,5 %. Mandalls Gate 4 Næring AS lå på 51,4 % i siste tilgjengelige regnskap.

Hva er statusen til Mandalls Gate 4 Næring AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mandalls Gate 4 Næring AS i Brønnøysundregistrene.

Hva gjør Mandalls Gate 4 Næring AS?

Mandalls Gate 4 Næring AS er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom (næringskode 68.110). Registrert aktivitet: Kjøp, drift og salg av fast eiendom.

Hva slags selskap er Mandalls Gate 4 Næring AS?

Organisasjonsformen til Mandalls Gate 4 Næring AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem eier Mandalls Gate 4 Næring AS?

Mandalls Gate 4 Næring AS eies i hovedsak av Aini Property AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Går Mandalls Gate 4 Næring AS med overskudd?

I 2023 omsatte Mandalls Gate 4 Næring AS for 2,93 mill kr, opp 237 % fra 2022. Årsresultatet ble et overskudd på 104 992 kr.

Hvor lønnsom er driften i Mandalls Gate 4 Næring AS?

Driftsresultatet for 2023 var 1,50 mill kr (driftsmargin 51,4 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.

Hvor stor aksjekapital har Mandalls Gate 4 Næring AS?

Den registrerte aksjekapitalen i Mandalls Gate 4 Næring AS er 232 680 kr (232 680 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner